انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مصرف رم دیوانه‌وار java  (دفعات بازدید: 236 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین sajadspeed

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 973
مصرف رم دیوانه‌وار java
« : 23 اسفند 1401، 10:28 ب‌ظ »
سلام دوستان من با react-native برای اندروید برنامه توسعه میدم که این مشکل به وجود اومد و سیستم هنگ کرد:

به زور تونستم htop بزنم و اسکرین‌شات بگیرم، قبلا هم مشکل استفاده غیر منطقی از منابع توسط جاوا رو داشتم ولی این دیگه خیلی بیش از حد شد.

آفلاین Arious

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 29
  • Talk is cheap. Show me the code
پاسخ : مصرف رم دیوانه‌وار java
« پاسخ #1 : 24 اسفند 1401، 12:26 ب‌ظ »
برای توسعه برنامه های ری اکتی از چه نرم افزاری دارید استفاده میکنید؟ چون اگر از زیر مجموعه های jetbrains باشه از جاوا استفاده میکنه و هر پراسس تقریبا یک گیگ و خرده ایی تا دو گیگ منطقی هست که استفاده کنه. اگر میشه اطلاعات بیشتر بدید تا راحت تر بتونیم راهنماییتون کنیم.
Software is like sex: it’s better when it’s free

آفلاین sajadspeed

• Hero Member
  • *
« پاسخ #2 : 24 اسفند 1401، 04:09 ب‌ظ »
نه اصلا متنفرم از jetbrains  :( ظاهرا این پروسس‌ها فقط مال خود بیلد گرفتن‌های اندروید هست، تا اونجایی که فهمیدم بعد از هر بار اجرای گریدل وقتی عملیات به پایان می‌رسه این processها رو kill نمی‌کنه، قبلا سیستمم ضعیف‌تر بود بعد از اجرای دستورات معمولا دستی kill می‌کردم ولی این چند وقته فراموش کرده بودم، در هر حال ظاهرا این مشکل هست و چند نفری هم گفته بودن... فکر نمی‌کنم مشکل از خود react native cli باشه، چون اون صرفا بخش پروژه اندرویدی رو میده به گریدل و اون هست که به کامپایلر جاوا نیاز داره...

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #3 : 25 اسفند 1401، 06:31 ق‌ظ »
می‌تونید با استفاده از cgroup‌ها مشخص کنید که یه گروه از پردازش‌ها حداکثر چه مقدار حافظه می‌تونند مصرف کنند.
یکم طولانیه که توضیح بدم cgroup‌ها چجوری کار می‌کنند. راحت این جواب رو ببینید:
https://unix.stackexchange.com/a/279175

بقیه جواب‌های اونجا هم بد نیست.

ولی گزینه اصولی‌تر اینه که مستقیم توی gradle یا react native مشخص کنید که حداکثر چقدر از حافظه استفاده بشه.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین sajadspeed

• Hero Member
  • *
« پاسخ #4 : 25 اسفند 1401، 10:18 ق‌ظ »
آهان اوکی مرسی، بالاخره این مشکل باید ریشه‌ای حل بشه ولی حالا فعلا مصرف رم محدود میکنم تا بعد...