انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: مشکل در نصب ابونتو 12.04 با استفاده از wubi  (دفعات بازدید: 1258 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین neobuntu

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 38
مشکل در نصب ابونتو 12.04 با استفاده از wubi
« : 12 اردیبهشت 1391، 10:59 ق‌ظ »
بالاخره تونستم ابونتو 12.04 رو دانلود کنم، همیشه عادت دارم اول ابونتو رو روی ویندوز نصب می کنم و بعدا به صورت full. اما این بار بعد از رایت با کمال تعجب دیدم گزینه install inside windows از wubi حذف شده، البته خیلی اتفاقی wubi رو روی دسکتاپ کپی کردم و با اجراش از رو دسکتاپ تونستم وارد نصب درون ویندوزی بشم اما وقتی ری استارت میشه و وارد نصاب خود ابونتو میشم، آخرِِ کار پیغامی چیزی مبنی بر اتمام عملیات نصب داده نمیشه و اگه ساعت ها هم صبر کنی به همون حالت می مونه، پریروز تا حالا 100 بار این کارو تکرار کردم اما فایده نداره، لطفا راهنمایی کنین. خود وبسایت ابونتو هم اشاره کرده که نصب درون ویندوزی از این ورژن حذف شده و گفته برای انجام اینکار باید فایل wubi و فایل iso ابونتو رو توی یه پوشه بریزین و فایل wubi رو اجرا کنین تا نصب درون ویندوزانجام بشه، ولی وقتی با این حالت هم انجام دادم توی ویندوز نصب و ری استارت شد، ولی تو خود ابونتو بعد از تموم شدن کپی فایلها بازم نصاب بسته نمیشه و پیغامی هم نمیده، در صورت ری استارت هم باز نصب از اول شروع میشه. لطفا کمک کنین.

آفلاین آزاد کار کوچک

• Full Member
  • *
  • ارسال: 208
  • 哈米德
پاسخ : مشکل در نصب ابونتو 12.04 با استفاده از wubi
« پاسخ #1 : 12 اردیبهشت 1391، 10:29 ب‌ظ »
همون جور که میدونی نصب از طریق ووبی پایداری نداره و برا تست هست اولین بار توی نسخه پیشنهادی مینت 12 امکان نصب ویندوزی وجود نداشت الان هم توی اوبونتو من خوندم توی 64بیت اصلا نمیشه ام توی 32 بازم امکانش هست ولی من توصیه میکنم به صورت لایو بوت و نصب کنید.
به هر صورت من خودم هم تست میکنم امشب نتیجه را به اطلاعتون میرسونم
نرم‌افزار آزاد به خودی خود در بقیه حوزه‌های زندگی به شما آزادی نمی‌بخشد. برای به دست آوردن آن آزادی‌ها باید بجنگید.

"ریچارد استالمن"

آفلاین neobuntu

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #2 : 13 اردیبهشت 1391، 12:02 ق‌ظ »
همون جور که میدونی نصب از طریق ووبی پایداری نداره و برا تست هست اولین بار توی نسخه پیشنهادی مینت 12 امکان نصب ویندوزی وجود نداشت الان هم توی اوبونتو من خوندم توی 64بیت اصلا نمیشه ام توی 32 بازم امکانش هست ولی من توصیه میکنم به صورت لایو بوت و نصب کنید.
به هر صورت من خودم هم تست میکنم امشب نتیجه را به اطلاعتون میرسونم
خيلي ممنون ميشم، آخه مي دونين من تازه كارم و از طرفي هم هارديسكم كاملا پره، به زحمت تونستم توي يكي از درايوام 8 گيگ و خورده اي فضا خالي كنم تا به نصب با wubi‌ اختصاص بدم و اصلا امكان خالي كردن كامل يك درايو رو ندارم. ممنون ميشم اگه بتونين بهم كمك كنين.

آفلاین آزاد کار کوچک

• Full Member
  • *
  • 哈米德
« پاسخ #3 : 13 اردیبهشت 1391، 12:10 ق‌ظ »
حتی اگه هاردت پر باشه عزیز میتونی همین 8 گیگ را که خالی کردی از درایوت جدا کنی به عنوان یه درایو مستقل و روی اون نصب کنی دیگه ووبی هم نیاز نداره و نمیخواد باهاش ور بری.
اگه بلد نیستی بگو تا بهت یاد بدم درایو را جدا کنی
نرم‌افزار آزاد به خودی خود در بقیه حوزه‌های زندگی به شما آزادی نمی‌بخشد. برای به دست آوردن آن آزادی‌ها باید بجنگید.

"ریچارد استالمن"

آفلاین neobuntu

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #4 : 13 اردیبهشت 1391، 12:27 ق‌ظ »
حتی اگه هاردت پر باشه عزیز میتونی همین 8 گیگ را که خالی کردی از درایوت جدا کنی به عنوان یه درایو مستقل و روی اون نصب کنی دیگه ووبی هم نیاز نداره و نمیخواد باهاش ور بری.
اگه بلد نیستی بگو تا بهت یاد بدم درایو را جدا کنی
چطور بايد اين كارو انجام بدم، به بقيه اطلاعات توي هاردم صدمه وارد نميشه كه چيزي رو از دست نميدم؟ البته خيلي دلم مي خواد بدونم مشكل ووبي چيه، اگه در  مورد ووبي كمكم كنين ممنون ميشم. يكي ديگه از دلايل ميلم به استفاده از ووبي اينه كه از بوت گراب خوشم نمياد، راهي هست كه ابونتو با همون بوت لودر ويندوز وثل حالت ووبي بوت بشه؟

آفلاین آزاد کار کوچک

• Full Member
  • *
  • 哈米德
« پاسخ #5 : 13 اردیبهشت 1391، 03:02 ب‌ظ »
برای اینکه درایو جدا کنی چند راه هست یکی از داخل ویندوز یکی از اوبونتو لایو یکی هم با پارتیشن منیجر ها.
آخری را که شاید نداشته باشی چون دستت به ویندوز ۷ هم راه تره از اونجا میگم
Control Panel>Administrative Tools>Computer Management>Storage>Disk Management>
حال درایوی را که قصد داری تا آن را قطعه بندی کنی اتنخاب کن و روی آن راست کلیک کن و گزینه shrink volume را انتخاب کنید.با انتخاب این گزینه اطلاعات موجود تو درایو از بین نمی ره و می توانی تا حجمی که درایو انتخابی فضای خالی دارد از آن جدا کنید و درایو جدیدی بسازی.
بعد هم لایو اوبونتو را بوت کن با خیال راحت بنصب چون درایو آماده داری

"ریچارد استالمن"

آفلاین آزاد کار کوچک

• Full Member
  • *
  • 哈米德
« پاسخ #6 : 13 اردیبهشت 1391، 03:11 ب‌ظ »
راستی برا سئوال دومت هم گراب که خیلی هم قشنگه با پس زمینه بنفشش ولی اگه کلا حال نمیکنی بعد از نصب اوبونتو برنامه ی EasyBCD را دانلود کن و نصبش کن با این برنامه منوی بوتت را از داخلش منیج کن و تغییر بده بعد دیگه با گراب بوت نمیکنی

"ریچارد استالمن"

آفلاین neobuntu

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #7 : 13 اردیبهشت 1391، 07:44 ب‌ظ »
خیلی ممنون. در مورد wubi و مشکلش نفهمیدین مشکلش چیه؟
در مورد گراب هم راهی هست تا با خود ابونتو گراب رو غیر فعال کرد. مثلا با یه کدی تو ترمینال. مثلا یه همچین کدی:-no-bootloader ؟

آفلاین آزاد کار کوچک

• Full Member
  • *
  • 哈米德
« پاسخ #8 : 13 اردیبهشت 1391، 09:24 ب‌ظ »
خیلی ممنون. در مورد wubi و مشکلش نفهمیدین مشکلش چیه؟
در مورد گراب هم راهی هست تا با خود ابونتو گراب رو غیر فعال کرد. مثلا با یه کدی تو ترمینال. مثلا یه همچین کدی:-no-bootloader ؟

باید تست کنم ببینم برا منم مشکل داره یا نه که به خاطر امتحانات میان ترم نرسیدم.
اما از سالم موندن اطلاعاتت مطمئن باش همون جور که گفتم پارتیشن را جدا کن و بنصب
در مورد سئوال دومت هم نمیدونم

"ریچارد استالمن"