انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: حل مشکل مصرف بالای انرژی در کرنل لینوکس  (دفعات بازدید: 3923 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین jackshepherd

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1522
به نظر می‌رسد باگ معروف کرنل لینوکس که باعث شده ‌بود مصرف انرژی در رایانه‌های اینتلی به شکل غیرعادی بالا برود بالاخره رفع شده است. به گزارش Slashdot http://linux.slashdot.org/story/11/11/11/2036245/linux-kernel-power-bug-is-fixed  متیو گَرِت Matthew Garrett از مهندسان ردهت راه حلی برای مشکل ASPM یافته که در واقع تقلید رفتار ویندوز در مدیریت انرژی و پیاده‌سازی راهکاری مشابه آن در هسته لینوکس است. وصله‌ای متیو گَرِت Matthew Garrett از مهندسان ردهت راه حلی برای مشکل ASPM یافته که در واقع تقلید رفتار ویندوز در مدیریت انرژی و پیاده‌سازی راهکاری مشابه آن در هسته لینوکس است. وصله‌ای که گَرِت منتشر کرده  مصرف انرژی در لینوکس را به وضعیت عادی باز می‌گرداند. راه حل او مبتنی بر تغییر رفتار هسته در تشخیص زمان روشن و خاموش کردن Active State Power Management برای کارتهای PCI Express است.
 این باگ مدتهاست باعث آزار کاربران شده و هیچ راه حل کاملی برای آن پیدا نشده بود.
 برای اطلاعات بیشتر می‌توانی د این مطلب در Phoronix http://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=linux_aspm_solution&num=1  را هم مطالعه کنید.
منبع: http://azadrah.net/2011/11/linux-power-regression-bug-solved/
انسانیت نسبت به دیگر انسان ها

آفلاین MADMAN

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 804
  • We are not users we are friends.
من احمق که نفهمیدم چی کار باید کرد لطفا یکی به زبان ساده تری بگه چی کار باید کرد؟
سلامتی پنگوئن که یه ذره قد داره، اما بازم لاتی راه میره ....

آفلاین G99057G1HGEQ

• Full Member
  • *
  • ارسال: 173
    • دالبا.وردپرس.کام
من احمق که نفهمیدم چی کار باید کرد لطفا یکی به زبان ساده تری بگه چی کار باید کرد؟
یا باید صبر کرد تا کرنل ۳٫۳ بیاد (به احتمال خیلی زیاد تا قبل از ورژن ۳٫۳ این پتچ اعمال نمیشه چون در حال آزمایشه)
یا اینکه باید خودتون پتچ رو به سورس کرنل اعمال کنین و بعد کامپایلش کنین و بعد نصبش کنین (ولی کار هرکسی نیست اینکار)

آفلاین jackshepherd

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1522
دست کاری کرنل باعث ناپایداری شدید سیستم و کرش کردن زیاد اون میشه.فکر نکنم بیارزه.باید صبر کرد.
انسانیت نسبت به دیگر انسان ها

آفلاین M!lad

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1757
پاسخ به: حل مشکل مصرف بالای انرژی در کرنل لین
« پاسخ #4 : 30 آبان 1390، 06:35 ب‌ظ »
Linux Kernel image for version 3.0.0
+ یه سری مشابهین دیگه تو آپدیت های الان هست !؟ همینه !؟
البته فکر کنم این آپدیت Security باشه !
« آخرین ویرایش: 30 آبان 1390، 07:01 ب‌ظ توسط YPSD »
..I feel no fault for the fault I feel..

آفلاین MADMAN

• Hero Member
  • *
یعنی این کد مشکل رو حل می کنه؟
چون بحث روی هسته است نمی خواهم آزمون خطا کار کنم. + تازه کار تازه کارم ](*,)

آفلاین G99057G1HGEQ

• Full Member
  • *
  • ارسال: 173
    • دالبا.وردپرس.کام
یعنی این کد مشکل رو حل می کنه؟
چون بحث روی هسته است نمی خواهم آزمون خطا کار کنم. + تازه کار تازه کارم ](*,)
چنتا نکته رو در نظر داشته باشین:
اول اینکه این اصلاحیه در حال آزمایشه و معنی این حرف مشخصه...
دوم اینکه این مشکل در همه‌ی کامپیوترها وجود نداره و پیش از هر چیز باید مطمئن بشین که آیا شما هم دقیقا همین مشکلو دارین؟
سوم اینکه این پتچ تنها برای یک مشکل بخصوص نوشته شده، هر چند اعمال این پتچ به احتمال زیاد این مشکلو برطرف می‌کنه اما شواهد و شنیده‌ها حاکی از اینه که کرنل لینوکس از چنتا مشکل دیگه هم در همین زمینه‌ی مدیریت انرژی رنج می‌بره. بنابراین حتی اگر شما به این مشکل دچار باشین و پتچ رو هم با موفقیت اعمال کنین، باز هم ممکنه مدت شارژ باطری لپ‌تاپ شما در ویندوز بیشتر از لینوکس باشه

آفلاین MADMAN

• Hero Member
  • *
خب این مشکل که برای سندی بریج هاست درسته خب من هم دقیقا سندی بریج دارم.
سی پی یوم هشت الی ده درجه گرمتره از توی ویندوز و مصرف باتری هم چیزی حدود دو برابره!!
پس حد اقل یکی از مشکلاتی که دارم همینه البته مسایلی که در http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,26157.0.htmlمطرح شد رو انجام دادم و خیلی هم خوب و موثر بود اما خب در نهایت صبر می کنیم تا نسخه جدید ببینیم چه شود؟

آفلاین MADMAN

• Hero Member
  • *
راستی کسی الان خبری نداره چی شد؟
تستاشون تموم شد نشد؟
اوبونتو نسخه جدید این مشکل رو دارن ندارن؟
معلوم نشده؟

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19691
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
گفتن تو ۱۲.۰۴ درست می‌شه
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین shervinkh

• Full Member
  • *
  • ارسال: 197
  • An ENFP
    • سایت شخصی
خب این مشکل که برای سندی بریج هاست درسته خب من هم دقیقا سندی بریج دارم.
سی پی یوم هشت الی ده درجه گرمتره از توی ویندوز و مصرف باتری هم چیزی حدود دو برابره!!
پس حد اقل یکی از مشکلاتی که دارم همینه البته مسایلی که در http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,26157.0.htmlمطرح شد رو انجام دادم و خیلی هم خوب و موثر بود اما خب در نهایت صبر می کنیم تا نسخه جدید ببینیم چه شود؟

اگر مصرف دوبرابره مشکل از این باگ نیست از کارت گرافیک اختصاصیه.
اگه به جای ۴ ساعت ۳ ساعت بمونه مشکل از این باگه ولی اگه به جای ۴ ساعت ۱٫۵ الی ۲ ساعت بمونه مشکل از روشن موندن بدون مصرف کارت گرافیک اختصاصی هست که باید خاموشش کنید.
Gentoo KDE x86_64
Notebook:Asus N53SN
www.shervin.org