انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: سیستم عامل بومی Xamin نام گرفت  (دفعات بازدید: 8208 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین حامد سپهر

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1556
پاسخ به: سیستم عامل بومی Xamin نام گرفت
« پاسخ #15 : 22 دی 1390، 01:54 ب‌ظ »
البته تا اونجا که من میدونم از سال 78 هست که پروژه سیستم عامل ملی کلید خورده وتا الان هم خبری ازش نشده. شک هم دارم حالا حالاها ازش خبری بشه.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19692
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #16 : 22 دی 1390، 05:19 ب‌ظ »
البته این پروژه با سیستم‌عامل ملی فرق داره و تا حالا نه چیزی راجع‌بهش شنیدم و نه می‌دونم چیه.
اون پروژه‌ی سیستم‌عامل ملی اگه اشتباه نکنم توسط فارسی‌وب شریف اداره می‌شد که باز می‌شد بهش امیدوار بود
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین tuxo

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 57
  • ubuntu
« پاسخ #17 : 27 دی 1390، 11:16 ق‌ظ »
البته این پروژه با سیستم‌عامل ملی فرق داره و تا حالا نه چیزی راجع‌بهش شنیدم و نه می‌دونم چیه.
اون پروژه‌ی سیستم‌عامل ملی اگه اشتباه نکنم توسط فارسی‌وب شریف اداره می‌شد که باز می‌شد بهش امیدوار بود

کدمنبع هسته لینوکس از ۱۵ میلیون خط گذشت!تازه این فقط  هسته  یک سیستم عامل منبع باز جهانی هست حالا اگه یکی بیاد و یک سیستم عاملی رو بخواهد از نو طراحی کند اون هم با این وضعیت فکر کنم قرن ها وقت لازم داره؟بجاش بیان مثل اوبونتو و اندروید و پارسیکس کار کنند و  همون لینوکس رو سفارشی کنند و شکل و شمایل و امکاناتی مانند sdk  براش تعریف کنند و یک پشتیبانی از دانشگاه ها گرفته تا شرکت های خصوصی و یک بودجه خوب برای توسعه اون بزارند و یک نام قشنگ هم براش تعریف کنند و تا به یک سکوی قدرتمند نرسیده لقب ملی رو بهش نچسبانند.

آفلاین jackshepherd

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1522
« پاسخ #18 : 27 دی 1390، 11:47 ق‌ظ »
کدمنبع هسته لینوکس از ۱۵ میلیون خط گذشت!
تازه این فقط  هسته  یک سیستم عامل منبع باز جهانی هست حالا اگه یکی بیاد و یک سیستم عاملی رو بخواهد از نو طراحی کند
اون هم با این وضعیت فکر کنم قرن ها وقت لازم داره؟بجاش بیان مثل اوبونتو و اندروید و پارسیکس کار کنند
و  همون لینوکس رو سفارشی کنند و شکل و شمایل و امکاناتی مانند sdk  براش تعریف کنند
و یک پشتیبانی از دانشگاه ها گرفته تا شرکت های خصوصی و یک بودجه خوب برای توسعه اون بزارند
و یک نام قشنگ هم براش تعریف کنند و تا به یک سکوی قدرتمند نرسیده لقب ملی رو بهش نچسبانند.

به قول یکی از دوستان انجمن 'مثل اینکه چرخ باید دوباره تو این کشور اختراع بشه'(نقل قول غیر مستقیم.ببخشید یادم نمی یاد کدوم عزیزی این حرف رو تو انجمن گفته بود.).
متاسفانه.
انسانیت نسبت به دیگر انسان ها

آفلاین حامد سپهر

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #19 : 27 دی 1390، 01:20 ب‌ظ »
ممکنه به نظر خیلیاتون این حرفم تندروی باشه ولی خب نظره دیگه......  :D

به نظر من بیان بجای این همه کار از همین آریوس حمایت کنن. به نظر من عالی میشه. آریوس الآن به نظر من تمام امکانات (شایدم بیشترش رو  ;) ) برای یک کاربر ایرانی داره. بیان از همین حمایت کنن و روش کار کنن.

آفلاین امیرمهری

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1270
  • درورد بر اوبونتو
« پاسخ #20 : 27 دی 1390، 01:29 ب‌ظ »

به نظر من بیان بجای این همه کار از همین آریوس حمایت کنن. به نظر من عالی میشه. آریوس الآن به نظر من تمام امکانات (شایدم بیشترش رو  ;) ) برای یک کاربر ایرانی داره. بیان از همین حمایت کنن و روش کار کنن.

اول هدف این توزیع با آریوس فرق دارد
دوم از مسوولین خواهش می کنم این بحث را قفل کنند (به چند دلیل)
خداحافظ وبلاگ نويسي

من كاربر حرفه اي لينوكس نيستم
فقط خوب جستجو ميكنم.

آفلاین حامد سپهر

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #21 : 27 دی 1390، 08:05 ب‌ظ »

اول هدف این توزیع با آریوس فرق دارد
دوم از مسوولین خواهش می کنم این بحث را قفل کنند (به چند دلیل)

چه فرقی داره؟ مگه هدف جفتشون آماده کردن یه سیستم عامل برای ایرانی‎ها نیستش؟

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19692
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #22 : 28 دی 1390، 04:52 ب‌ظ »
بذارین من به عنوان یه هوادار آریوس فرقش رو بگم. آریوس یه نسخه‌ی شخصی شده از یه توزیع دیگه هست که خواه‌ناخواه در بسیاری از موارد از همون توزیع تبعیت می‌کنه و برای کاربر ایرانی بومی نشده. مثلا در همه‌جای آریوس از تاریخ و تقویم گرگوری استفاده شده، در حالی که نیاز یه کاربر ایرانی تارخ جلالی رو می‌طلبه
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن