انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: کیس بدون فن کوچک برای لینوکس  (دفعات بازدید: 1382 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
پاسخ : کیس بدون فن کوچک برای لینوکس
« پاسخ #15 : 18 بهمن 1401، 12:40 ب‌ظ »
مقایسه خوبی بود.از همه مهم تر راک چیپ تا ۳۲ گیگ رم رو پشتیبانی میکنه ولی رزبری پای فقط 8 گیگ ساپورت میکنه.من پشتیبانی از رم برام مهمتره تا گرافیک.قیمت راک چیپ 3588 حدود ۱۰ میلیون تومان البته با رم 4 گیگ و قیمت رزبری پای 4 مدل B با رم 8 همین حدوده.تقریبا قیمت برابر دارند.درسته !؟
برای معماری ARM شرکت چینی Rock chip هم SoC های خوبی تولید میکنه وقیمت خوبی هم داره.ولی به نظرمن SoC های amlogic بهتر هستند.من amlogic رو توی اندروید باکس ها د یدم ولی به عنوان مینی کیس برای ویندوز یا گنو/لینوکس ندیدم.
منم دوست داشتم رم ۱۶ رو بگیرم ولی یه ذره قیمتش زیاد بود :) :) برای کارهای خانگی فکر کنم داشتن usb و hdmi کافی باشه که https://esys.ir/Product_Detail.aspx?Type=2&Id=2630
با قیمت ۶ میلیون ۸ گیگ رم واقعا عالیه! البته rk3588S هست فک نکنم خیلی اختلاف داشته باشه با rk3588 اینطور که دیدم ولی باز خواستی جست‌وجو کن،‌بحث گنو لینوکس و ویندوز هم درسته، ویندوز رو دقیق نمیدونم ولی گنو لینوکس بنظرم راحته فهمیدنش، مثلا برای رزبری پای میخواستم یک‌سری توزیع های بخصوص رو نصب کنم که کاربران کمی داشت، چند تا جست‌وجو زدم و اکثرا اون سیستم عامل هایی که توی چش بودن و معروف کاملا درست عمل می‌کردن و بعضی از اون سیستم عامل های دور از چشم مشکلاتی داشتن، بنظرم بهترین روش فهمیدنش قبل خرید اون بورد اینه که  از اون شخصی که دارتش سوال بپرسی، یا در اینترنت بزنی و نظرات چند نفر رو درموردش بخونی، ولی به احتمال خیلی خیلی بالا گنو لینوکس رو بهترین پشتیبانیش رو دارن این برد ها، حالا شاید همه توزیع ها نصب نشه ولی کارایی بدی هم نمیدن، چون هدف اصلی این برد ها نه اندروید هست نه ویندوز بلکه گنو لینوکس هست!
باز یه جست‌وجو و خواندن نظرات بهترین چیزه :) مخصوصا درمورد عملکرد درایور ها راحتی نصب سیستم عامل و استفاده رو میشه از نظرات کاربران در آورد

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 843
  • میلاد فشی
« پاسخ #16 : 18 بهمن 1401، 11:44 ب‌ظ »
https://raitop.ir/product/lenovo-thinkcentre-m700-tiny/
اینو پیشنهاد میدم
به نظر میاد این TC با این قیمت از همه بهتره.چون قدرت سخت افزاری خوبی داره.رم لپ تاپ میخوره.
کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می‌خوانید و انسانهایی که ملاقات می‌کنید. (مک لوهان)
To love GNU/Linux, you don't need to hate Microsoft

آفلاین hartin

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1581
« پاسخ #17 : 19 بهمن 1401، 12:23 ق‌ظ »
اره به نظر من تو این این از همه مورد ها بهتره اگر خیلی مشکل جا خدارید با قیمت یک و خورده ای پایین تر میتونید با پردازنده قوی تر پیدا کنید اکر خواستید میفرستم
:My Instagram
_.hartin._