انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: انتقال دیتا از USB بدون شارژ(حل شد)  (دفعات بازدید: 1154 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 843
  • میلاد فشی
پاسخ : انتقال دیتا از USB بدون شارژ(حل شد)
« پاسخ #15 : 25 دی 1401، 08:58 ب‌ظ »
فقط برنامه Battery charge limit یه محدودیت داره که به درد من نمیخورد.من قصدم این بود که اصلا گوشیم شارژ نشه.ولی این برنامه فقط تا شارژ ۴۰ درصد شارژ رو متوقف میکنه.یعنی اگر درصد شارژ ۳۰ درصد یا کمتر باشه جلوی شارژ رو نمیگیره.عدد ۴۰ رو هم نمیشه تغییر داد.چون محدوده ۴۰ تا ۹۹ رو برنامه نویس براش تعریف کرده.هرچند برنامه متن بازه و کدهاش داخل گیت هاب هست.ولی من ترجیح دادم به جای نصب اندروید studio و sdk ها و لایبرری ها برای تغییر درکدهای برنامه battery charge limit ‘ از روش ساده تری استفاده کردم که نیاز به کدنویسی هم نداره.
من خیلی تو اینترنت سرچ کردم.برنامه ای رو پیدا نکردم.ولی راه حل رو برای گوشی خودم پیدا کردم.با File manager X-Plore به مسیر فایل( sys/class/power_supply/battery/hv_charger_set) رفتم و هر بار به صورت دستی مقدار ش رو صفر کردم.و اینطوری و به همیم راحتی تونستم اجازه ندم باتری موبایلم شارژ بشه در عین حال که USB Tether اون فعاله.
برای سرعت بیشتر و راحتی غیرفعال سازی شارژ گوشی با نرم افزار  X-Plore روی فایل hv_charger_set کلیک راست کردم و بعد Add shortcut رو زدم و خود این مدیرفایل تو Home screen یه میانبر از فایل مذکور رو ایجاد کرد.منم با باز کردن میانبر فایل با x-plore text editor  و قراردادن عدد صفر و ذخیره کردنش به راحتی با دسترسی روتی که magisk بهم داده میتونم شارژ باتری متوقف کنم.این روش رو گلکسی s6 تست شده وجواب میده
کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می‌خوانید و انسانهایی که ملاقات می‌کنید. (مک لوهان)
To love GNU/Linux, you don't need to hate Microsoft