انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل نمایش آیکون های html. توسط فایرفاکس  (دفعات بازدید: 2340 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ALPHArash

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 25
سلام دوستان
یه مشکل کوچولو: چرا فایل های save شده با پسوند html و maff که به صورت پیش فرض هم با فایر فاکس باز می شن، به جای نمایش آیکان فایر فاکس، با این آیکان نمایش داده می شن؟

و همینطور فایل های (maff (web page archive هم همین مشکل رو دارم.

چطور میتونم کاری کنم که این فایل ها با همپن آیکان های firefox document نمایش داده شن؟

ممنون می شم راهنماییم کنید.

thanks in advance
« آخرین ویرایش: 04 مهر 1390، 06:33 ب‌ظ توسط ALPHAPersian »

آفلاین Mostafa Sedaghat

• Full Member
  • *
  • ارسال: 169
    • افکار یک گنو/لینوکس
 به نوع theme که رو سیستم نصب هست بستگی داره
می تونی رو فایل راست کلیک و properties رو انتخاب و رو ایکونش کلیک کنی و تغییرش بدی البته این روش فقط ایکون همون یه فایل رو تعویض میکنه
http://guilug.org گروه کاربران گنو/لینوکس گیلان

آفلاین ALPHArash

• Jr. Member
  • *
بابت جواب ممنون.

theme که همون پیش فرض natty هست (Ambiance). اما با این روشی که گفتید فقط همون آیکان تغییر می کنه و نمیشه 1000 تا فایل رو اینجوری تغییر داد. آیا روشی نیست که کل برنامه هایی که با firefox باز می شن رو به شکل آیکان firefox document در آورد؟

بارم ممنونم.

آفلاین ham!d

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 599
sudo apt-get install assogiate

آفلاین ham!d

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 599
1. روی میزکار کلیک راست کنین و Change Desktop Background رو انتحاب کنین> سربرگ Theme> دکمه‌ی Costomize> سربرگ Icons> ببینید که تم پیش‌فرض آیکون‌هاتون چیه!
2. روی یک فایلی که قصد دارید آیکنش رو تغییر بدین کلیک راست کنین و propertices رو انتخاب کنین> سربرگ basic> عبارت توی پرانتز جلوی Typ رو کپی کنین. مثلاً برای یک فایل html داریم:
Type: HTML document (text/html) => A/B
که دو جزء داره:
A => text
B => html

3. دستور زیر رو توی ترمینال بزنین:
 sudo nautilus ~/.icons
اگه پوشه‌ی ایکون‌هایی که توی مرحله یک چک کردین اینجا بود(یا نبود!)، از منوی Places> منوی Search for Files> توی فیلد Name Contains عبارتی به فرم .A-B بنویسید و برای فیلد Look in Locate مسیر (نام پوشه تم موردنظر)/icons./~ رو مشخص کنین و اینتر کنین. اگر که توی پوشه‌ی icons./~ پوشه‌ی تمی که توی مرحله 1 چک کردین نبود برای فیلد Look in Locate مسیر (نام پوشه تم مورد نظر)usr/share/icons/ رو بدین و سرچ کنین. یکسری فایل پیدا می‌کنه. که بسته ابعادشون در پوشه‌هایی به نام‌های مانند زیر قرار دارند:
128x128 -> 400%
48x48 -> 100%
32x32 -> 67%
24x24 -> 50%
...
4. از آیکون موردنظرتون در فرمت png یا svg - بسته به نتایج جستجو - در سایزهای موردنیاز که باز از نام فولدری که هر یک از نتایج جستجو توش قرار دارند، قابل تشخیصه، نسخه تهیه کنین.
5. با دستور
sudo nautilus /Path/to/each/one/of/the/search/resultبه مسیر هر یک از اون فولدرهایی که توی نتایج جستجو دیدین برید و و فایل آیکونی رو که تو نتایج جستجو بوده پاک کنین و آیکون خودتون را با سایز مرتبط توی اون پوشه بذارین یا اینکه با دستور sudo gimp، آیکون موردنظرتون رو باز کنین و با آیکونی که توی نتایج جستجو بوده در فرمت و سایز یکسان، از طرق Shitt+Ctrl+S روی اون فایل Oversave کنید(Replacing). درنهایت هر یک از اونهایی را که ریپلیس کردین را excutable کنین.
6. بعد از اینکار عبارت icon-theme.cache را سرچ کنین و اونی که مرتبط با تم شما است رو پاک کنین.
7. با دستور cd از طریق ترمینال به پوشه‌ای که تم فعالتون قرار داره برید(icons./~ یا usr/share/icons/) و ذستوز زیر را بزنید:
gtk-update-icon-cache ICONSET-NAME
« آخرین ویرایش: 05 مهر 1390، 01:02 ب‌ظ توسط Dream »

آفلاین ALPHArash

• Jr. Member
  • *
واقعا ممنونم. خیلی زحمت کشیدید.
تمام مراحل رو رفتم اما نتیجه ای نداشت. مثل اینکه این بسته آیکان پیش فرض(ubuntu-mono-dark) آیکان خاصی رو برای این فرمت تعریف نکرده.
با آیکان های oxigen این مشکل حل شد.
بازم ازتون تشکر می کنم
موفق باشید.

آفلاین M!lad

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1757
دوستان من سعی کردم با برنامه file type editor برای فایل های html آیکون در نظر بگیرم ! ولی عمل نمیکنه ... !؟ کسی تست گرفته ؟
..I feel no fault for the fault I feel..

آفلاین M!lad

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1757
کسی نظری نداره ؟ این موضوع آیکون ها تو گونو/لینوکس برای من شده شکنجه ! چون من عادت دارم تمام فرمت ها رو به آیکون به خصوص خودش تغییر بدم تو اسمش و نبر دیگه عادته ! اینجوری همه فایل ها برام یک شکل هستن ( تصورم اینطوره ها ! چون اکثر فرمت ها یک فایل سفید هستند ... :(
« آخرین ویرایش: 26 مهر 1390، 10:02 ق‌ظ توسط YPSD »
..I feel no fault for the fault I feel..