انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: ترکیبِ ری‌ثینک و ماتسوری؟  (دفعات بازدید: 357 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین آوید (سودو)

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 34
ترکیبِ ری‌ثینک و ماتسوری؟
« : 30 خرداد 1402، 09:48 ق‌ظ »
سلام!
می‌خواستم هم به ماتسوری وصل بمونم، هم با ریتینک دسترسیِ اپ‌ها به اینترنتو محدود کنم.
ماتسوری رو بردم رو حالتِ پروکسی و ریتینکو تنظیم کردم رو ساکس۵ پورتِ ۲۰۸۰.
قصدم این بود که برنامه‌ها همیشه با گذر از تونل ریتینک کنترل شن و هر وقتم که ماتسوری رو روشن کردم ازش رد.
ولی کلا وقتی پروکسی تنظیمه و ریتینکو وصل می‌کنم، نت قطعه انگار اگه ماتسوری خاموش باشه.
اشتباهم کجاست؟ 🤕

آفلاین Enderman

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 326
  • Technoblade Nerver die💔
پاسخ : ترکیبِ ری‌ثینک و ماتسوری؟
« پاسخ #1 : 30 خرداد 1402، 05:41 ب‌ظ »
سلام.
اشتباهی در کار نیست سیستم ریتینک اینجوریه که اون پروکسی برای اینه که ریتینک بتونه در مناطقی که سانادها فیلترن با اون پروکسی فیلتر رو رد کنه و به ساناد مدنظر شما وصل بشه. و بعد اینکه ریتینک با اون پروکسی وصل شد اتصال پروکسی رو با اون سانادی که تعیین شده رد کنه.
اگر میخوای اتصال برنامه ای رو بایپس کنی که از پروکسی رد نشه یا مسدود کنی که کلا رد نشه یا برنامه مدنظرت پروکسی بشه میتونی از ماتسوری هم اقدام کنی.
« آخرین ویرایش: 30 خرداد 1402، 05:44 ب‌ظ توسط Enderman »
پیامبر (ص):هرکس آبروی برادر مسلمانش را حفظ کند، بدون تردید بهشت بر او واجب شود.

آفلاین آوید (سودو)

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #2 : 30 خرداد 1402، 05:56 ب‌ظ »
نفهمیدی چی می‌خوام، یا من نفهمیدن چی می‌گی.
می‌خوام کلا همیشه وصل باشم به ری‌ثینک که قطع کنم دسترسیِ اپ‌ها رو.
ولی بعد که بخوام لازم شه به ماتسوری وصل شم برای چیزای فیلتر، باید ری‌ثینکو قطع کنم.
اما نمی‌خوام قطعش کنم، پس پروکسیش کردم ماتسوری رو توی ری‌ثینک، ولی وقتی ری‌ثینک قطعه انگار کلا نت قطعه.
نمی‌خوام همیشه ماتسوری وصل باشه که با اون دسترسی به نت رو هم کنترل کنم که!

آفلاین Enderman

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #3 : 30 خرداد 1402، 06:29 ب‌ظ »
می‌خوام کلا همیشه وصل باشم به ری‌ثینک که قطع کنم دسترسیِ اپ‌ها رو.
ولی بعد که بخوام لازم شه به ماتسوری وصل شم برای چیزای فیلتر، باید ری‌ثینکو قطع کنم.
اما نمی‌خوام قطعش کنم، پس پروکسیش کردم ماتسوری رو توی ری‌ثینک، ولی وقتی ماتسوری قطعه انگار کلا نت قطعه.
نمی‌خوام همیشه ماتسوری وصل باشه که با اون دسترسی به نت رو هم کنترل کنم که!
پروکسی ری‌ثینک اینجوری کار می‌کنه که باید ماتسوری یا هر برنامه ای(که البته ماتسوری منسوخ شده) باید وصل باشه.
فرض کن میخوای بیایی و یه ساناد خاصی رو ست کنی برای فیلترشکن‌ت ولی اون سانادی که میخوای ازش استفاده کنی امکان تنظیمش توی اون فیلترشکن(مثلا dnscrypt) وجود نداره یا یک سانادی رو توی ری‌ثینک تنطیم کردی ولی اون ساناد فیلتره و ری‌ثینک وصل نمیشه. پس میای و یه پروکسی برای ری‌ثینک ست میکنی. حالا ری‌ثینک میاد با این پروکسی به اون ساناد وصل میشه و بعد میاد اون آدرس پروکسی که بهش دادی رو با اون ساناد ترکیب میکنه و یه اتصال ترکیبی بهت ارائه میده. اگر اون پروکسی غیرفعال بشه ری‌ثینک وقتی میاد به ساناد وصل بشه به مشکل میخوره.
(مجددا:اگر میخوای اتصال برنامه ای رو بایپس کنی که از ماتسوری رد نشه یا اتصالشو مسدود کنی که کلا رد نشه یا برنامه مدنظرت پروکسی بشه میتونی از ماتسوری هم اقدام کنی.)

آفلاین آوید (سودو)

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #4 : 30 خرداد 1402، 08:38 ب‌ظ »
اصلا فقط از فایروالش استفاده می‌کنم، کار به ساناد ندارم.
ببین! می‌دونیم که هم ماتسوری هم ری‌ثینک از پروفایلِ وی‌پی‌ان استفاده می‌کنن، پس نمی‌شه هم‌زمان به هر دو متصل بود.
می‌خوام فقط به ری‌تینک وصل باشه واسه دیوارِ آتشش، اگر خواستم برم یه سایت یا اپِ فیلتر، لازم نباشه قطع کنم ری‌ثینکو، توش پروکسیِ ماتسوری رو ست کرده باشم، بعد فقط از «تنظیماتِ سریع» بزنم ماتسوری وصل شه و از فیلتر بگذرم. باز اگه خواستم قطع کنم و خدشه‌ای وارد نشه به ری‌ثینک که می‌خوام همیشه متصل باشه!
اما مشکل اینجاست که فقط وقتی ماستوری وصله به نت دسترسی دارم، قطع که باشه انگار نت قطعه!

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19687
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #5 : 31 خرداد 1402، 01:13 ق‌ظ »
چه استفاده‌ای از دیوار آتشش می‌کنی؟
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین آوید (سودو)

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #6 : 31 خرداد 1402، 01:30 ق‌ظ »
قطع کردنِ دسترسیِ اپ‌های دل‌خواه به اینترنت.
فرای این، دوست دارم بدونم چرا نمی‌شه، مشکل چیخ اصلاً.

آفلاین Enderman

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #7 : 31 خرداد 1402، 03:42 ب‌ظ »
احساس میکنم باز هم نفهمیدی. ببین اون پروکسی مثل پروکسی کردن یه برنامه ای هست. مثلا به تاسکی پروکسی میدی تا به اون پروکسی به اینترنت وصل بشه وقتی اون پروکسی کار نکنه برنامه هم دسترسی به اینترنت نداره. اون دیوار آتش ریثینک هم سیستمش اینجوریه چراشو باید از سازندش بپرسید.
« آخرین ویرایش: 31 خرداد 1402، 03:57 ب‌ظ توسط Enderman »