انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: نحوه کامپایل opencv و چند کتابخانه دیگر  (دفعات بازدید: 796 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین learner:~$

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 812
  • روزی روز گاری در گنو/لینوکس
پاسخ : نحوه کامپایل opencv و چند کتابخانه دیگر
« پاسخ #30 : 30 امرداد 1403، 10:55 ق‌ظ »
نقل‌قول
دیگه وقتی اینجا سوال می‌پرسید، دارید از افراد تقاضا می‌کنید که بهتون بگن چیکار کنید یا نکنید. اینکه افراد چطوری سعی می‌کنن بهتون کمک کنن، خواست خودشونه.
اما فکر نمیکنم که من درخواست کمک برای یادگیری یک زبان کرده باشم و فکر کنم تاپیک هم حرف منو تایید میکنه.
من فقط میخوام از این کتابخانه استفاده کنم. نخواستم که بشینم س پ پ رو یاد بگیرم و علاقه ایی به یادگیریش ندارم.
نقل‌قول
سعی کنید از خودتون جلو نیوفتید. این می‌تونه بزرگترین مانع برای پیشرفتتون باشه. من حدود ۲۵ ساله که برنامه‌نویسی می‌کنم، حداقل با ۱۰ زبان برنامه‌نویسی مختلف پروژه‌های بزرگ انجام دادم و هنوز اگر بخوام زبان جدیدی یاد بگیرم، با یک کتاب شروع می‌کنم.
نحوه و درصد یادگیری هرکسی با دیگری متفاوته اینکه شما برای یادگیری کتاب میخونید  و دیگری میاد ویدئو آموزشی میبینه یا مستندات رو مطالعه میکنه یا ... فرق دارند.
حالا اگر کسی کمک نمیکنه ایراد نداره ولی لطفا سرزنش نکنید. من میخوام یک پروژه برنامه نویسی انجام بدم که شوربختانه مجبورم از این کتابخانه استفاده بکنم. اگر مجبور نمیشدم اینکار رو نمیکردم.
مثل سمی کالونم( ; ).
خواستار پایان.
محکوم به کامپایل.

آفلاین Aminavy-r

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 55
« پاسخ #31 : 30 امرداد 1403، 02:40 ب‌ظ »
نحوه یادگیری و درصد دیگه چیه؟
وقتی که موضوعی رو یاد نگرفتید،‌ هیچ وقت پروژه‌ای هم در اون مورد قبول نکنید.
واقعا این موضوعی نیست که در موردش اینجا سوال بشه. با این حال بقیه سعی کردن بهتون کمک کنن. ولی خودتون خیلی از چیزایی که ما باید بدونیم رو اینجا ارائه نکردید. الان مثلا نصف خطاها رفتن و چهار تا خطای دیگه اضافه شدن یعنی چی؟
چرا کسی نباید سرزنشتون کنه؟ یعنی سرزنش کردن اشتباهه؟!

اینکه فکر میکنن خوندن کتاب برای یادگیری بی فایده هست شاید به این خاطر باشه که هیچ وقت از خوندن کتاب چیزی یاد نگرفتید (حتی کتاب های درسی) فکر می کنم که باید از همین جا شروع کنید.
« آخرین ویرایش: 30 امرداد 1403، 02:42 ب‌ظ توسط Aminavy-r »

آفلاین learner:~$

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 812
  • روزی روز گاری در گنو/لینوکس
« پاسخ #32 : 30 امرداد 1403، 03:29 ب‌ظ »
 که نحوه یادگیری چیه؟‌ نحوه یادگیری یعنی اینکه یکی مثل من علاقه ایی به خوندن کتاب نداره و دنبال مستندات اون زبان و یکی مثل شما میخواد فیلم آموزشی ببینه و یکی مثل دیگری کتاب مطالعه میکنه.

میدونید فرق اساسی زبان س پ پ پ سی جیه؟ شئی گرایی! و کلاس و متد ها و ...  اما نمیخواستم از شئی گرایی استفاده بکنم و همون توابع و ساختار ها کار بنده رو راه مینداخت. نمیدونم چرا انقدر دست و پا میزنید که من برم حتما کتاب بخونم ! خبری شده؟
میدونید کل سطح وب شده از این چرت و پرت ها که س پ پ بهتره از سی و ... و بهترین پروژه های برنامه نویسی و اینجوز چیزا. من علاقه ایی ندارم شما اگه دارید برای خودتون تاپیک بزنید باهم سرش بحث کنید. من پروژه هایی که میخوام و مینویسم فرق دارند.
هدف مهم نیست مسیر مهمه.این حرفی که زدید مثل اینه که شما حق ندارید در زبان سی از stdlib  برای تولید اعداد رندوم استفاده بکنید و قبلش حتما حتما باید فرمول تولید اعداد رندوم رو بلد باشید.
نقل‌قول
چرا کسی نباید سرزنشتون کنه؟ یعنی سرزنش کردن اشتباهه؟!
نه تروخدا بفرمایید من رو بخاطر این زبان و کتابخانه مسخرش سرزنش بکنید.
نقل‌قول
اینکه فکر میکنن خوندن کتاب برای یادگیری بی فایده هست شاید به این خاطر باشه که هیچ وقت از خوندن کتاب چیزی یاد نگرفتید (حتی کتاب های درسی) فکر می کنم که باید از همین جا شروع کنید.
::)
من نگفتم خوندن کتاب بی فایده ست گفتم که واسه کسی مثل من که میدونه چطور کد بنویسه بی فایده ست. مخصوصا که الان زبان سی رو بلدم.
هرکاری دوست دارید بکنید.
از ناظر انجمن تقاضا دارم که این تاپیک رو منحل بکنه.
لعنت  بر این زبان  و نویسنده این زبان امیدوارم شاهد مرگ این زبان باشم.
خدانهدار.
مثل سمی کالونم( ; ).
خواستار پایان.
محکوم به کامپایل.

آفلاین Aminavy-r

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 55
« پاسخ #33 : 30 امرداد 1403، 03:39 ب‌ظ »
خب اون کسی که بلده کد بنویسه بهش نمیگن برنامه نویس. یاد گرفتن کد نویسی وقت و انرژی زیادی نیاز نداره.
کسی نگفته که سی پلاس پلاس از سی بهتره.
به هر حال همون کتاب درسی رو در مرحله اول پیشنهاد می کنم

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4852
  • masoft قدیم
« پاسخ #34 : 31 امرداد 1403، 02:08 ق‌ظ »
میدونید فرق اساسی زبان س پ پ پ سی جیه؟ شئی گرایی! و کلاس و متد ها و ...
فکر می‌کنم قبل از اینکه به بقیه در مورد یک زبان توضیح بدید، بهتره به عنوان قدم اول، اسم اون زبان رو یاد بگیرید. اسم اون زبان سی‌پلاس‌پلاسه.

از ناظر انجمن تقاضا دارم که این تاپیک رو منحل بکنه.
طبق درخواستتون این موضوع رو قفل می‌کنم.