انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: چگونه محیط ایکس (دسکتاپ) را بکشم یا بدون محیط گرافیکی به اوبونتو لاگین کنم؟  (دفعات بازدید: 3836 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین afrod

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1526
برای نصب گرافیک انویدیا xfx 5200 که از سایت geforce دانلود کردم، پیغامی میگیرم که میگه از محیط ایکس خارج شو. با Alt+ctrl+F1 باز پیغام بستن ایکس رو میده! چه طوری ایکس رو kill کنم یا از ابتدا بدون ایکس بوت کنم؟

آفلاین ~!~

• Full Member
  • *
  • ارسال: 111
اگه از یونیتی استفاده می‌کنید:
$ sudo service lightdm stop

آفلاین afrod

• High Hero Member
  • *
اگه از یونیتی استفاده می‌کنید:
$ sudo service lightdm stop
فراموش کردم بگم:‌اوبونتو 12.04
اوبونتو 12.04 لایت دی ام نداره! gdm داره و دستور sudo service gdm stop کار نمیکنه!

آفلاین ~!~

• Full Member
  • *
خیلی‌ها بعد از نصب دیگه سیستمشون بالا نیموده، حواستون باشه.
خب دو حالت که بیشتر نداره، یا lightdm هست یا gdm. جفتشو امتحان کنید ببینید که کدوم جواب می‌ده. با زدن دستوری که گفتم به صورت موقت lightdm قطع می‌شه.

آفلاین ~!~

• Full Member
  • *
اوبونتو 12.04 لایت دی ام نداره! gdm داره
تا اون‌جا که من می‌دونم اوبونتو lightdm داره ولی اگه شما گنوم نصب کنید، gdm هم نصب می‌شه و بهتون می‌گه که gdm می‌خواید یا lightdm.
برای تغییر از gdm به lightdm و یا برعکس باید از دستور زیر استفاده کنید:
$ sudo dpkg-reconfigure lightdm

آفلاین ali.abry

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1224
  12.04 من از light dm استفاده میکنه.  ولی من هیچ وقت موفق نشدم این lightdm رو متوقف کنم. همیشه که میخاستم نصب کنم ریست میکردم از تو منو رکاوری میامدم بالا از تو runlevel1 میزدم نصب بشه که بعد یک اختار هم میده که دارم تو رانلول یک نصب میکنم.
مشکل اساسی که هست درایوری که از خود nvidia میگیرین خیلی از اوقات سره نا سازگاری داره. من همیهش nvidia current رو از مخازن نصب میکنم.

آفلاین امیرمسعود مهرابیان

• Full Member
  • *
  • ارسال: 245
    • http://ammir.ir
توی ترمینال با دسترسی روت، بزن :
nano etc/default/grub
خط زیر رو
GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash"
به خط زیر تغییر بده.
GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash text"بعد هم سیستمت رو یه بار ریست کن. برای وارد شدن به محیط گرافیکی هم از دستور startx استفاده کن.
Freedom and community are important

آفلاین Matrix.1372

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1966
  • Ma3x
    • Ma3x
نقل‌قول
اوبونتو 12.04 لایت دی ام نداره!
اوبونتو ۱۲.۰۴ به‌طور پیش‌فرض از مدیر پنجره lightdm بهره می‌بره مگر این‌که خودتون مدیر‌های دیگه‌ای (مثل gdm, ldm, kdm, kwin) جایگزینش کرده باشین.
در حالت عادی با فشردن کلید‌های ctrl+alt+f1، وارد کردن اطلاعات کاربری و:
sudo service lightdm stopمدیر پنجره display manager ناکار خواهد شد، توجه کنید با استفاده از ترمینالی که در یک محیط گرافیکی اجرا شده نمی‌توانید مدیر پنجره display manager را غیرفعال کنید و لازم هست این‌کار در یک tty انجام بشه.
نقل‌قول
مشکل اساسی که هست درایوری که از خود nvidia میگیرین خیلی از اوقات سره نا سازگاری داره. من همیهش nvidia current رو از مخازن نصب میکنم.
این مشکل رو من هم تا نسخه ۳۱۰.۴۰ داشتم، ولی از وقتی ۳۱۰.۴۴ رو بارگیری و نصب کردم، خوشبختانه حل گشته. :)

« آخرین ویرایش: 14 فروردین 1392، 07:12 ب‌ظ توسط Matrix.1372 »

آفلاین afrod

• High Hero Member
  • *
خط زیر رو
GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash"
به خط زیر تغییر بده.
GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash text"بعد هم سیستمت رو یه بار ریست کن. برای وارد شدن به محیط گرافیکی هم از دستور startx استفاده کن.
startx که میزنم محیط گرافیکی رو ران میکنه ولی گنوم شل رو اجرا نمیکنه یک دسکتاپ خالی بدون پنل. ترمینال رو باز میکنم و میزنم gnome-shell ولی باز اجرا نمیشه! سیستم کند کار میکنه و top که میگیرم کامپیز بین 10 تا 20 درصد سی پی یو رو گرفته!

در حالت عادی با فشردن کلید‌های ctrl+alt+f1، وارد کردن اطلاعات کاربری و:
sudo service lightdm stopمدیر پنجره display manager ناکار خواهد شد، توجه کنید با استفاده از ترمینالی که در یک محیط گرافیکی اجرا شده نمی‌توانید مدیر پنجره display manager را غیرفعال کنید و لازم هست این‌کار در یک tty انجام بشه.
+
کار کرد :)