انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: تمامی پیشنیازهای شبکه کردن و مدیریت شبکه در لینوکس  (دفعات بازدید: 4069 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Ubun2OS

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 85
با سلام

من مدتی هست که گیر شبکه کردن سیستمها، تحت لینوکس هستم.
1- با فرض اینکه تمامی Clientها هم لینوکسی با توزیع های متفاوت باشند و شبکه Domain Based باشد
2- با فرض اینکه سیستم عاملهای مختلفی بر روی clientها نصب باشد و شبکه Domain Based باشد

می خواستم بدونم که کدام نسخه یا توزیع از لینوکس می تونه من رو در این زمینه هدایت کنه. در واقع معادل ویندوز سرور در لینوکس کدام توزیع ها هستند؟
آیا RedHat این پشتیبانی رو می کنه؟ خوده Ubuntu چطور؟ یا توزیع های دیگر ؟

3- چه کتابی را در این زمینه پیشنهاد می کنید
ممنون
Sincerely Yours,
Fazel Dehghani

آفلاین mohi

• گروه راهبران
  • *
  • ارسال: 1430
  • as in freedom
سلام

برای هر کاری میتونید از اوبونتو سرور استفاده کنید. یا هر لینوکس دیگه‌ای که نسخه سرور باشه. یا حتی شاید از همین اوبونتو معمولی و با نصب بسته‌های سرور روی اون.

در مورد کتاب هم یک کتاب هست به نام نصب و برپاسازی سرورهای لینوکس که میتونید بخونید. اگه اشتباه نکنم مجوزش هم آزاد هست.
امضای کوچکتر - انجمن زیباتر P-:

آفلاین (|33@5

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 530
با سلام

من مدتی هست که گیر شبکه کردن سیستمها، تحت لینوکس هستم.
1- با فرض اینکه تمامی Clientها هم لینوکسی با توزیع های متفاوت باشند و شبکه Domain Based باشد
2- با فرض اینکه سیستم عاملهای مختلفی بر روی clientها نصب باشد و شبکه Domain Based باشد

می خواستم بدونم که کدام نسخه یا توزیع از لینوکس می تونه من رو در این زمینه هدایت کنه. در واقع معادل ویندوز سرور در لینوکس کدام توزیع ها هستند؟
آیا RedHat این پشتیبانی رو می کنه؟ خوده Ubuntu چطور؟ یا توزیع های دیگر ؟

3- چه کتابی را در این زمینه پیشنهاد می کنید
ممنون
شما از (نسخه سرور) هر توزیعی می تونید برای این منظور استفاده کنید.
RedHat در این حیطه جز توزیع های پیشتاز محسوب میشه اما برای بروز آوری باید هزینه پشتیبانی رو پرداخت کنید. برای جایگزین این توزیع (rpm بیس) میتونید از centos و در مرحله پایین تر از fedora استفاده کنید.
ضمنا دبیان به عنوان یک توزیع فوق العاده قدرتمند که آزادی رو به طور کامل برای کاربرهاش فراهم میکنه میتونه انتخاب بسیار بسیار خوبی باشه (deb بیس).
اوبونتو هم جایگاه خودش رو داره که میتونید از نسخه سرور اون استفاده کنید.
اگر عقیده مخالف، شما را عصبانی می کند، نشانه آن است که شما ناخودآگاه می دانید که دلیل مناسبی برای آنچه فکر می کنید، ندارید.

آفلاین Ubun2OS

• Jr. Member
  • *
داخل همین بروم می خوندم که می گفت "می تونیم از نسخه ubuntu Desktop  + samba استفاده کنیم"

آیا این حرف درسته؟ مخصوصا برای محیط های بیش از 200 workstation و با platformهای مختلف

در ضمن مدارک معتبر در زمینه server management و این قبیل کار ها مثل net admin چیا هستند؟
Sincerely Yours,
Fazel Dehghani

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19677
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
نه. سامبا یه چیز ابتدایی هستش و در مقیاس بزرگ زیاد کارایی نداره. شما از اوبنتو سرور یا دبیان استفاده کن. البته دبیان بهتره چون کتاب فارسی خوبی هم برای شبکه و سرور داره ;)
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Ubun2OS

• Jr. Member
  • *
نقل‌قول
در ضمن مدارک معتبر در زمینه server management و این قبیل کار ها مثل net admin چیا هستند؟
Sincerely Yours,
Fazel Dehghani