انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: هاب usb  (دفعات بازدید: 804 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین - HOSSEIN -

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 250
هاب usb
« : 09 اردیبهشت 1400، 10:11 ق‌ظ »
سلام به همه دوستان
من یه هاب یو اس بی دارم که وقتی فلش و هارد بهش متصل میکنم، قطع و وصل می‌شوند. در کنار اولین پورت، درگاهی دایره ای شکل هست که ظاهراً برای تامین برق هاب است. کنار این درگاه نوشته 5V. حالا من یه آداپتوری دارم که مشخصات برق خروجیش 6V و 250mA. اگه این آداپتور رو به این هاب بزنم و فلش و هارد و... بهش متصل کنم، باعث خرابی فلش ها نمیشه؟
برای این میگم چون رو هاب نوشته پنج ولت ولی روی آداپتور نوشته ۶ ولت
عاشق کامپیوتر و کار های مرتبط به اون D;

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
پاسخ : هاب usb
« پاسخ #1 : 09 اردیبهشت 1400، 12:11 ب‌ظ »
سلام به همه دوستان
من یه هاب یو اس بی دارم که وقتی فلش و هارد بهش متصل میکنم، قطع و وصل می‌شوند. در کنار اولین پورت، درگاهی دایره ای شکل هست که ظاهراً برای تامین برق هاب است. کنار این درگاه نوشته 5V. حالا من یه آداپتوری دارم که مشخصات برق خروجیش 6V و 250mA. اگه این آداپتور رو به این هاب بزنم و فلش و هارد و... بهش متصل کنم، باعث خرابی فلش ها نمیشه؟
خب چرا می‌تونه باعث خرابی هر دستاه usb بشه که بهش متصل می‌کنی. حتی ممکنه به مدارات پورت usb خود سیستمی که هاب رو بهش وصل می‌کنی آسیب بزنه. اینجور وسایل معمولا برای کار کردن با رنج ولتاژ طراحی نشده‌ن و نیاز به یه ۵ ولت ثابت دارن. ضمن اینکه ۲۵۰ma خیلی کمه و اصلا کمک‌کننده هم نیست. یه هارد اکسترنال می‌تونه حدود نیم آمپر جریان‌کشی کنه. بهترین منبع تعذیه می‌تونه یه آداپتور فست شارژ اصلی موبایل باشه. مثلا با خروجی ۵ ولت ۳ آمپر.
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین - HOSSEIN -

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 250
پاسخ : هاب usb
« پاسخ #2 : 09 اردیبهشت 1400، 12:15 ب‌ظ »
سلام به همه دوستان
خب چرا می‌تونه باعث خرابی هر دستاه usb بشه که بهش متصل می‌کنی. حتی ممکنه به مدارات پورت usb خود سیستمی که هاب رو بهش وصل می‌کنی آسیب بزنه. اینجور وسایل معمولا برای کار کردن با رنج ولتاژ طراحی نشده‌ن و نیاز به یه ۵ ولت ثابت دارن. ضمن اینکه ۲۵۰ma خیلی کمه و اصلا کمک‌کننده هم نیست. یه هارد اکسترنال می‌تونه حدود نیم آمپر جریان‌کشی کنه. بهترین منبع تعذیه می‌تونه یه آداپتور فست شارژ اصلی موبایل باشه. مثلا با خروجی ۵ ولت ۳ آمپر.
اوکی ممنون
پس میرم یه آداپتور میخرم که 5v و 3A باشه
عاشق کامپیوتر و کار های مرتبط به اون D;