انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: نصب پوسته و تفاوت یونیتی با گنوم  (دفعات بازدید: 3686 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین texima

• Newbie
  • *
  • ارسال: 22
نصب پوسته و تفاوت یونیتی با گنوم
« : 15 اردیبهشت 1391، 01:40 ب‌ظ »
با سلام
خدمت دوستان گرامی عرض کنم که من الان چندروزی میشه (کمتر از ۵ روز) که وارد اوبونتو شدم ;D حالا خواستم پوسته برای اوبونتو نصب کنم اما یه سوال داشتم البته چندتا سوال ;D
۱- از اول میخواستم ببینم تفاوت گنوم و یونیتی چیه؟ (البته من خودم این برداشت رو دارم که فکر کنم گنوم پایه اوبونتو هست و یونیتی پوسته آن که البته اینو بر اساس گفته هایی که توی این انجمن دیدم برداشت کردم)
۲- یه تم دانلود کردم تو فایل نصبش نوشته که باید در user>share>themes کپی کنم و یکی هم در home>(your user)>.theme که با این قسمت مشکلی ندارم البته چون تنها یک کاربر وجود داره توی همون پوشه home ایجاد کردم. اما مشکل اینه که واشه ایجاد در پوشه یوزر اجازه نمیده میگه وجوز لازم رو نداری میخواستم ببینم چطوری میشه پوشه هایی که برای روت مجوز دارن به کاربری خودم هم مجوز تغییرات بدم؟
۳- چطوری میشه آیکون برنامه ها رو به دسکتاپ اضافه کنم(برای دسترسی بهتر ;) )

با تشکر موفق باشید
امضا ندارم ، بجاش انگشت میزنم ...

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19594
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
پاسخ : نصب پوسته و تفاوت یونیتی با گنوم
« پاسخ #1 : 15 اردیبهشت 1391، 11:25 ب‌ظ »
۱. گنوم پایه‌ی اوبونتو نیست، میزکار اوبونتو هست و بله، یونیتی یه پوسته برای گنوم هست. پوسته‌ی پیش‌فرض گنوم، گنوم‌شل هست.
۲. نمی‌تونی. باید ناتیلوس (مدیر پرونده‌ی گنوم) رو با دسترسی کاربر ریشه اجرا کنی. برای این کار می‌تونی از دستور sudo nautilus استفاده کنی.
۳. نمی‌دونم، چون نیازی احساس نکردم که برم دنبالش. دسترسی از دش خیلی سریع‌تره به نظرم
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3117
  • Your Future is our Past!
« پاسخ #2 : 15 اردیبهشت 1391، 11:29 ب‌ظ »
با سلام
خدمت دوستان گرامی عرض کنم که من الان چندروزی میشه (کمتر از ۵ روز) که وارد اوبونتو شدم ;D حالا خواستم پوسته برای اوبونتو نصب کنم اما یه سوال داشتم البته چندتا سوال ;D
۱- از اول میخواستم ببینم تفاوت گنوم و یونیتی چیه؟ (البته من خودم این برداشت رو دارم که فکر کنم گنوم پایه اوبونتو هست و یونیتی پوسته آن که البته اینو بر اساس گفته هایی که توی این انجمن دیدم برداشت کردم)
۲- یه تم دانلود کردم تو فایل نصبش نوشته که باید در user>share>themes کپی کنم و یکی هم در home>(your user)>.theme که با این قسمت مشکلی ندارم البته چون تنها یک کاربر وجود داره توی همون پوشه home ایجاد کردم. اما مشکل اینه که واشه ایجاد در پوشه یوزر اجازه نمیده میگه وجوز لازم رو نداری میخواستم ببینم چطوری میشه پوشه هایی که برای روت مجوز دارن به کاربری خودم هم مجوز تغییرات بدم؟

با تشکر موفق باشید

فقط برای قسمت مجوز روت :

باید از ترمینال و دستورات cp و sudo استفاده کنید؛ فرض کنید در دسکتاپ یک پوشه به اسم theme داریم که میخوایم در usr/share/themes قرارش بدیم ؛ خب ابتدا باید ترمینال رو باز کنیم و به دسکتاپ بریم (از طریق دستورات):

$cd Desktop
خب اینجا باید با دستور sudo و cp فایل رو کپی کنیم ؛ به این شکل:

$sudo cp -R ./theme /usr/share/themes
دقت کن که usr قبلش نقطه نداره ;)
قاضی : تو السالوادور چه کار میکردی؟
چه‌گوارا : آفتاب میگرفتم
قاضی : پس چرا ساختمان دادگستری رو منفجر کردی؟
چه‌گوارا : جلوی آفتاب رو گرفته بود

آفلاین texima

• Newbie
  • *
  • ارسال: 22
« پاسخ #3 : 16 اردیبهشت 1391، 03:05 ب‌ظ »
ba salam

az pasokh haye shoma sepasgozaram
امضا ندارم ، بجاش انگشت میزنم ...

آفلاین alieblice2

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 280
« پاسخ #4 : 16 اردیبهشت 1391، 03:17 ب‌ظ »

با تشکر موفق باشید
با این ادرس برین :
/usr/share/applications/
بعد ایکون نرم افزاری که میخاین رو کپی و پیست کنین رویه دسکتاپ.