انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: برنامه‌نویسی کردن به عنوان یک طرفدار نرم‌افزار آزاد  (دفعات بازدید: 273 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین م.حسن

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 301
  • Lalo Salamanca
    • گیتهاب من
سلام به دوستان
من قصد دارم برنامه‌نویس بشم و فعلا کنکور دارم و تا یک سال آینده نمیتونم کاری بکنم، سوالم اینه که من به عنوان یک طرفدار نرم‌افزار آزاد و آزادی نرم‌افزار، چطوری باید کار کنم که در راستای اهداف نرم‌افزار آزاد باشه؟ مثلا برای چه شرکت‌هایی با چه ویژگی‌هایی کار کنم و برای کدوما نکنم؟ رو چه پروژه‌هایی کار کنم؟ چطوری از نرم‌افزار آزاد پول در بیارم؟ در کل به عنوان یک طرفدار نرم‌افزار آزاد چطوری کار کنم؟
« آخرین ویرایش: 24 خرداد 1403، 03:41 ب‌ظ توسط م.حسن »
بیزار از دوپامین

آفلاین جادی

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1587
    • در دفاع از آزادی بیان
من سوال رو یه پله می برم عقب تر... شایدم جواب رو (:
به نظرم مهمه که فلسفه ازادی رو درک کنی و با دیدن نظرات بقیه، برای خودت تصمیم بگیری. کسی نباید بهت بگه فلان شرکت بده یا خوبه و تو بگی «باشه». آدم ها می تونن نظر بدن ولی برای گسترش آزادی در جهان، مهمه که خودت به جواب ها فکر کنی و تصمیم بگیری.  من باشم فلسفه می خونم کمی. جامعه شناسی و رمان و ... در کنار ماجرای «نرم افزار» آزاد. آزادی گسترده تر از فقط نرم افزاره (:

افراد مهمی مثل استالمن رو می تونی دنبال کنی و نوشته هاشون رو ببینی و کلی منبع خوب دیگه.
آزادی کیبورد حق هر انسان است - جادی

آفلاین م.حسن

• Sr. Member
  • *
  • Lalo Salamanca
    • گیتهاب من
متن سوال ویرایش شد.
بیزار از دوپامین

آفلاین م.حسن

• Sr. Member
  • *
  • Lalo Salamanca
    • گیتهاب من
من سوال رو یه پله می برم عقب تر... شایدم جواب رو (:
به نظرم مهمه که فلسفه ازادی رو درک کنی و با دیدن نظرات بقیه، برای خودت تصمیم بگیری. کسی نباید بهت بگه فلان شرکت بده یا خوبه و تو بگی «باشه». آدم ها می تونن نظر بدن ولی برای گسترش آزادی در جهان، مهمه که خودت به جواب ها فکر کنی و تصمیم بگیری.  من باشم فلسفه می خونم کمی. جامعه شناسی و رمان و ... در کنار ماجرای «نرم افزار» آزاد. آزادی گسترده تر از فقط نرم افزاره (:

افراد مهمی مثل استالمن رو می تونی دنبال کنی و نوشته هاشون رو ببینی و کلی منبع خوب دیگه.
ممنون بهش فکر می‌کنم (:
.
.
.
.
.
.
.
.
اجازه بدید یه جور دیگه سوال کنم:
شما به عنوان یک طرفدار نرم‌افزار آزاد چطوری کار می‌کنید؟
بیزار از دوپامین

آفلاین بریتانیای کبیر

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2350
  • GOD SAVE THE KING/QUEEN
برای پرسیدن این پرسش ها هنوز خیلی زوده. هنوز هیچی معلوم نیست، فعلا روی یادگیری متمرکز شو و نزار چیزی منحرفت کنه. سعی کن فناوری و چیزایی رو یادبگیری که هم آزاد باشن و هم وابستگی انحصاری نداشته باشن.
« آخرین ویرایش: 25 خرداد 1403، 11:04 ب‌ظ توسط بریتانیای کبیر »
🇬🇧🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿🇬🇧