انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: نصب درایور کارت گرافیک لپ تاپ Dell vostro 3450  (دفعات بازدید: 10578 بار)

0 کاربر و 6 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین kaplan

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 25
با درود
براي رفع مشكل كارت گرافيكي كه در سطور بالا نوشته شده ،‌منتظر اوبونتو 11.10 بودم . ديروز بر روي لپ تاپ نصب كردم . ولي همچنان مشكل پابرجاست و كارت گرافيك ATi را نمي شناسد. اميدوار بودم در اوبونتو 11.10 ،‌ مشكل لپ تاپ ها با دو كارت گرافيك حل شده باشد.  :(
درود
من با توجه به لينك http://wiki.cchtml.com/index.php/Ubuntu_Oneiric_Installation_Guide اقدام  به نصب Catalyst 11.9 نمودم. ولي نتونستم نصبش كنم.
در بخشي از لينك در مورد كارت هاي گرافيك دوگانه توضيح داده شده :

نقل‌قول
Intel/ATI Hybrids

Use of Catalyst on older systems (those with a mux) is no longer supported. I have one report of switching success with Catalyst 11-6, but ATI has now disabled switching in Catalyst, even if it worked fine with older Catalyst versions. X will refuse to start and you will find this message in your Xorg log:
 (WW) PowerXpress feature is not supported on A+I Mux platform. Please uninstall fglrx driver.
 (EE) No devices detected.

Using open-source drivers and the vgaswitcheroo script may work better in this case.
با توجه به متن فوق ،‌به نظرم در مورد اين نوع كارت گرافيك (ATi Radeon HD 6630M)كه در لپ تاپ Dell Vostro 3450 نيز استفاده شده ،‌توصيه شده است از درايور متن باز استفاده شود.
ممنون ميشم دوستان راهنمايي كنند كه چه بايد كرد؟ و چه درايوري را نصب كنم و اين vgaswitchheroo  را چگونه و از كجا بايد نصب كنم.

« آخرین ویرایش: 27 مهر 1390، 08:32 ق‌ظ توسط kaplan »

آفلاین kaplan

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 25
كسي نيست راهنمايي بكنه؟