انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مروری بر قابلیت‌های ویندوز۸  (دفعات بازدید: 3515 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19697
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
مروری بر قابلیت‌های ویندوز۸
« : 27 شهریور 1390، 03:43 ب‌ظ »
استیون سینوفسکی، رییس بخش ویندوز در مایکروسافت از ویندوز 8 رونمایی کرد و درباره قابلیت‌های جدید ویندوز گفت.

بر اساس سخنان سینوفسکی، ویندوز بازنگری و قابلیت‌های جدیدی به آن افزوده شده است.

و اما نکات برجسته در این جلسه به همراه پاسخ‌های ما:

* قرار نیست با آمدن ویندوز جدید نیازی به بروزکردن سخت‌افزاری داشته باشید؛ حتی رم یک گیگ کافی است. / جون من؟ فقط یه گیگ؟ چیز دیگه نمی‌خوای؟ مرد حسابی من اگه یه گیگ رم داشتم که خدا رو بنده نبودم

* مایکروسافت هم به فکر اپ استور افتاده است. / خب خدا رو شکر بیست و یک سال بعد از گنو و ده سال بعد از مک، ویندوز هم فهمید که هم‌چین کاری هم می‌شه کرد ::)

* فکری به حال مصرف کمتر حافظه مجازی شده است و تسک منیجر اپلیکیش‌های غیر فعال را تعلیق می‌کند. / خب وقتی پارتیشن swap نداشته باشی مجبور به انجام این کارا می‌شی دیگه. احتمالا تو نسخه‌ی ۹ می‌گه: مایکروسافت هم به فکر پارتیشن swap افتاده است  ;D

* قابلیت چند لمسی در IE10 / ببین! من اینو اشتباه خوندم یا جداً فقط اینترنت اکسپلورر مولتی‌تاچ داره؟ ??? بقیه‌ی سیستم‌عامل کشکه دیگه؟ خدا پدر گنوم رو بیامرزه!

* به کارگیری SkyDrive برای ذخیره‌سازی آنلاین اطلاعات و یا استفاده از اپلیکیشن‌های ابری. / بله. سه سال بعد از ubuntu one و یک سال و اندی بعد از اون سرویس کلود اپل. تازه حجمش رو نگفته و این که اصلا رایگان هست یا برای این هم باید پول داد

* آنتی ویروس داخلی در ویندوز 8 قرار گرفته است. / مرگ من؟ الآن من کاملا وسوسه شدم که برم ویندوزکار شم اصلا :D سیستم‌عاملی که ویروس می‌گیره چه این برنامه توش باشه چه روش باشه فرقی نمی‌کنه. همه‌ی آنتی‌ویروس‌ها در برابر ویروس جدید غیر مقاوم هستن. همون ضرب‌المثلی که می‌گه دزد همیشه یه قدم از پلیس جلوتره ;)

* نسخه تبلت‌ها و دسکتاپ مجزا نیست. / این رو دیگه چیزی نمی‌گم :-X فقط اگه فکر می‌کنی قرار بوده مجزا باشه بگو که سرم رو بکوبم تو دیوار ](*,)

* زمان بوت‌شدن و اجرای برنامه‌ها، کوتاه خواهد بود. / تا نیاد و نبینم نظری نمی‌دم، ولی با رم حداقل یه گیگ هنر می‌کنه؟

* می‌توان یک تصویر بک‌گراند را در چند مانیتور داشت. / الآن غش و ضعف برم؟ :o این تکنولوژی لااقل برای سال ۱۹۹۸ هست

* در ونیدوز 8، استایلی به نام «مترو» و برنامه‌هایی موسوم به «مترو» خواهیم داشت. / خب این مترو چیه؟ تو متروی تهران هم کار می‌کنه برنامه‌هاش؟ :P

* هنگام ورود به ویندوز 8، با استارت اسکرین مواجه می‌شوید نه، دسکتاپ معمول. / خب هنگام ورود به سایر سیستم‌عامل‌ها هم با اسپلش اسکرین مواجه می‌شیم نه دسکتاپ معمول. این مربوط به طراحی گرافیکی و ثیم می‌شه، قابلیت نیست که!

* امکان لاگ‌این کردن با پسورد تصویری فراهم شده و می‌توانید روی یک تصویر از توالی لمسی استفاده کنید. / چه‌قدر آشناست این! آها! الآن دو ساله خودم دارم این جوری قفل گوشیم رو باز می‌کنم :D
« آخرین ویرایش: 27 شهریور 1390، 03:55 ب‌ظ توسط دانیال بهزادی »
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
پاسخ به: مروری بر قابلیت‌ها ویندوز۸
« پاسخ #1 : 27 شهریور 1390، 03:44 ب‌ظ »
راستی:
منبع اصلی خبر: http://www.khabaronline.ir/news-173431.aspx
اون نظراتش هم که برای خودمه ;D
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین PedramPaakzad

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 84
پاسخ به: مروری بر قابلیت‌های ویندوز۸
« پاسخ #2 : 27 شهریور 1390، 04:15 ب‌ظ »
دانیال اولا خبر رو از یه منبع سر و صاب دار و به زبان انگلیسی بخون، نه خبر آنلاین که معلوم نیس چی ترجمه میکنن و هیچ تخصصی هم ندارن.
دوما یه خورده اطلاعاتت رو بالا ببر بعد سعی کن بامزه بازی در بیاری.
ویندوز به درایو swap احتیاجی نداره، چون page file داره خودش، ولی متاسفانه مثه اینکه نمیدونی چیه!
اون استارت اسکرین هم با اسپلش متفاوته جناب باهوش، چیزی شبیه اسپلش یا همون welcome screen رو همه ویندوزا داشتن!
کسی که رمش پایینتر از ۱ گیگ باشه برای اجرای DEها و امکانات به روز گنو/لینوکس هم مشکل داره، در ضمن ۱ گیگ رم مال زمان ویندوز ویستاسست، یعنی حداقل ۵ سال پیش، الان توی گوشی‌های موبایل هم ۱ گیگ رم معمولیه!
در کل اصلا بامزه نبود، دفعه بعد بیشتر سعی کن لطفا!

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #3 : 27 شهریور 1390، 05:15 ب‌ظ »
یعنی الآن pagefile رو با swap مقایسه کردی؟ apagefile یه فایله روی یه پارتیشن ntfs یا حتا fat که همزمان برای انجام کارهای خود سیستم‌عامل هم ازش داره استفاده می‌شه. اصلا قابل مقایسه نیست با یه پارتیشن جدا که فایل سیستمش به صورت اختصاصی برای این کار نوشته شده. من خودم یه حافظه‌ی ۲گیگابایتی SSD رو به swap اختصاص دادم که با سرعت بالاش تقریبا تفاوتش رو با خود رم احساس نمی‌کنی
در مورد استارت اسکرین هم هرچی متن خبر رو هوندم چیزی در مورد این که چی هست ننوشته بود. از من هم انتظار نداشته باش که برم دنبال این بگردم که فلان چیز تو فلان سیستم‌عامل یه شرکت مزخرفی مثل مایکروساقت چیه
در ضمن من خودم با رم ۲۵۶کیلوبایت دارم این‌ها رو می‌نویسم و مشکلی هم ندارم باهاش
باشه. سعی‌ام رو می‌کنم

آفلاین Z_Z

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 35
« پاسخ #4 : 27 شهریور 1390، 05:54 ب‌ظ »
به قول یارو :
آرزوهای شما ، خاطرات گذشته ماست .

آفلاین Mohammad Reza Soltany

• Full Member
  • *
  • ارسال: 182
    • وب نوشته های یک مینی روزنامه نگار
« پاسخ #5 : 27 شهریور 1390، 07:22 ب‌ظ »

* در ونیدوز 8، استایلی به نام «مترو» و برنامه‌هایی موسوم به «مترو» خواهیم داشت. / خب این مترو چیه؟ تو متروی تهران هم کار می‌کنه برنامه‌هاش؟ :P

D

استایل نیست این مورد.یه رابط کاربری جدیده جدا از رابط کاربری معمول ویندوز....پیشنمایش  این رابط رو میتونین توی اینترنت ببینین

آفلاین حامد سپهر

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1556
« پاسخ #6 : 27 شهریور 1390، 09:15 ب‌ظ »
من که حداقل یه لبخند اومد رو لبم. همینکه این مطلب باعث بشه که چند نفر دیگه هم خنده رو لبشون بیاد کلی می ارزه. مرسی دانبال جان  ;)

آفلاین ٍاحسان ترکم

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1039
  • Open your source, Open your mind
« پاسخ #7 : 28 شهریور 1390، 01:23 ب‌ظ »
مترو همون ظاهری هست که تو فون 7 بود و وقتی سیستم روشن می شه و به یوزر لاگین کنی وارد اون محیط می شی که اگر یک برنامه مثل ورد رو باز کنی دوباره وارد محیطی شبیه ویندوز 7 دسکتاپ می شی. با این تفاوت که دکمه استارت رفته و جاش رو مترو گرفته. یعنی اگر رو دکمه استارت بزنی می ری دوباره تو مترو که تو فون 7 بود.

در کل پاسخ مایکروسافت به نیاز کاربرانش و جبران عقب افتادن های ویندوز در تبلتها و نتبوک ها بود. اما به نظر من باعث می شه خیلی ها این تغییرات رو نپسندن! ( چون خیلی بنیادی بوده و تجربه نشون داده کاربرای ویندوز زیاد از این تقییرات خوششون نمی آد) و کاربر ای سنتی ویندوز رو در دراز مدت سرخورده کنه. اما مایکروسافت هدفش رو بازار تبلت ها بوده.
بین نرم‌افزار open source و نرم‌افزارهای Free Software تفاوت در روش تبلیغ و گرایش‌های عرضه‌كنندگان آن‌ها نهفته است.
در واقع كاركرد شما به عنوان عرضه كننده نرم‌افزار تفاوتی نمی‌كند،

آفلاین Midgårdsormen

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 900
« پاسخ #8 : 28 شهریور 1390، 03:28 ب‌ظ »
نقل‌قول
* به کارگیری SkyDrive برای ذخیره‌سازی آنلاین اطلاعات و یا استفاده از اپلیکیشن‌های ابری. / بله. سه سال بعد از ubuntu one و یک سال و اندی بعد از اون سرویس کلود اپل. تازه حجمش رو نگفته و این که اصلا رایگان هست یا برای این هم باید پول داد
اسکای درایو مدت‌ها قبل از ubuntu one قابل دسترس بوده.فقط کافی بود که یه اکانت live داشته باشی
در حال حاضر 25 گیگ حجم میده و فعلا امکانات synchronizationی که سرویس مث دراپ‌باکس ارائه میده رو نداره

یکی از دوستان که این ویندوزو تست کرده بود،میگفت layout فارسی استاندارد به شکل پیش‌فرض تو ویندوز 8 ساپورت میشه
« آخرین ویرایش: 28 شهریور 1390، 05:15 ب‌ظ توسط Midgårdsormen »