انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: ری استارت شدن پی در پی کامپیوتر بعد از نصب لینوکس  (دفعات بازدید: 345 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین vokolo

• Newbie
  • *
  • ارسال: 2
 (اول از همه بگم که این اولین تجربه من از لینوکس هستش) من روی لپتاپم ویندوز ۱۰ داشتم و تصمیم گرفتم کلا پارتیشیشن رو پاک کنم و لینوکس نصب کنم  ۲۰ گیگ روت 50 مگ efi و ۸ گیگ برای swap در نظر گفتم و بقیه پارتیشن رو به home اختصاص دادم بعد از نصب اوبونتو و ری استارت شدن کامپیوتر وقتی سیستم میخواد دیسک نصبی اوبونتو رو در بیارم و اینتر رو بزنم بلا فاصله کامپیوتر ری استارت میشه و به محض اینکه میخواد لینوکس رو بوت کنه مجدد reset میشه و این کار پشت سر هم اتفاق میوفته( یعنی کامپیوتر روشن تبلیغ برند لپتاپ نمایش داده میشه و دوباره ری استارت میشه )
چند با هم مجدد نصب کردم حتی موقع نصب محیط اوبونتو رو برای امتحان کردن باز میکنه اما بعد نصب همین اتفاق مجدد میوفته
چه کاری رو اشتباه انجام دادم ؟
« آخرین ویرایش: 08 اردیبهشت 1402، 11:56 ب‌ظ توسط vokolo »

آفلاین 🇬🇧بریتانیای کبیر🇬🇧

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2589
  • GOD SAVE THE KING/QUEEN
سلام
۳۵ گیگ برای efi خیلی زیاده کمترش کنید و ۵۰۰ مگ بسه و اضافاتشو بدید به home/
میشه یه عکس از اولویت های بوتتون بفرستید. و البته تیک نصب گراب را هم موقع نصب می‌زنید یا نه؟
برای فرستادن عکس انتخابهای اختیاری بیشتر... که نارنجی هست و زیر text box هست را بزنید و اگه حجم عکستون از یک مگ بیشتره اونو ببرید یا کیفیت عکسو کم کنید
🇬🇧🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿🇬🇧

آفلاین ɴɪᴍᴀ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1275
  • یه برنامه نویس 13 ساله :)
    • smartnima Website
سلام، خوش اومدید به انجمن اوبونتو و کلا دنیای گنو لینوکس!

اگر درست فهمیده باشم نوشتید 35 گیگ به efi دادید درسته؟ فکر کنم همین مشکل ساز شده.
312 مگ بدید کافیه، فکر کنم میگفتن بعضی از سیستما نمیتونن بیشتر از این رو هندل کنن.

آفلاین vokolo

• Newbie
  • *
  • ارسال: 2
نه اشتباه نوشته بودم تصحیح کردم 50 مگ درسته

آفلاین ɴɪᴍᴀ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1275
  • یه برنامه نویس 13 ساله :)
    • smartnima Website
خب با 312 مگ تست کنید. 50 مگ خیلی کمه (:

آفلاین 13Mahdi84

• Full Member
  • *
  • ارسال: 183
  • Arch-Gnome
نه اشتباه نوشته بودم تصحیح کردم 50 مگ درسته
درود بر همگی
محض احتیاط ۵۰۰ مگابایت بزارین
اگه منتظر بمونیم که یکی ظهور کنه واسه کمک کردن به ما و بهتر کردن دنیا،
هیچ وقت این اتفاق نمیوفته مگه اینکه خودمون دست به کار بشیم و به هم دیگه کمک کنیم

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
بعضی پیاده‌سازی‌های uefi مشکل دارند و اگه ESP کوچکتر از 512MiB باشه، درست کار نمی‌کنند. (معمولا اونهایی که مربوط به 2011 و 2012 هستند)
پس بهتره حداقل 512MiB به ESP اختصاص بدید. بعضی ابزار‌های پارتیشن‌بندی، از واحد MB استفاده می‌کنند، که معادل 1000000 بایت هست و به شکل مگابایت خونده میشه.
بعضی ابزار‌ها هم از واحد MiB استفاده می‌کنند؛ که میشه 2 به توان 20 بایت یا 1048576 بایت. به شکل مبی‌بایت خونده میشه.

از اونجایی که 512 مبی‌بایت از 512 مگابایت بیشتره، برای اطمینان باید ESP رو بزرگتر بگیرید تا اگه واحد اندازه‌گبری اون ابزار مگابایت هست، به مشکل نخورید.

با یکم محاسبه میشه فهمید 512MiB تقریبا برابره با 537MB. پس اگه ESP برابر 540MB باشه  نباید مشکلی مثل بالا پیش بیاد.

دوم اینکه حتی اگه uefi کامپیوتر شما چنین مشکلی مداشته باشه،  ممکنه ESP پر بشه و یه مشکل دیگه بوجود بیاد.
50MiB کمه.
میدونید که زکات علم نشر آن است