انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: دمای گرافیک  (دفعات بازدید: 283 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین mehran12

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 40
دمای گرافیک
« : 29 آبان 1401، 09:50 ب‌ظ »
سلام دوستان خسته نباشید .عذرمیخوام شاید به موضوع سایت مربوط نباشه .  گرافیک دست دوم gtx 1660 super oc با دو فن خریدم . که از بابت ماینی نبودن گرافیک فروشنده گفتن از گذشته اش خبر ندارن که ماینی بوده یا نه .
گرافیک از بابت fps کمبود داره ولی چون آکبند نیستش چشم پوشی کردم . اما روی فشار دمای گرافیک ۷۰ به بالا میرسه  . با نرم افزار msi kombustor فقط ۶ دقیقه دما رسید به بالای ۷۰ . فن کارت گرافیک هم coil whine داره و بی خود زیاد کار میکنه . مثلا روی دمای ۶۰ تا ۷۰ درصد استفاده از فن میرسه به ۸۰ یا بیش تر حتی .
بایوس گرافیک رو توی گوگل سرچ کردم سایت تک پاور اورد اما نوشته بود این بایوس رسمی نیست .
حالا با این تفاسیر به نظرتون این گرافیک مشکل داره ؟

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
پاسخ : دمای گرافیک
« پاسخ #1 : 29 آبان 1401، 10:53 ب‌ظ »
سلام، نه، گرافیک من توی کارهای اولیه 70 رد میکنه و تو استمرار 80 رد میکنه، و نزدیک های 90 هم که میرسه خودش نمیذاره بالاتر بره(احتمالا کمی قدرت کم میکنه که نره بالاتر) فکر میکنم رد کردن حداقل 70 طبیعی هست، ولی به گرافیکی که داری ربط داره، ممکنه یه گرافیک آستانه تحملش 90 باشه یکی 80 یکی 75 یکی 100 و غیره، هرچند هرچی گرافیک دماش پایین تر باشه عمر بهتری هم داره! برای همینه ماین شده رو مردم خوششون نمیاد، چون مدت زمان بالایی در دمای بالایی استفاده میشن(هرچند بستگی به نگهدارنده اون داره که گرافیک محدود کرده یا نه خیلی بد ازش کار کشیده) خنک کننده گرافیک منم از یه دمایی به بعد میزنه، نمیدونم منظورت از زیاد کار کردن چیه دقیقا میتونه نظری باشه بیشتر..
بهتره یه برنامه تست گرافیک خوب بگیری و گرافیک رو تحت فشار بذاری، حالا اون برنامه سنگین ترین کارهارو با گرافیک میکنه میتونی مشاهده کنی گرافیک کم میاره یا نه(مثلا خاموش بشه یعنی او لالا)
اون نرم افزار هم اگه اشتباه نکنم ویندوزی هست و متن باز هم نیست، پس تو این انجمن جوابش نیست..

آفلاین Enderman

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 326
  • Technoblade Nerver die💔
« پاسخ #2 : 29 آبان 1401، 10:57 ب‌ظ »
۱.با نرم افزار هایی مثل 3dxmax یا passmark کارت گرافیک رو تحت فشار ببرین و امتیاز پنجمارک اصلی رو با امتیاز کارت خودت مقایسه کن اگر اختلافش زیاده یعنی ماینیه
۲.خمیر سیلیکون کارت گرافیک رو عوض کن روی دما تاثیر گذاره
۳.اینجا در مورد نرم افزار آزاد و متن باز صحبت میکنیم هر دوی این نرم افزار ها به همراه نرم افزارهای بالا انحصاریه.
پیامبر (ص):هرکس آبروی برادر مسلمانش را حفظ کند، بدون تردید بهشت بر او واجب شود.

آفلاین mehran12

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 40
« پاسخ #3 : 29 آبان 1401، 11:09 ب‌ظ »
۱.با نرم افزار هایی مثل 3dxmax یا passmark کارت گرافیک رو تحت فشار ببرین و امتیاز پنجمارک اصلی رو با امتیاز کارت خودت مقایسه کن اگر اختلافش زیاده یعنی ماینیه
۲.خمیر سیلیکون کارت گرافیک رو عوض کن روی دما تاثیر گذاره
۳.اینجا در مورد نرم افزار آزاد و متن باز صحبت میکنیم هر دوی این نرم افزار ها به همراه نرم افزارهای بالا انحصاریه.

از furmark و msi kombustor  که هر دو رایگان هستند استفاده کردم و تنها مشکلم همین دمای زیاد و صدای فن و استفاده بیش از حد از فن های گرافیک هست 

آفلاین Enderman

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 326
  • Technoblade Nerver die💔
« پاسخ #4 : 30 آبان 1401، 06:43 ب‌ظ »
رایگان با نرم افزار آزاد و متن باز فرق داره شما تو رایگان انحصاری سورس رو نمی تونی ببینی مشارکتی نمی تونی رو کدش داشته باشی و یه دلیل فلسفیش اینه که تو مالکیت خود رو از دست میدی
پیامبر (ص):هرکس آبروی برادر مسلمانش را حفظ کند، بدون تردید بهشت بر او واجب شود.

آفلاین \SmHk/

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 318
  • کاربر کوبونتو بودم
« پاسخ #5 : 05 آذر 1401، 03:16 ب‌ظ »
سلام،موقع گرفتن بنچمارک مخصوصا با furmark حواستون به دما باشه بیش از حد بالا نره کلا در این موارد باید یه سری چیزا رو رعایت کرد که البته خود من زیاد وارد نیستم :D