انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: ایراد هنگامی که نصب تموم میشه ؟ ؟ ؟  (دفعات بازدید: 3386 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Bubuntu

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 47
ایراد هنگامی که نصب تموم میشه ؟ ؟ ؟
« : 08 شهریور 1386، 02:35 ق‌ظ »
سلام
وقتی نصب اوبونتو تموم میشه و دستگاه ریستارت میشه این پیغام رو میده و دوباره دستگاه رو راه اندازی میکنه.پیغام تو عکس مشخصه.راهنمایی کنید.
ایراد کجا ممکنه باشه .و این مشکل موقع نصب کنار ویندوز پیش میاد. من فکر میکنم تو قسمت پارتیشن بندی باشه ؟

آفلاین علیرضا طالقانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2373
  • القدس لنا، والنصر لنا!
    • Take it easy
پاسخ به: ایراد هنگامی که نصب تموم میشه ؟ ؟ ؟
« پاسخ #1 : 08 شهریور 1386، 12:17 ب‌ظ »
میشه یک مقدار بیشتر توضیح بدی که به چه گونه پارتیشن بندی انجام دادی؟
یعنی از همین روش عکس گرفتن استفاده کن و هنگام نصب اون قسمتی که کار پارتیشن بندیت تمام میشه رو برام بفرست! و اگه پارتیشن های FAT هم داشته باشی اونجایی که اونا رو هم می خواد برات mount کنه! زحمت بگش وو همه رو غیر فعلا کن! البته منظورم FAT ها بود ها  یعنی FAT16 - FAT32  و یا NTFS هات رو همهشون رو!!
.ShayneIsTheOneWhoIsAlwaysAlone
terminal@world-server:~$ sudo aptitude remove --purge Israel

آفلاین Bubuntu

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #2 : 08 شهریور 1386، 05:49 ب‌ظ »
سلام
نحوه پارتیشن بندی رو بصورت عکس گذاشتم.قسمتی که شما می گفتید باید پارتیشن های ویندوز رو غیر فعال کنم رو درست متوجه نشدم.به هر حال تو عکس همه چیز مشخصه ، لطف کنید بگید اشکال کار کجاست؟ البته ناگفته نمونه که پارتیشن های ویندوز یعنی ntfs ها رو برای یک نصب امتحانیه دیگه ، mount point رو که بصورت media/sda1/ و media/sda5/ بود رو پاک کردم ، ولی مشکل هنوز پا بر جا بود. کمک کنید ، وگرنه رکورد نصب اوبونتو توسط من شکسته میشه و تو کتاب گینس ثبت میشه !!!!

آفلاین علیرضا طالقانی

• High Hero Member
  • *
  • القدس لنا، والنصر لنا!
    • Take it easy
« پاسخ #3 : 08 شهریور 1386، 06:36 ب‌ظ »
من این مورد رو توی چند جای دیگه هم تونستم ببینم!

https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/ubiquity/+bug/89069

احتمال داره از تنظیم ساعت دستگاه در بایوس باشه! هم اون در درست ست کن! و حتما هنگام نصب این مورد رو مد نظر داشه باش!
« آخرین ویرایش: 08 شهریور 1386، 06:39 ب‌ظ توسط علیرضا طالقانی »

آفلاین Bubuntu

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #4 : 08 شهریور 1386، 09:21 ب‌ظ »
سلام به همه دوستان
مشکل حل شد ! :D
اما چطوری ؟ ](*,) مشکلی که بالا عنوان کردم و پس از اتمام نصب و بالا اومدن اوبونتو همونطور که تو عکس مشخص هست پیش میاد ، مربوط میشه به تنظیم کردن ساعت سیستم در هنگام نصب اوبونتو یا  time zone . برای رفع مشکل نباید هیچ تغییری داده بشه و ساعت که روی شهر نیویورک هست رو تغییر ندهیم . یک سری مشکلات دیگه برای من هنگام نصب پیش می اومد اوایل کار که رفع اونها مشروط به این بود که نباید هیچ تغییری تو تنظیمات کشور ، زبان ، رزولیشن کارت گرافیک و مهمتر ساعت سیستم (تعیین شهر یا محل زندگی) داده شود.
پس دوستان هنگام نصب اوبوتو 7.4 هیچ تغییری تو تنظیمات پیش فرض ندهید . یعنی کشور ، زبان ، رزولیشن و هر چیز تغییری دیگه خصوصا تغییر ندادن شهر برای تنظیم ساعت سیستم (به طور پیش فرض ساعت روی شهر نیویورک آمریکا جهان خوار  :o هست و اون رو تغییر ندهید ).پس از نصب می تونید تنظیمات رو هر طور که دوست دارید تغییر بدهید .
البته این تغییرات شامل پارتیشن بندی نمی شود .
پس برای تاکید کردن ، اگه می خواهید مشکل تو عکس برای شما پیش نیاد محل سکونت برای تنظیم ساعت رو تغییر ندهید . بگذارید روی شهر نیویورک باقی بماند.

آفلاین amin

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 454
  • We live, as we dream - Joseph conrad
« پاسخ #5 : 08 شهریور 1386، 11:26 ب‌ظ »
 ;D
عجب ایرادی !!!
اتفاقا من همه ی تنظیمات رو درست میکنم و تا حالا همچین چیزی برام اتفاق نیفتاده  :)
نقل‌قول
پس دوستان هنگام نصب اوبوتو 7.4 هیچ تغییری تو تنظیمات پیش فرض ندهید
یه مثال نقض کافیه گمان کنم  ;)
@cybertux
no sign

آفلاین علیرضا طالقانی

• High Hero Member
  • *
  • القدس لنا، والنصر لنا!
    • Take it easy
« پاسخ #6 : 08 شهریور 1386، 11:55 ب‌ظ »
البته مثال نقض اگه دو تا بشه که دیگه فکر کنم گالیله هم قبول کنه زمین گرد نیست! :D ;) \\:D/

ولی دوست عزیز مشکل شما دقیقا همین بود که تنظیمات رو درست انجام نداده بودی! و سیستم در هنگام بود به این حالت می رسید که ظاهرا آخرین دسترسی به پارتیشن در زمانی اتقاق افتاده است که هنوز فرار نرسیده است! این است که چنان است که بود! ;)