انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: همچنان از دید اوبونتو فارسی زبان جمهوری آذربایجان است  (دفعات بازدید: 1409 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19677
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
روی ماشین مجازی آوردم بالا
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین hartin

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1581
کنجکاو شدم
با اینکه از اوبونتو خوشم نمیاد
یه تست کردم
برای من مکان ایران بدون مشکل انتخاب شد و فارسی کامل
:My Instagram
_.hartin._

آفلاین AwraEsh

• Newbie
  • *
  • ارسال: 17
بعد از مدت‌ها خواستم نسخهٔ ۲۲،۱۰ اوبونتو رو نصب و امتحان کنم، اول از هر چیزی، برخلاف شنیده‌های قبلی، مشکل نمایش روزهای هفته بر مبنای کشور جمهوری آذربایجان همچنان وجود داشت، من انتظار داشتم که این مشکل حل شده باشه، اما چیزی که دوباره نظرم رو جلب کرد، این بود که وقتی برای تنظیم صفحه‌کلید فارسی اقدام کردم، در کمال تعجب و ناباوری متوجه شدم که صفحه‌کلید فارسی هم در بخش کشور آذربایجان وجود داره، من به یاد ندارم که کیبورد هم قبلا در این بخش بوده باشه، اما فارغ از تمام این‌ها، چه از قبل بوده باشه و چه نبوده باشه، چرا تیم اوبونتو این مشکل فی القواع «لعنتی» رو هنوز که هنوزه حل نکرده؟
مشخصا جامعهٔ نرم‌افزار آزاد محبت می‌کنه که زمان می‌ذاره و نرم‌افزارها رو به‌صورت آزاد (و عموما رایگان) در اختیار ما قرار می‌ده، اما این واقعا یک مشکله.
دلیل چنین چیزی چیه؟
اگر اصل بر زبان و تاریخ رسمی کشور بوده باشه، که خب نباید شاهد وجود چنین چیزهایی باشیم.
اگر اصل بر تنظیم زبان بر اساس قومیت‌های داخل ایران بوده، پس چرا فقط آذربایجان؟

h,f,
« آخرین ویرایش: 09 خرداد 1402، 02:48 ب‌ظ توسط MrSpike »

آفلاین میمو ☕

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1034
  • mrostd سابق
بعد از مدت‌ها خواستم نسخهٔ ۲۲،۱۰ اوبونتو رو نصب و امتحان کنم، اول از هر چیزی، برخلاف شنیده‌های قبلی، مشکل نمایش روزهای هفته بر ...

h,f,
البته تاپیک دربارهٔ نسخهٔ ۲۲,۱۰ و پیش‌تر هست، نسخه‌های بعدی از نصاب جدید استفاده می‌کنند.