انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل در X restart/logout  (دفعات بازدید: 2929 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

lomion

• مهمان
مشکل در X restart/logout
« : 06 آذر 1386، 09:19 ب‌ظ »
سلام

من از کامپیز-فیوژن استفاده می‌کنم.  ;) و دچار یک مشکل شدم :( . وقتی که Hibernate/Suspend می‌کنم، اگه به هر دلیلی لازم باشه که logout کنم یا محیط X رو restart کنم. سیستم کامل هنگ می‌کنه!  :o این مشکل خسته‌ام کرده. کسی راهی نداره؟  ???

آفلاین سید مهدی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2013
  • یک تازه کار !
پاسخ به: مشکل در X restart/logout
« پاسخ #1 : 07 آذر 1386، 01:17 ق‌ظ »
اگه پیدا کردی به من هم بگو لومیون جان !!!!  ](*,)  ;)
مردی نبود فتاده را پای زدن
گر دست فتاده ای بگیری مردی !

lomion

• مهمان
« پاسخ #2 : 08 آذر 1386، 04:44 ب‌ظ »
یک راه حل پیدا شد: (البته مطمئن نیستم ولی خب...)
باید قبل از suspend/hibernate، مدیر پنجره metacity ( و kwin در کی دی ای) جایگزین compiz بشه. و در آخر resume دوباره compiz اجرا بشه. ایده اصلی این راه حل اینه. اما انجام دستی‌اش هم سخته و هم یه جورایی زشته! (ما که جزو سیستم عامل نیستم. ما کاربرش هستیم!) پس باید یه کارایی کرد...

این من رو یاد یه نوشته می‌اندازه؛ این از نوع راه حل چهارمه. بگذریم...

انجام خودکار: (من از vim برای این کارها استفاده می‌کنم. هر ویرایشگری که خواستید استفاده کنید.)

sudo vim /etc/acpi/hibernate.sh
بعد از bin/bash/ !# خط زیر رو اضافه کنید:
metacity --replace
و یا در کی دی ای،
kwin --replace
و بعدش ذخیره‌ش کنید.
بعدش باید یه shell script بسازید. که قبل از suspend این کار رو بکنه:
#! /bin/bash

metacity --replace

و kwin --replace اگه توی کی دی ای هستید.

این فایل رو باید در /etc/acpi/suspend.d/ کپی کنید. باید توجه داشته باشید که ظاهرا اسم فایل مهمه. اگه داخل اون دایرکتوری رو ببینید. فایل های متعددی وجود دارن. که ترتیب اجرا دارن. یعنی 05، 07... 98. باید دقت کرد که اسم فایل شما هم باید یه عدد داشته باشه. چون قراره اول اجرا بشه، پس یه شماره کوچیک براش انتخاب کنید. مثلا من 07 رو انتخاب کردم. بعد از 05-acpi-lock.sh. باید فایل رو با chmod اجرایی کرد.

حالا نوبت به resume می‌رسه. مثل بالا یه پوشه هست به آدرس /etc/acpi/resume.d/ که این دفعه باید دوباره compiz رو اجرا کرد. این بار محتویات فایل اینه:
#!/bin/sh

compiz --replace

باید فایل رو توی اون پوشه کپی کرد و اجراییش کرد. ولی این بار آخر سر باید اجرا بشه، پس یه شماره می‌خواد. برای من قبل از acpi-unlock.sh با شماره 97 قرار گرفت.

کار تموم شد. امتحانش کنید و خبرش رو بدید.

آفلاین سید مهدی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2013
  • یک تازه کار !
« پاسخ #3 : 08 آذر 1386، 11:10 ب‌ظ »
 لومیون جان مرسی، ولی برای من کار نکرد. چون من دیدم این آقا کامبیز (compiz) با کامپیوتر من سرسازگاری نداره، کلاً غیرفعالش کردم. خیلی وقته که دیگه فعال نیست ولی باز با این حال مشکل به قوت خودش باقیه !
مردی نبود فتاده را پای زدن
گر دست فتاده ای بگیری مردی !

lomion

• مهمان
« پاسخ #4 : 09 آذر 1386، 08:02 ق‌ظ »
سعی کردید حالا که استفاده‌اش نمی‌کنید، کلا حذفش کنید. یه بار که خیلی با suspend/hibernate دچار مشکل شدم با حذفش، کار درست شد.

آفلاین sudotux

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2269
« پاسخ #5 : 09 آذر 1386، 10:19 ق‌ظ »
دوستان سعی کنید compiz رو از مخازن gutsy-backport آپدیت کنید , شاید مشکل حل بشه.

lomion

• مهمان
« پاسخ #6 : 09 آذر 1386، 03:11 ب‌ظ »
ظاهرا هنگها و مشکلات بعد از logout رخ میده. کسی نمی‌تونه راهی پیدا کنه وقتی این کار رو می‌کنم. همه تنظیمات و کارها از اول انجام بشه؟

lomion

• مهمان
« پاسخ #7 : 11 آذر 1386، 06:49 ب‌ظ »
uswsusp