انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: AnLinux یا Andronix  (دفعات بازدید: 478 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Dr.Code

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1446
  • Dr.Code
    • My website
AnLinux یا Andronix
« : 01 امرداد 1402، 01:23 ق‌ظ »
درود دوستان.
به‌نظرتون برای نصب سیستم‌عامل گنو/لینوکسی روی اندروید از کانفیگ‌های andronix استفاده کنم یا anlinux.
نرم‌افزار یا کانفیگ دیگه‌ای سراغ ندارین؟
خودم نمی‌دونم از نظر فنی مقایسه کنمشون، لطفا اگه کسی دانشش رو داره این دوتا رو مقایسه کنه و نتیجه رو برای یه کاربر عادی بگه، ممنون.

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
پاسخ : AnLinux یا Andronix
« پاسخ #1 : 01 امرداد 1402، 11:18 ق‌ظ »
تا جایی که من میدونم هردوتا از ترموکس استفاده میکنن andronix رابط کاربری بهتری داره قبلا من دیدم توزیع های تحت پشتیبانیش بیشتر بود
( یک سوال : چقدر این عزیزا کارایی دارند ؟ میشه پلاسما موبایلی چیزی باهاشون امتحان کرد ؟ )
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین behzad1

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 513
« پاسخ #2 : 01 امرداد 1402، 12:54 ب‌ظ »
تا جایی که من میدونم هردوتا از ترموکس استفاده میکنن andronix رابط کاربری بهتری داره قبلا من دیدم توزیع های تحت پشتیبانیش بیشتر بود
( یک سوال : چقدر این عزیزا کارایی دارند ؟ میشه پلاسما موبایلی چیزی باهاشون امتحان کرد ؟ )
فکر کنم بشه. این روزا من Phosh رو روی کامپیوترم نصب کردم و با یک شل اسکریپت به همراه wayvnc اون رو به سرور VNC وصل کردم و از اندروید بهش وصل شدم. با یکم کانفیگ روی کارخواه VNC تجربه بهتری با صفحات لمسی می‌ده اما کاملاً ایده‌آل نیست. به احتمال خیلی زیاد با ترموکس هم می‌شه.

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #3 : 01 امرداد 1402، 01:10 ب‌ظ »
جالبه اگه وقت کردی یک توضیح کوتاه بده فیض ببریم  :o
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین Dr.Code

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1446
  • Dr.Code
    • My website
« پاسخ #4 : 01 امرداد 1402، 01:37 ب‌ظ »
اتفاقا Anlinux از توزیع‌ها و رابط‌های کاربری بیشتری پشتیبانی می‌کنه که یکیش پلاسما هست.

آفلاین behzad1

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 513
« پاسخ #5 : 01 امرداد 1402، 01:37 ب‌ظ »
۱. نصب phosh و wayvnc:
sudo apt install phosh wayvnc
۲. از میزکار logout کنید و با استفاده از Ctrl + alt + F{x} به یک tty دیگر وارد بشید. اگر از ssh استفاده می‌کنید از دستور chvt استفاده کنید.

۳. به وای‌فای وصل بشید. دستور ip route رو بزنید و آی‌پی دستگاهتون رو بگیرید.

۴. اسکریپت زیر رو در یک فایل ذخیره کنید و بهش دسترسی اجرایی بدید:
$ nano start-phosh-vnc.sh
# source: https://github.com/pothos/phosh-vnc

set -euo pipefail
export LD_LIBRARY_PATH=/usr/lib
mkdir -p /tmp/.X11-unix
[ -d "/run/user/$UID" ] || { sudo mkdir -p "/run/user/$UID" && sudo chown "$USER:$USER" "/run/user/$UID" ; }
export XDG_CURRENT_DESKTOP=GNOME XDG_SESSION_DESKTOP=phosh XDG_SESSION_TYPE=wayland "XDG_RUNTIME_DIR=/run/user/$UID"
gsettings set sm.puri.phoc auto-maximize true
gsettings set sm.puri.phoc scale-to-fit true
killall phoc || true
WLR_BACKENDS=headless WLR_LIBINPUT_NO_DEVICES=1 phoc --exec "bash -lc '/usr/libexec/phosh --unlocked & wayvnc -g $1 $2'" -C /usr/share/phosh/phoc.ini
sudo chmod +x start_phosh_vnc.sh
۵. نرم‌افزار AVNC رو از اف‌دروید نصب کنید و برای تجربه لمسی بهتر تنظیماتش رو مثل عکسی که پایین قرار دادم تنظیم کنید.

۶. اسکریپت رو اجرا کنید و آی‌پی دستگاه خودتون و پورت رو بهش بدید:
./start_phosh_vnc.sh 192.168.X.X 7050بعدش با همین آی‌پی و پورت از طریق AVNC بهش وصل بشید.

۷. برای تغییر اندازه Phosh فایل زیر رو تغییر بدید:
sudo nano /usr/share/phosh/phoc.iniدر قسمت HEADLESS-1 بخش mode رو تغییر بدید. برای گرفتن اندازه گوشیتون می‌تونید از دستور wm size استفاده کنید. بعدش اسکریپت رو دوباره اجرا کنید.

لازم به ذکره که برای اسکرول کردن باید یکم انگشتتون رو نگه دارید و بعد اسکرول کنید. نمی‌دونم پلاسما موبایل از وی‌لند استفاده می‌کنه یا نه ولی اگه استفاده کنه با یکم تغییر این اسکریپت احتمالاً بشه اجراش کرد.

به صورت پیش‌فرض بعضی واکنش‌های لمسی (مثل برگشتن به صفحه قبلی با کشیدن انگشت از چپ به راست) کار نمی‌کنند. برای این کار باید بعد از باز کردن هر برنامه لیب‌ادویتایی GTK Inspector رو باز کنید و از قسمت تنظیمات گزینۀ Simulate Touchscreen رو فعال کنید، ولی چندان مسئله مهمی هم نیست. می‌تونید این گزینه رو روی Phosh هم اعمال کنید اما باید خودتون دوباره کامپایلش کنید.
« آخرین ویرایش: 01 امرداد 1402، 02:02 ب‌ظ توسط behzad1 »