انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل در نصب dual-boot لوبونتو  (دفعات بازدید: 513 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Parsa.a

• Newbie
  • *
  • ارسال: 4
مشکل در نصب dual-boot لوبونتو
« : 19 تیر 1402، 10:24 ب‌ظ »
دوستان من برای نصب توزیع لوبونتو در کنار ویندوز ۷ با usb به یه مشکلی بر خوردم.
اونم اینه که گزینه install alongside windows وجود نداره.
در واقع اصلا پارتیشن ها و فضای unallocated رو که برای نصبش ایجاد کردم شناسایی نمیکنه و کل فضای هارد رو بصورت free space نمایش میده.
تو گوگل یه سرچی زدم و دیدم این مشکل برای بعضی از افراد دیگه ام پیش اومده ولی متوجه نشدم راه حل قطعیش چیه، برای هر فرد یه راه حل خاص جواب داده بود، مثل این که دلایل مختلفی داره.
ممنون میشم راهنماییم کنید.

آفلاین 🇬🇧بریتانیای کبیر🇬🇧

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2589
  • GOD SAVE THE KING/QUEEN
پاسخ : مشکل در نصب dual-boot لوبونتو
« پاسخ #1 : 19 تیر 1402، 10:33 ب‌ظ »
احتمالا مشکل از نصابه ولی اگه دنبال یک توزیع سبک هستید دبیان با lxqt خیلی سبکتره. لوبنتو اسنپ داره و اسنپم سنگینه.
اگه رم چهار دارید xfce و اگه رم کمتر دارید lxqt
« آخرین ویرایش: 19 تیر 1402، 10:37 ب‌ظ توسط 🇬🇧United Kingdom🇬🇧 »
🇬🇧🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿🇬🇧

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #2 : 19 تیر 1402، 11:47 ب‌ظ »
احتمالاً افرازهات مشکل دارن. دبیان رو هم بیازما.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Parsa.a

• Newbie
  • *
« پاسخ #3 : 21 تیر 1402، 01:48 ب‌ظ »
ببخشید افراز چی هست اصلا؟ ببینید یه دوست دیگه ای ام گفته بود دبیان رو انتخاب کنم حالا من که قرار نیست بخاطر اون مشکل ۶۰ تا فایل ایزو دانلود کنم به امید این که یکیش درست کار کنه. یکی از کاربرای همین سایت قبلا این مشکلو داشت و گفته بود باید یکی از درایو ها رو پاک کرد کلا. این کارو کردم و درست شد. نکته جالبش این بود تو قسمت install alongside باید یه پارتیشن و شرینک میکردی و خود نصاب از اون فضای شرینک شده استفاده میکرد. اون پارتیشن حتما باید logical میبود و این که از free space یی که قبلا تو ویندوز ایجاد کرده بودم نمیشد استفاده کرد. فقط پارتیشن logical. ممنون به هر حال.

آفلاین َUxmlai-ad

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 486
  • متنفر از گنو و FSF
« پاسخ #4 : 21 تیر 1402، 02:04 ب‌ظ »
افراز افرازه دیگه! یعنی مجموعه ای رو قسمت هایی تقسیم کنیم که دو به دو اشتراکی نداشته باشن و اجتماع همه اونا برابر مجموعه باشه.
اینجا یعنی فضای ذخیره سازی رو همین جوری تقسیم کنیم. به انگلیسی بهش میگن (partition)

فکر نمیکنم باید حتما logical باشه. اگه primary هم باشه باید بشه نصب کرد (درست یادم نیست) ولی نباید فضای جدیدی که ایجاد میکنید رو فرمت کنید (فکر کنم یه چیزی مثل unallocated space بود)
« آخرین ویرایش: 21 تیر 1402، 02:12 ب‌ظ توسط Aminavy »
متنفر از گنو و FSF

آفلاین Parsa.a

• Newbie
  • *
« پاسخ #5 : 21 تیر 1402، 02:38 ب‌ظ »
ممنون بابت توضیح. نمیدونم شاید مشکل از نصاب بود. قبلا یه فضایی رو به صورت unallocated ایجاد کرده بودم از درایو c  که پرایمریه. ولی مشکل داشتم. بعد درایو c  رو اکستند کردم اون فضا رو از بین بردم. اخرشم که یه درایو لاجیکالو دلیت کردم تا درست شد. البته تو قسمت پارتیشن بندی manual اون free space  قابل انتخاب بود. ولی تو قسمت  install alongside  نه.

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #6 : 30 تیر 1402، 10:07 ب‌ظ »
اگه می‌تونید، ویندوز رو بوت کنید بعد disk manangement رو باز کنید (توی منوی start همین عبارت رو بزنید، اون رو میاره) بعد یه عکس از اون صفحه قرار بدید.
میدونید که زکات علم نشر آن است