انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: خرید لپ تاپ استوک مناسب  (دفعات بازدید: 5776 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
پاسخ : خرید لپ تاپ استوک مناسب
« پاسخ #45 : 27 امرداد 1402، 11:25 ق‌ظ »
نقل‌قول
ایسوس ها یه مشکلی که دارند اینه که برای کولینگ معمولا نیاز به my asus دارند تا بشه یکم فن رو تنظیم کرد  در غیر این صورت باید دستی وارد عمل شد که خظرناکه
این فقط در مدل توئه ! منم ایسوس دارم کار سنگین هم دور فن به اندازه کافی بالا میره و حدود ۷۰ درجه بالا تر نمیذاره بره
شاید! ولی ایسوست قدیمیه نه؟ مال من 2021 هستش
بله . ایشون هم میخوان استوک بگیرن

نقل‌قول

خدا اموات شما رو هم بیامرزه. خب کیبوردش که تعریف چندانی نداره اما به همینم راضی هستم.با ایسوس کار کردم یه مدل قدیمی و مطمعنم اون هم بدنه مقاومی داره چون انگار فولاد تنش کردن ( در این حد ضخیم بود  ) اما من نه از لنوو خوشم میاد نه ایسوس؛ بنده کلا MSI رو قبول دارم ( لپ تاپ های سری راگ ( ROG ) رو هم خیلی قبول دارم اما فقط برای بازی ).
اره دقیقا همچین چیزی  :D

نقل‌قول
در سیستم های گنو/لینوکسی ۹۰ درصد کارها حداقل با ترمینال هستند؛ اتفاقا صفحه نمایگر خیلی مهمه اما از نظر من فقط برای سری های گیمینگ و ادیت  در غیر اینصورت هرچی هم باشه اوکی هست( الان رفرش ریت بنده  59.7Hz هست امابازم راضیم‌)
نه برعکس من فقط برای بروز رسانی و گیت و ازین کار ها فقط میرم ترمینال . با گیمپ هم کار میکنم مثلا برای کسی که با بلندر و... کار میکنه مهمه . بعد هم واسه بازی که میگی خیلیا استیم دارن .
جوش نزن مال منم ۶۰ هستش
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین learner:~$

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 816
  • روزی روز گاری در گنو/لینوکس
« پاسخ #46 : 27 امرداد 1402، 11:46 ق‌ظ »
چه تاپیک طولانی!!

برای من سرعت پردازش مهم تره  بخاطر همین ssd /RAM  وcpu  اهمیت بیشتری برخورداره یه زمانی به نور پردازی هم اهمیت میدادم ولی فهمیدم فقط عمر باتری کمتر میکنه. وب کم هم برای مهم نیست. برای کیبورد من خودم هرچی بدن راحتم و فقط دکمه هاش باید سالم باشد!
تاچ پد هم خیلی مهمه ( از موس استفاده نمیکنم )
مثل سمی کالونم( ; ).
خواستار پایان.
محکوم به کامپایل.

آفلاین thmkhtry

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 975
  • Fedora Linux
« پاسخ #47 : 27 امرداد 1402، 12:21 ب‌ظ »
ببخشید وسظ تاپیکم ها ولی اینم بد نیست
https://www.digikala.com/product/dkp-11399556/%D9%84%D9%BE-%D8%AA%D8%A7%D9%BE-14-%D8%A7%DB%8C%D9%86%DA%86%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%88%D8%B3-%D9%85%D8%AF%D9%84-vivobook-pro-oled-m3402qa-km125/?bCode=123088اینتلی اش هم اینه:
https://www.digikala.com/product/dkp-11116464/%D9%84%D9%BE-%D8%AA%D8%A7%D9%BE-16-%D8%A7%DB%8C%D9%86%DA%86%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%88%D8%B3-%D9%85%D8%AF%D9%84-vivobook-16-r1605za-mb11/?bCode=123088د کل از اینجا دنبالش گشتم:
https://www.digikala.com/search/notebook-netbook-ultrabook/?attributes%5B2287%5D%5B0%5D=19774&attributes%5B2287%5D%5B1%5D=19773&attributes%5B2287%5D%5B2%5D=19772&attributes%5B2287%5D%5B3%5D=19757&attributes%5B2287%5D%5B4%5D=19758&attributes%5B2294%5D%5B0%5D=19870&attributes%5B2294%5D%5B1%5D=19866&bCode=123088&price%5Bmax%5D=333422460&price%5Bmin%5D=0&promo_creative=123088&promo_name=%D9%87%D9%85%D9%87%20%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%AF%D9%87%D8%A7&promo_position=laptop_category_slider&sort=7
« آخرین ویرایش: 27 امرداد 1402، 12:24 ب‌ظ توسط taha490mokh »

آفلاین hartin

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1582
« پاسخ #48 : 28 امرداد 1402، 03:13 ق‌ظ »
دوستان نرم افزاری حرف های خنده داری میزنن از بهتر بودن لپ‌تاپ چندین سال پیش تا دیگر چیز های شادی آور
با خرید لپتاپ استوک باتری خوبی نخواهید داشت
لپ‌تاپ های استوک عموما بدون حافظه وارد ایران میشن به خاطر همینه شرکت ها اینجا یه اس اس دی معلومی سرعت پایین میندازن میگن بفرما استفاده کن
مورد بعد خنک کننده هست
خمیر سیلیکون هر دو سال یک بار باید عوض بشه و دستگاه گرد گیری بشه هر شش ماه
مورد بعد کیفیت صفحه هست که اکثرا لپ‌تاپ های قدیمی پنل tnدارن که زاویه دید فاجعه ای داره
اکثرا حتی لپ‌تاپ های اقتصادی الان از پنل های حداقل IPS level استفاده میکنن
و اینکه مصرف پردازنده ها خیلی اومده پایین تر یعنی با قدرت مشابه مصرف کمتری دارید
اگر با همه اینا بازم اصرار دارید که لپ‌تاپ استوک بخرید خب بخرید
مخصوصا تاکید دارم روی پردازنده های ای ام دی چون خنک تر و کم مصرف تر هستن و گرافیک خوبی دارن
مگر اینکه با اون قیمت نسل دوازده یا سیزده اینتل رو پیدا کنید
:My Instagram
_.hartin._

آفلاین Dr.Code

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1446
  • Dr.Code
    • My website
« پاسخ #49 : 28 امرداد 1402، 04:09 ق‌ظ »
نقل‌قول
دوستان نرم افزاری حرف های خنده داری میزنن از بهتر بودن لپ‌تاپ چندین سال پیش تا دیگر چیز های شادی آور
اگه منظورتون ارسال آقای بهزادیه؛ من برداشتم اینه که منظورشون بازدهی نسبت به سخت‌افزار بکار رفته بوده.

آفلاین جادی

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1602
    • در دفاع از آزادی بیان
« پاسخ #50 : 28 امرداد 1402، 12:26 ب‌ظ »
منم دیگه نظر بدم (: هی خوندم و هی گفتم نظر ندم.

خریدن استوک تا یه حدی شانسی است. ولی چون من یک ماه پیش یه لپ تاپ خریدن که جاهایی که می‌شه «جایگزین» مکبوک شرکت بکنم واقعا الان می تونم نظرات باحالی بدم. مک بوک های شرکت ما تقریبا بهترین ها هستن. مال من الان یه مک بوک پروی ام۲ است. باهاش داکر و ویرچوال ماشین و پایتون دارم برای شرکت و راست و کارهای متنوع برای خودم و چت و وب با ۵۰ تا تب باز و ...

ولی خب من لینوکس رو دوست دارم و واقعا هم راحتتر و کاراتره برام. اما چون دو تا مکبوک دارم (قبلی ام۱) نمی‌خواستم یه کامپیوتر  قوی دیگه هم اضافه کنم و در لحظه ۲ تا کامپیوتر خوب بیکار داشته باشم. حس خوبی بهم نمی‌داد. پس گفتم یه چیز ارزونتر بگیرم. یه دونه آی۷ نسل هشت خریدم با ۱۶ گیگ رم. دل نمی دونم چی چی. استوک و ۲۰ میلیون.

مقایسه یه مکبوک ام۲ تقریبا ۲۳۰۰ یورویی با یه دل استوک ۴۰۰ دلاری *برای من*:

شباهت ها: تقریبا همه کارهای شخصی و شرکت رو به شکل مشابه روشون انجام می‌دم. داکرهام رو دارم. ویرچوال ماشین هام رو. برنامه پایتون می‌نویسم. به سرورهام وصل می‌شم. وبگردی می‌کنم. برنامه های خودم رو می‌نویسم. تو پروژه های سی، سی پلاس پلاس و راست مشارکت می‌کنم و ... و واقعا فرق خاصی بین این دو تا نیست (: احتمالا چیزی که برای من مهمه رم است که در هر دو ۱۶ خریدم.

مکبوک بهتره: بدون شک حس سخت افزاری بدنه بهتره و همینطور ال سی دی و میکروفون و وبکم که خب از ۲۳۰۰ دلار همین انتظار هم می‌ره. در جلسه آنلاین و اینها کم دردسرتر است و احتمال کمتری داره که فلان چیز کار نکنه و بررسی بخواد (: به خاطر آرم بودن و بحث های ام۲، باتری بهتره ولی باطری لپ تاپ استوکم هم بد خاصی نیست و به شکل معقولی که ازش انتظار می ره کار می کنه. مشکلاتی در ساسپند کردن و اینها دارم که خب در مک اصلا وجود نداره چون سازنده سخت افزار ، نرم افزار رو هم دقیقا برای همون ساخته و تست کرده (: احتمالا با لینوکس هم ور برم قابل حله ولی من برام اولویت خاصی نداره.

دل بهتره: صفحه تاچ است و ۳۶۰ درجه به عقب خم می‌شه (: من از هیچکدوم استفاده خاصی نمی‌کنم ولی خب داره دیگه (: چیزیش که برای من خیلی خیلی بهتره لینوکس و مدیر پنجره معقول است و امکاناتی که پروسسورهای کماکان استاندارتر معماری اینتل می‌دن و من لازم دارم. مثلا امکان اجرا کردن ویرچوال ماشین‌های اینتلی (که رو مک بسیار کند میشن) و کار کردن روی کمپایل کرنل با ساپورت راست و کار کردن روی پروژه های دیگه که اکثر تیم هاشون لینوکس دارن و با اون هماهنگن.

خلاصه؟ برای اکثر کارهای ما هیچ نیازی به سخت افزار مخوف و ... نیست (: در حد پولت یه چیزی بخر و باهاش کارهای باحال بکن. و استوک هیچ اشکالی نداره بلکه برای کشور فقیر و جدا افتاده ای مثل ما گزینه معقولی هم هست. اما خب بگیر نگیر داره. چک کن از جاهای معقولی بگیری و مثلا تا یه هفته فرصت تست واقعی داشته باشی و ..

پ.ن. این رو باید یه ویدئو کنم (:
« آخرین ویرایش: 28 امرداد 1402، 12:29 ب‌ظ توسط جادی »
آزادی کیبورد حق هر انسان است - جادی

آفلاین hartin

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1582
« پاسخ #51 : 29 امرداد 1402، 12:20 ق‌ظ »
نکته جالب اینکه که بعضی ایسوس ها حتی وبکم ندارن 🤣 تو قیمت های بالا
و اینکه من بالاتر از کیفیت مک‌بوک ها تو کیفیت وبکم و میکروفون ندیدم
:My Instagram
_.hartin._

آفلاین learner:~$

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 816
  • روزی روز گاری در گنو/لینوکس
« پاسخ #52 : 29 امرداد 1402، 12:10 ب‌ظ »
نکته جالب اینکه که بعضی ایسوس ها حتی وبکم ندارن 🤣 تو قیمت های بالا
و اینکه من بالاتر از کیفیت مک‌بوک ها تو کیفیت وبکم و میکروفون ندیدم

بله ایسوس های جدید مخصوصا سری راگ  از این قابلیت پشتیبانی نمی کنند و به نظرم ایرادی هم نداره هرچند بستگی به خود شخص داره.برای من فقط سرعت مهم تره ( سرعت پردازش )
مثل سمی کالونم( ; ).
خواستار پایان.
محکوم به کامپایل.

آفلاین saleh143

• Full Member
  • *
  • ارسال: 198
« پاسخ #53 : 21 شهریور 1402، 04:21 ب‌ظ »
خب خیلی خوشحالم اینجا از شما دوستان مشورت گرفتم واقعاً همه نظرات بهم کمک کرد تا لپ تاپ مناسب رو انتخاب کنم ، الان حدود ۲۰ روز میشه که لپ تاپ Thinkpad t480s رو ۱۰ تومن استوک خریدم و خیلی ازش راضیم و مشخصات i5 نسل ۸ رم ۸ گیگ با گرافیک اینتل 620 هست  توی بنچ مارک هم که چک کردم با بعضی از مدل های i7 نسل هشت مثل Dell Latitude 7390 نزدیک بهم هستن ، صفحه نمایش هم از نظر من کیفیت مناسبی داره در کل از نظر کیفیت ساخت ، سبک بودن ، کیبورد شخصاً راضی هستم