انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: روشی برای نصب اوبونتو بر روی نوت بوک hp  (دفعات بازدید: 3076 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین salamat

• Full Member
  • *
  • ارسال: 235
  • تخیل همه چیز است . (آلبرت اینشتن)
حدود ۷ ماه پیش یک نوت بوک hp مدل povilion dv6000 خریدم که مشکل نصب اوبونتو رو از همون ابتدا داشتم که البته توی همین فاروم سوال کردم ولی خوب به نتیجه این نرسیدم .
چون از اوبونتو روی دستکتاپم استفاده می کردم خیلی علاقه مند بودم که روی نوت بوکم هم نصبش کنم که خوب اول نمی شد ولی لینوکسهای دیگری از جمله mandriva- pclinuxos- dreamlinux- parsix و ... بدون مشکل نصب میشد.
تا اینکه بالاخره یک راه برای نصب اون پیدا کردم و الان بدون مشکل از اون استفاده می کنم .
کسانی که نوت بوکشون hp هستش و جزو مدلهای زیر هستند میتونن بدون مشکل با این روش اوبونتو رو روی نوت بوک خود نصب کنند.

- HP Pavilion HDX
-HP Pavilion dv9000z
-HP Pavilion dv6500t Special Edition
-HP Pavilion dv6500t
-HP Pavilion dv6500z
-HP Pavilion dv6000z
-HP Pavilion tx1000z
-HP Pavilion dv2500t Broadband Wireless
-HP Pavilion dv2500t
-HP Pavilion dv2000
-Compaq Presario V6000TX
-Compaq Presario V6500Z
-Compaq Presario C500T

اشکال نصب در اینجا بود که وقتی با سی دی اوبونتو به صورت نرمال بوت می شدی در اواسط کار هنگ می کرد و اصلا شما به محیط گرافیکی اوبونتو هم نمی رسیدی یا اینکه پس از مراحل نصب
سی دی رو که سیستم خارج می کرد با فشار کلید٬ سیستم ریست نمی شد و وقتی به روش سخت افزاری این کار رو می کردی مجددا در راه اندازی مجدد هنگ می کرد.

اما روش نصب :
با سی دی اوبونتو بوت شوید و در ابتدای بوت کلید F6 را فشار دهید و این کد را وارد کنید .
noapic nolapic irqpoll noirqdebugسپس کلید enter را فشار دهید اوبونتو بدون مشکل بوت شده و شما می توانید مراحل نصب را ادامه دهید .

این کد ها باعث رد شدن مراحل بوت اوبونتو از پورت usb و همچنین کارت گرافیک شده و دیگر در وسط کار هنگ نکرده و دیگر در مراحل راه اندازی مشکل ساز نمی شوند.
به همین سادگی .
اگر مدل های دیگری از نوت بوک با این روش مشکلشان حل می شود گزارش دهید تا بقیه نیز استفاده کنند.

آفلاین arashOio

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 551
ممنون از توضیحت و یه سوال: بعد از نصب مشکلی با اوبونتو دارین؟ مثلا کلیدهای Fn کار میکنن؟ کلیدهای مالتیمیدیا چه میدونم یوسپیت یا چیزایی از این دست....
Humanity to others...

آفلاین salamat

• Full Member
  • *
تمامی کلیدها از جمله مالتی مدیا کار می کنه با usb هم مشکلی ندارم میز کار سه بعدی کامپیزفیوژن هم بدون هیچ مشکلی کار می کنه .جالبه بدونید که تنها distro ای که کلیدهای مالتی مدیای نوت بوکم را شناخت ububtu 7.10 بود. نوت بوک من یک کلید برای کم و زیاد کردن صدا داره که با حرکت دست روی اون کار میکنه که اوبونتو 7.10  این رو هم شناخت .

آفلاین کرگدن

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1769
منم dv6000t دارم

تونصب مشکلی نداشت
Û¶.Û°Û¶ Ùˆ Û·.Û°Û´ Ùˆ Û·.Û±Û°

در ubuntu  کلید ها هیچ مشکلی ندارن

ولی در kubuntu اول کار می کردند ولی بعد از مدتی ( دقیق نم دونم چی نصب کردم ) بعضی از کلید ها مثل نور کار نمی کنه

Vaio-VPCCW - core i7 -Nvidia GT320M -4GB -OS Fedora 20/ kde 4.12
Vbox: Centos 6.4 (server) / Archlinux

lomion

• مهمان
کوبونتو یه Ú©Ù…ÛŒ از این نظر مشکل داره. من خودم باهاش Ú©Ù„ÛŒ سرو کله زدم به راحتی به نتیجه نمیرسه. به خصوص در مورد روشنایی. دست به دامن dcop شدم  :lolflag:

آفلاین salamat

• Full Member
  • *
در نصب هیچ مشکلی نداشت.
راستش kubuntu رو امتحان نکردم با kde میونه زیاد خوبی فعلا ندارم. ولی فقط 7.10 ubuntu هست که با نور ظاهرا مشکلی نداره و کلید های مالتی مدیا رو میشناسه ورژن های قبلی در این موارد مشکل داشتن.

lomion

• مهمان
البته من خودم هم منتظر نسخه ۴ انتشار هستم. ظاهرا ارزش امتحان کردن داره. چون قشنگ روش فکر شده.

آفلاین کرگدن

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1769
رویا در راه است   ;)
حیف که با شروع امتحانا میاد  :'(

منم دست به دامن kpowersaver  شدم
و با موس روش اسکرول می کنم :)
امیدوارم kde 4  خیلی کم اشکالتر از kde 3 باشه
البته باید تا 4.1 صبر کرد تا تمام نرم افزار ها خودشون رو سازگار کنن
ولی به قول شما ارزش امتحان کردن رو داره :)

Vaio-VPCCW - core i7 -Nvidia GT320M -4GB -OS Fedora 20/ kde 4.12
Vbox: Centos 6.4 (server) / Archlinux

آفلاین salamat

• Full Member
  • *
من هم منتظر هستم اگه واقعا خوب شده باشه شاید من هم از گنوم به kde سوئیچ کنم ولی زیاد مطمئن نیستم چون یکسری از قابلیت های گنوم رو خیلی دوست دارم .
« آخرین ویرایش: 10 دی 1386، 11:26 ق‌ظ توسط salamat »