انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: در مورد Ip های مختلف در ماشین مجازی Virtual Box?  (دفعات بازدید: 1739 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین _arash_

• Newbie
  • *
  • ارسال: 12
سلام

من ubuntu  استفاده میکنم من نرم افزار Virtual box را روی آن نصب کردم و روی Virtaul box چند توزیع نصب کردم و در ترمینال توزیع ها با استفاده از دستور ifconfig -  پ   ip سیستم ها یکی است من چطور میکنم ip این توزیع ها را تغییر بدم که ping هم داشته باشم ؟در واقع هر موقع روشن میکنم بصورت اتوماتیک ip بده خودش؟

آفلاین جادی

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1602
    • در دفاع از آزادی بیان
پاسخ به: در مورد Ip های مختلف در ماشین مجازی Virtual Box?
« پاسخ #1 : 05 فروردین 1391، 10:58 ب‌ظ »
باید ماشین مجازی رو ببندی و از توی تنظیمات ماشین مجازی بگی که به این کامپیوتر چه کارت شبکه هایی بده. یک راه ساده اینه که بهش یک کارت شبکه NAT بدی که از اینرنت همون کامپویتر خودت استفاده می کنه. یک روش دیگه اینه که بهش یک کارت شبکه Bridge بدی که در اصل کپی یکی از کارت شبکه هایی که کامپیوتر داره می شه و می تونی جدا بهش آی پی بدی.
آزادی کیبورد حق هر انسان است - جادی

آفلاین bkouhi

• Newbie
  • *
  • ارسال: 12
پاسخ به: در مورد Ip های مختلف در ماشین مجازی Virtual Box?
« پاسخ #2 : 06 فروردین 1391، 09:44 ق‌ظ »
برای اینکه سیستم ها در هنگام راه اندازی به طور خودکار کارت شبکه رو تنظیم کنند، در سیستم های بر پایه دبیان:
فایل //etc/network/interfaces رو با یک ویرایشگر متن باز کنید و خطوط زیر رو وارد کنید:
auto eth0
iface eth0 inet static
address 192.168.25.1
netmask 255.255.255.0

به حای 192.168.25.1 و 255.255.255.0 مقادیر خود را بنویسید

خط اول میگوید کارت شبکه eth0 در هنگام راه اندازی به طور خود کار تنظیم شود (در حقیقت وقتی که دستور ifup با گزینه -a استفاده شود)
که eth0 نام کارت شبکه است. با دستور ifconfig -a میتوانید لیست تمام کارت شبکه ها رو ببینید

inet یعنی میخواهیم که آدرس ipv4 به این کارت اختصاص بدهیم. برای ipv6 از inet6 استفاده کنید.

static یعنی کارت شبکه را میخواهیم به صورت دستی تنظیم کنیم. اگر dhcp بنویسید، در هنگام بوت کارت شبکه به طور خود کار با یک dhcp server تنظیم میشود و دیگر نیازی به خطوط address و netmask نیست.

address همان آدرس ip مورد نظر است که آن را برای همه کلاینتها در یک رنج انخاب کنید.

netmask هم مشخص کننده دو قسمت network address و host address در یک آدرس ip است و باید در همه کلاینتها یکسان باشد.

البته حالت host-only adapter هم در virtual-box وجود دارد. در این حالت یک کارت شبکه مجازی به سیستم شما اختصاص می یابد که میتوانید از آن برای ارتباط با سیستم های مجازی استفاده کنید. اگر تعداد بیشتری کارت شبکه مجازی میخواهید به این مسیر بروید:
virtual-box --> file --> preferences --> network --> +
I would love to change the world, but they won’t give me the source code