انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نظرسنجی

با در نظر گرفتن جمیع پارامترها، کدام انجمن ساز بهترین است؟

SMF
6 (28.6%)
MYBB
5 (23.8%)
PHPBB
5 (23.8%)
VBULETIN
3 (14.3%)
IPB
2 (9.5%)
Vanilla
0 (0%)
Others !!!
0 (0%)

مجموع آرای اعضا: 21

بستن رای گیری: 16 اردیبهشت 1391، 02:26 ق‌ظ

نویسنده موضوع: نظرسنجی> کدام یک از انجمن‌سازها را بهترین می‌دانید؟ چرا؟  (دفعات بازدید: 2846 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ham!d

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 599
سلام.

قصدی برای یک فروم دارم. پیشنهادتون چیه (ترجیحا رایگان :))
« آخرین ویرایش: 03 بهمن 1390، 10:51 ب‌ظ توسط Dream »

آفلاین M!lad

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1757
سلام

جای IPB خالیست ٬ به نظرم مقایسه کردن گزینه های رایگان با تجاری به نتیجه درستی نرسونه شما رو !

VB امکانات خیلی خوبی و بالایی داره تعداد زیادی تم و افزودنی و ... ( که البته همه نا×ل شدن ) ٬ داشتن امکانات بالا برای یک سیستم مدیریت انجمن خیلی خوبه اما بالا بودن بی جهت آپشن ها کاربر رو سردرگم میکنه چیزی که ما توی vb میبینیم !‌ شما سعی کنید یک گروه کاربری جدید بسازید متوجه منظورم میشید ! از طرفی بعید میدونم آموزش و پرورش برای خرید نسخه اصلی هزینه کنه و باید ریسک استفاده از نسخه های نا×ل شده رو هم بپزیریم . به نظر من IPB گزینه مناسب تری هست در گزینه های تجاری ! چون الاوه بر قدرت بسیار بالا و انعطاف بالاتری که نسب به vb داره بسیار کاربر پسندانه تر هست ...

در نسخه های رایگان هم که انتخاب بنده SMF هست چون : سبک تره ٬‌ تم و افزونه به وفور و به جرات قوی ترین پشتیبانی رو داره ! ( اصلی ) همینطور تیم مامبولرن هم با قدرت بالایی از این سیستم پشتیبانی میکنه . مدیریت ساده و کاربردی داره .

البته بنده خیلی وقت هست که با این سیستم ها کار نکردم گزینه های دیگه ای به ذهنم رسید ذکر میکنم .
« آخرین ویرایش: 26 مهر 1390، 04:11 ق‌ظ توسط YPSD »
..I feel no fault for the fault I feel..

آفلاین Mohammad Reza Soltany

• Full Member
  • *
  • ارسال: 182
    • وب نوشته های یک مینی روزنامه نگار
mybb یه سیستم خوب برای مدیریت و راه اندازی یک فرومه.... هم رایگان و متن بازه...هم پشتیبانی فارسی خیلی خوبی در ایران ازش میشه...هم خیلی راحت قابل نصب و راه اندازی...پلاگین های فارسی خیلی زیادی داره و همینطور قالب های زیبا و متنوع....
انجمن نرم افزارهای آزاد هم بر روی mybb پیاده سازی شده
http://community.fsforums.ir

این هم سایت پشتیبان mybb در ایران
mybbiran.com

آفلاین ham!d

• High Sr. Member
  • *
شننیدم سیستم های پرسش و پاسخ دیگری هم به جز انجمن سازها وجود دارن. اونها چه طوری هستند؟

----------------------------
میکروبلاگینگ(مثل فیسبوک و گوگل پلاس) چه طور؟ راه انداختنش سخته؟ (خارج از بحث فعلی پرسیدم) سیستم‌هاش رایگان هستند یا پولکی؟

آفلاین M!lad

• *
پرسش و پاسخ ها باید مثل یاهو انسر باشند ... یک نمونه اسکریپت رایگان برا سایت اجتماعی دیده بودم الان یادم نیست چی بود برا میکروبلاگ هم تک و توک اوپن سورس پیدا میشه .

آفلاین ham!d

• High Sr. Member
  • *
همین مثلا یاهو انسر و مشابهاش، تفاوتشون با انجمن سازها در چیه؟ تا حالا کار نکردم باهاشون!

الان هیچ میکرو بلاگ ایرانی داریم؟

آفلاین M!lad

• *
میشه گفت یک انجمن ساز ساده تر هستن با یک سری امکانات دیگه ! مثلا امتیاز دادن به پاسخ که بهترین پاسخ رو بیاره بالا ... فکر کنم نمونه کلون دانا ترین تو سایت های اسکریپت هست .

یک سرچ بزنی کلی پیدا میکنی ...

آفلاین H2010n

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 451
همین مثلا یاهو انسر و مشابهاش، تفاوتشون با انجمن سازها در چیه؟ تا حالا کار نکردم باهاشون!

الان هیچ میکرو بلاگ ایرانی داریم؟
آره که داریم مثل دنبالکها

آفلاین ham!d

• High Sr. Member
  • *
کتابی برای آموزش مای بی بی؟
« پاسخ #8 : 18 آبان 1390، 12:30 ب‌ظ »
کتابی برای مای بی بی (فارسی یا انگلیسی) سراغ دارین؟
« آخرین ویرایش: 01 آذر 1390، 04:05 ب‌ظ توسط Dream »

آفلاین ham!d

• High Sr. Member
  • *
1. یک کتاب فارسی برای phpBB 3 توی بازار دیدم. میشه ازش برای MYBB استفاده کرد یا این دوتا خیلی با هم فرق دارن؟
2. انجمن سازها(مای بی بی و غیره) بهترن یا میکروبلاگها؟
3. و یک سوال دیگه: بهترین هاستهای دنیا که ایران رو تخریم نکرده باشن کدومها هستن؟ www.1and1.com از همه بهتره؟

آفلاین RoOhi

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 54
من چند ساله دارم با MyBB کار میکنم واقعا ازش راضیم. قبل از اینکه بخوام انتخابش کنم یه دور همه انجمن سازهای معروف از جمله smf و phpbb3 و ... رو امتحان کردم. mybb هم نسبت به بقیه امکانات خوبی داره و هم کار باهاش خیلی راحته. فک نمیکنم نیاز به کتاب آموزشی داشته باشه. هرچی هم که دیگه واقعا نتونی سر در بیاری توی انجمن پشتیبان فارسیش هست.
انجمن سازها واسه یه کاری کاربرد دارن، میکروبلاگها واسه یه کار دیگه (سایت هایی مثل twitter, frirendfeed و ...)! واسه پرسش و پاسخ فک کنم اگه بگردی دنبال اسکریپت های تیکتـــینگ بهتر باشه.

آفلاین ham!d

• High Sr. Member
  • *
من چند ساله دارم با MyBB کار میکنم واقعا ازش راضیم. قبل از اینکه بخوام انتخابش کنم یه دور همه انجمن سازهای معروف از جمله smf و phpbb3 و ... رو امتحان کردم. mybb هم نسبت به بقیه امکانات خوبی داره و هم کار باهاش خیلی راحته.
مای بی بی نمی دونم چرا به دلم نمیشینه! هیچ قالب درست درمونی نداره!!!
همه ی سایتایی که روی مای بی بی هستند عین همند(از نظر قالب!) ولی از نظر مدیریتی فوق العاده ساده است این مهمترین برتری اش است

یه سوال: VB که پولیه کد بازه؟(منطق میگه باید باشه) و اگه آره پس پولی بودنش فقط یک مسئله اخلاقی میشه!‌ درست دارم میگم؟
« آخرین ویرایش: 12 بهمن 1390، 03:01 ب‌ظ توسط Dream »

آفلاین ساسان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 991
نقل‌قول
یه سوال: VB که پولیه کد بازه؟(منطق میگه باید باشه) و اگه آره پس پولی بودنش فقط یک مسئله اخلاقی میشه!‌ درست دارم میگم؟
خیر vB و IPB تجاری و کد بسته هستند.
برای تماس با من: hello [at] sasan.me

آفلاین ham!d

• High Sr. Member
  • *
حجم پایگاه های داده ی این انجمن سازها معمولا چه قدره! مثلا همین فروم اوبونتو با 10310 کاربر و تعداد 146853 پست، DBیش چه حجمی داره؟

SMF  و اکثر انجمن سازها از MYSQL استفاده میکنن و مای اسکیوال هم تا قبل از یک گیگ اطلاعات فقط رایگان هست و برای حجم بالاتر باید لایسنس خرید که اگه قرار باشه بخریم اوراکل میخریم. همین طوریه؟
« آخرین ویرایش: 12 بهمن 1390، 02:55 ب‌ظ توسط Dream »