انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نظرسنجی

آیا اوبونتو از مکینتاش تقلید کرده ؟

بله
17 (48.6%)
خیر
18 (51.4%)

مجموع آرای اعضا: 35

نویسنده موضوع: آیا اوبونتو از مکینتاش تقلید کرده ؟  (دفعات بازدید: 4703 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین mFat

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 720
    • It's Me
پاسخ به: آیا اوبونتو از مکینتاش تقلید کرده ؟
« پاسخ #15 : 10 اردیبهشت 1389، 11:22 ب‌ظ »
بله من هم موافقم که یک سری ایده ها رو از مک وام گرفته. تازه جایی خوندم که قراره یک Global Menu مثل همون چیزی که در مک هست در نسخه بعدی اوبونتو قرار بدهند. دکمه پنجره ها هم که مثل مک به سمت چپ رفته.
 من خودم اصلا از تقلید خوشم نمیاد و معتقدم پتانسیل و خلاقیت در دنیای بازمتن بیشتر از اون هست که نیازی به تقلید باشه.
 به هر حال همه شواهد و اخبار نشون میده که شخص مارک شاتلورث توجه زیادی به مک داره و حتی رسما به کاربران اعلام کرده که علیرغم احترام به نظر اونها این Canonical هست که راجع به این مسایل تصمیم می گیره:
برای اطلاع بیشتر این  مطلب رو ببینید:
http://www.webupd8.org/2010/03/ubuntu-is-not-democratic.html
http://www.webupd8.org/2010/04/ubuntu-1010-will-get-global-menu-by.html
« آخرین ویرایش: 10 اردیبهشت 1389، 11:28 ب‌ظ توسط mFat »
Download Arios http://arioslinux.org

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #16 : 11 اردیبهشت 1389، 09:34 ق‌ظ »
اتحاد با کاربران مک برای از میدان به در کردن ویندوز و دوئل نهایی میان اوبونتو و مک.

- تاثیرات زیاد خوندن کتاب‌های فانتزی ;)
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین aref3d

• Full Member
  • *
  • ارسال: 239
« پاسخ #17 : 11 اردیبهشت 1389، 09:50 ق‌ظ »
اتحاد با کاربران مک برای از میدان به در کردن ویندوز و دوئل نهایی میان اوبونتو و مک.

- تاثیرات زیاد خوندن کتاب‌های فانتزی ;)
جالب بود. فکر کنم منم زیاد فیلم می‌بینم که به همین فکر کرده بودم.

آفلاین taher1983

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1054
« پاسخ #18 : 11 اردیبهشت 1389، 05:45 ب‌ظ »
اگه دوئلی  هم باشه بین مک و ویندوز هستش  چون هر  کدوم از  این دو شرکت تا حالاخوب  همدیگرو به نحوی  حمایت کردند ولی تا حالاحمایتی  از  دو شرکت اپل و مایکروسافت متوجه لینوکس  نبوده اگر  هم بوده بیشتر  از  جانب  مایکروسافت بوده که از  اپل اصلا نبوده !

آفلاین منصور

• Newbie
  • *
  • ارسال: 5
« پاسخ #19 : 28 فروردین 1390، 12:16 ب‌ظ »
من هم مثل بعضی از دوستان نظرم اینه که اوبونتو میتونه و باید که خلاقانه تر عمل کنه و بقولی "طرحی نو" در اندازه.البته ایجاد یه طرح نو احتیاج به

ایده های نو در استفاده بهتر از المان ها و امکانات داره و صد البته خالی از ریسک هم نیست.اما شهامت ایجاد یک طرح نو و به قولی شخصیت بخشیدن

به "رابط کاربری یا میحط کاربری" یه امر خیلی خیلی با ارزشه.

من امیدوارم که اوبونتو (حداقل بین توضیع های مورد علاقه من) که داره واقعا تو اکثر زمینه ها نظر همرو جلب میکنه، با شخصیت بخشیدن بیشتر به

محیط کاربری خودش و جایگزین کردن "طرح کاربر پسندتر و زیباتر" به جای "تقلید احتمالی" بتونه رسالت خودش رو به عنوان یک سیستم کامل به نتیجه برسونه.

یادمون نره که: خود ما هستیم که میتونیم با ایده های هرچند کوچیک ولی تاثیر گذار به تسریع این هدف کمک کنیم. پس گرافیست های عزیز بسم اله...

(اپل رو ببینید که کاربرهای مشتاقش با نرم افزار های مختلف مثل فتوشاپ و... دارن ایده های خودشون رو اگه شده با یه عکس دستکاری شده به اپل میرسونند. "انسان هرچقدر هم خلاق باشه باز وقتی بذر یک ایده تو ذهنش کاشته بشه،بدون اینکه خودش بفهمه تحت تاثیر قرار میگیره")