انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: ویندوز ویروسی! آیا اوبونتو می تواند نقش دکتر را داشته باشد؟  (دفعات بازدید: 4921 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین mahdiubuntu

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 27
سلام به کلیه دوستان. یکی از بزرگترین مشکلاتی که باعث شد من به فکر استفاده از لینوکس بیفتم ویروس های ویندوز بود. البته هنوز به دلایلی موفق نشدم به طور کامل به اوبونتو مهاجرت کنم.
مشکلی که الان دارم این است که ویندوز من ویروسی شده و ویروس ناقلا حتی اجازه نصب انتی ویروس رو هم نمیده. قبلا اگر همچین مشکلی پیش می اومد از طریق safe mode وارد می شدم و مشکل رو حل می کردم ولی الان که اوبونتو دارم دیگه به safe mode ویندوز دسترسی ندارم (پیشنهادی دارید؟). راه حل دیگه ای که به ذهن می رسه اینه که آیا میشه از طریق لینوکس و با استفاده از یک انتی ویروس لینوکسی به درایو های ویندوزی دسترسی داشت و ویروس رو پاک کرد؟ لطفا اگر تجربه ای دارید کمک کنید.

lomion

• مهمان
ClamAV و Avira  فکر کنم تحت اوبونتو باشن. نمی دونم چقدر قوی باشن ولی Avira بهتره. احتمالا مشکل ر حل کنه.
یه راه سختتر هم داره. اگه بدونین چه ویروسی هست و چی ر تغییر دادهَ‌، می تونید تغییرات ر به حالت اول برگردونین. ولی سخته.

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2310
    • KDE Software Compilation
خب راه زیاده اینم هم هست که میتونید از اون بهره ببرید

Avast Antivirus for Ubuntu Desktop

موفق باشی  ;)

آفلاین فاراب

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1352
  • آزادی
    • پروفایل لینکداین
شما هنوز هم safe mode برای ویندوز دارید. بعد از انتخاب ویندوز از منوی grub، بلافاصله F8 رُ بزنید.
درصد بالایی هم وجود داره که Avast ویروس ویندوز رو شناسایی کنه، البته بعد از بروز رسانی Data Base.
ClamAv با رابط گرافیکی Clamtk هم میتونه مشکل رُ حل کنه.
Godisnowhere

آفلاین aliva

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 363
    • http://vakilzade.ir

آفلاین taher1983

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1054
از F-SECURE هم میتونی استفاده کنی 8)

آفلاین royaflash

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 466
  • تلاش برای بهتر شدن بهترین شیوه زندگی است (سقراط)
    • در مفهوم اپن سورس ، گنو/لینوکس
سلام به کلیه دوستان. یکی از بزرگترین مشکلاتی که باعث شد من به فکر استفاده از لینوکس بیفتم ویروس های ویندوز بود. البته هنوز به دلایلی موفق نشدم به طور کامل به اوبونتو مهاجرت کنم.
مشکلی که الان دارم این است که ویندوز من ویروسی شده و ویروس ناقلا حتی اجازه نصب انتی ویروس رو هم نمیده. قبلا اگر همچین مشکلی پیش می اومد از طریق safe mode وارد می شدم و مشکل رو حل می کردم ولی الان که اوبونتو دارم دیگه به safe mode ویندوز دسترسی ندارم (پیشنهادی دارید؟). راه حل دیگه ای که به ذهن می رسه اینه که آیا میشه از طریق لینوکس و با استفاده از یک انتی ویروس لینوکسی به درایو های ویندوزی دسترسی داشت و ویروس رو پاک کرد؟ لطفا اگر تجربه ای دارید کمک کنید.
سلام خسته نباشید و linuxy باشید
همان طور که دوستان گفتن میتونی‌ از anti virus‌هایی‌ که مخصوص linux  استفاده کنی یا اگه فایل ویروس رو میشناسی بری و اونو حذف کنی از طریق لینوکس
خوب
حالا چرا به لینوکس مهاجرت نمیکنی اطمینان دارم که اگه بیای نمیتونی برگردی
کار امروز را به فردا نگذار
من و بچه های دیگه هم اگه بتونیم کمک میکنیم
موفق باشی
وبلاگ |
وب سایت [url=http://unixmen.ir]

در صورت نیاز+ شماره تلفن 09141100257

آفلاین @(^I^)@

• Full Member
  • *
  • ارسال: 153
    • http://1nevisande.com
سلام.
پنج شش ماه پیش یه ویروس سرتق گرفتم که اگه بگم هیچ آنتی ویروسی دهنشو سرویس نکرد خنده تون می گیره.اما یه فدورا نصب کردم و باهاش اسم ویروس رو نوشتم outoran.info , سرچ کردم و سه سوت فینیش شد.
حالا اون خاطرات فدورا هستش اما الان یه جورایی خراب اوبونتو هستم.
در ضمن یکی از متعصبین ویندوز بودم و الان ار هم شرمندم که اینقدر مرتجع!!!بودم.
وقتی تنها ابزارش چکش است با همه چیز مثل میخ رفتار می کند.

آفلاین royaflash

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 466
  • تلاش برای بهتر شدن بهترین شیوه زندگی است (سقراط)
    • در مفهوم اپن سورس ، گنو/لینوکس
سلام.
پنج شش ماه پیش یه ویروس سرتق گرفتم که اگه بگم هیچ آنتی ویروسی دهنشو سرویس نکرد خنده تون می گیره.اما یه فدورا نصب کردم و باهاش اسم ویروس رو نوشتم outoran.info , سرچ کردم و سه سوت فینیش شد.
حالا اون خاطرات فدورا هستش اما الان یه جورایی خراب اوبونتو هستم.
در ضمن یکی از متعصبین ویندوز بودم و الان ار هم شرمندم که اینقدر مرتجع!!!بودم.
موفق باشی و لینوکسی
وبلاگ |
وب سایت [url=http://unixmen.ir]

در صورت نیاز+ شماره تلفن 09141100257

آفلاین Big Bang

• Full Member
  • *
  • ارسال: 117
  • کس نخارد پشت من جز ناخن انگشت من!
اگه واقعن ویروس جلوی نصب آنتی ویروس رو بگیره فکر نمی کنم وارد شدن به Safe Mode مشکلی رو حل بکنه. بهترین راه حل تهیه یه نسخه قابل حمل(Portable) از آنتی ویروس دلخواهتون هست، که میتونید بدون نصب از اون استفاده کنید و نیازی نیست که بخاطر ویروس به اوبونتو مهاجرت کنید، من چهار ساله دارم از گنو/لینوکس و ویندوز کنار هم استفاده می کنم و با به روز نگه داشتن آنتی ویروسم در ویندوز هیچ مشکلی با ویروس نداشتم.

آفلاین Zartosht

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1437
  • جاوید ایران باستان و اندیشه پاک زرتشت
این پست چه ربطی به میزکار گنوم داره؟
خداحافظی همیشگی من از انجمن اوبونتو ایران با امید پیروزی برای همه دوستان
-------
ما از تبار کوروش و فرزند جمشیدیم / پیروز بی برده ، بت نپرستیدیم

آفلاین gilanema

• Full Member
  • *
  • ارسال: 229
چطور میشه یه سیستم ویروسی (لپ تاپ)رو به یه سیستم دیگه وصل کرد برای اسکن کردن (شبکه کردن ویندوز و لینوکس)