انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نصب درایورهای وایرلس و کارت گرافیک بدون اتصال به اینترنت در ابونتو  (دفعات بازدید: 6692 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین aliboy

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 558

برای نصب درایورهای وایرلس و گرافیک (nvidia-ATI) دو راه وجود دارد.

۱-از طریق مخازن اینترنتی

۲-از طریق روش دستی بدون اتصال به اینترنت

توضیح روش دوم:

(در ترمیتال ابتدا   sudo -i وارد کنید و پسورد را وارد کنید سپس nautilus را تایپ کنید و در ستون سمت چپ بروی سی دی ابونتو کلیک کنید تا وارد ان شود.مسیرهای زیر به راحتی قابل دسترسی هستند.اصلاح شد.)

نکته : پیش نیاز نصب ۲ بسته درایور وایرلس و کارت گرافیک در ابونتو ۱۱ نصب بسته dkms است.
برای نصب بسته dkms باز هم به شیوه دستی به مسیر زیر میریم و اونو نصب میکنیم.توی سی دی ابونتو ۱۱٫۴ :

/pool/main/d/dkms

بسته dkms بدون مشکلی نصب خواهد شد(پیش نیازی نخواهد داشت)

نصب درایور وایرلس:

به این صورته که به مسیر زیر توی سی دی ابونتو ۱۱٫۴ میرید و فابل رو نصب می کنید: (توی ابونتو های قبلی هم همین مسیر وجود داشته)

/pool/restricted/b/bcmwl

به فایل بیشتر نداره که همون درایور وایرلسه!

نصب درایور کارت گرافیک nvidia:
به مسیر زیر در سی دی ابونتو می رویم:

/pool/restricted/n/nvidia-graphics-drivers

به فایل بیشتر نداره که همون درایور گرافیک nvidia خواهد بود.

نصب درایور کارت گرافیک ATI :
به مسیر زیر در سی دی ابونتو می رویم:

/pool/restricted/f/fglrx-installer

هر دوتا فایل باید نصب شوند.

چند نکته :

*- اگر NetworkManager شما ناپدید شده و در پنل مشاهده نمی شود:

http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,19952.msg148717.html#msg148717

**اگر نتورک منجرم Not managed شد بعد هم وایرلسم Disable  شده:

http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,20097.0.html

***چگونه بفهمیم شبکه ما فعال یا غیر فعال است-باید دستور زیر را در ترمینال وارد کنیم :

نقل‌قول
sudo lshw -C network

به عنوان مثال نمونه ای از خروجی برای وایرلسی که غیرفعال است:

network DISABLED
       description: Wireless interface
       physical id: 1
       logical name: wlan0
       serial: 00:19:7e:5d:78:70
       capabilities: ethernet physical wireless
       configuration: broadcast=yes driver=b43 driverversion=2.6.38-8-generic firmware=N/A link=no multicast=yes wireless=IEEE 802.11bg

موفق باشید.
« آخرین ویرایش: 13 تیر 1390، 07:56 ب‌ظ توسط aliboy »
و ما میطوانیم

آفلاین taher-zia

• Newbie
  • *
  • ارسال: 10
 با سلام و خسته نباشید
فکر می کنم این پست یکی از مهمترین دغدغه های دوستان بخصوص افراد تازه کار از جمله خودم هست
لطفاً محبت کنین وقتی راهنمایی می کنین و آدرس نصب رو میدین شکل دستور آن در خط فرمان رو هم بنویسید
چون ممکنه صفر کیلومتری مثه من مراجعه کنه و قضیه واسش مبهم باشه
در ضمن سیستم عامل دوست داشتنی من ubuntu 10.04 LTS هست . اگه در این زمینه هم راهنمایی کنید ممنون می شم
Only ........  OS

آفلاین aliboy

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 558

نقل‌قول
فکر می کنم این پست یکی از مهمترین دغدغه های دوستان بخصوص افراد تازه کار از جمله خودم هست
مخاطب این پست همه کاران محسوب میشن احساس کردم شاید مطلب مفیدی برای دوستان باشه.

نقل‌قول
لطفاً محبت کنین وقتی راهنمایی می کنین و آدرس نصب رو میدین شکل دستور آن در خط فرمان رو هم بنویسید
سعی میکنم از این به بعد بهتر بنویسم.

نقل‌قول
در ضمن سیستم عامل دوست داشتنی من ubuntu 10.04 LTS هست . اگه در این زمینه هم راهنمایی کنید ممنون می شم
بین سیستم عامل ها ابونتو سیستم عامل پایداری محسوب میشه.بخصوص نسخه شما که پشتبانی دراز مدت هم داره.اکثر مسایل  در سیستم عامل ها عمومیت داره پس نگرانی از این بابت نیست.
یک مدت پست هایی که احساس می کنید براتون اهمیت داره رو کاغذ یادداشت کنید.(بخصوص نصب وایرلس و رفع مشکلات شبکه).بعد یه مدت می بینید که ابونتو ساده ترین و پایدارترین سیستم عامل دنیاست.
فقط در صورتی که با error روبرو شدید سعی کنید اول خودتون از طریق گوگل انگلیسی جستجو  کنید.به این صورت خیلی زود مسلط میشید.نهایتا توی فروم مطرح کنیدداشتن ۲ سیستم عامل که به اینترنت وصل میشن کاملا ضروریه تا در صورت خرابی ابونتو بلافصله توی نت به رفع اشکال بپردازید.

و ما میطوانیم

آفلاین taher-zia

• Newbie
  • *
  • ارسال: 10
نقل‌قول
فقط در صورتی که با error روبرو شدید سعی کنید اول خودتون از طریق گوگل انگلیسی جستجو  کنید.به این صورت خیلی زود مسلط میشید.نهایتا توی فروم مطرح کنیدداشتن ۲ سیستم عامل که به اینترنت وصل میشن کاملا ضروریه تا در صورت خرابی ابونتو بلافصله توی نت به رفع اشکال بپردازید.

از راهنماییتون تشکر مخصوصاً برای اینکه تسلطم بهتر بشه
« آخرین ویرایش: 23 تیر 1390، 06:27 ب‌ظ توسط taher-zia »