انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: ایجاد یک پارتیشن جدید بعد از نصب اوبونتو (حل شد)  (دفعات بازدید: 632 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1330
سلام
من موقع نصب پارتیشن بندی پیشفرض اوبونتو رو انتخاب کردم
هارد ۵۰۰ گیگ که ۴۹۵ گیگ با فرمت ext4 هست و اوبونتو روش نسبه و ۵ گیگ هم swap
الان میخوام این بخش از هارد رو که ext4 هست رو به دو قسمت تقسیم کنم (به اندازه کافی هم فضای خالی داره)
نرم افزار Gparted رو نصب کردم ولی نمیتونم تغیری بدم و قبلش باید پاکنم پارتیشن رو تا دو بخش ازش بسازم (که اینجوری فک کنم همه چی روش میپره )
من میخوام هر چی که دارم باقی بمونه ولی مقداری از فضای پارتیشن رو باهاش یه پارتیشن جدا بسازم
disk utility هم که رو خود اوبونتو هست به صورت پیشفرض مثل همون Gparted اجازه همچین کاری رو بهم نمیده و فقط میتونم درایو رو فرمت کنم !
راه خاصی یا نرم افزاری هست که بتونم این کار رو بکنم یا اصلا شدنی نیست و باید از نو نصب بشه
اینکه دیسک اوبونتو رو بزارم و از طریق اون برم و پارتیشن رو پاک(delete) کنم و دو تاش کنم مشکلی به وجود میاد ؟
اون بالا هم منظورم از فرمت پارتیشن همون delete کردن بود
با delete کردن اطلاعات روش هم فرمت میشه دیگه نه ؟
اگه نه اگه من پارتیشن رو delet کنم و دو تا پارتیشن از فضای خالی به وجود آمدش بسازم اطلاعات موجود رو کدوم یکی میره ؟
« آخرین ویرایش: 19 اردیبهشت 1391، 10:17 ق‌ظ توسط ava »
صدای پلیس : هاپ هاپ

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19702
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
پاسخ : ایجاد یک پارتیشن جدید بعد از نصب اوبونتو
« پاسخ #1 : 18 اردیبهشت 1391، 02:09 ب‌ظ »
وقتی با سیستم بالا اومدی نمی‌تونی به پارتیشن‌های درحال استفاده دست بزنی. با دیسک زنده بالا بیا و اینکار رو انجام بده
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1330
« پاسخ #2 : 18 اردیبهشت 1391، 04:09 ب‌ظ »
خیلی ممنون مشکلم حل شد

:guitar: O0
صدای پلیس : هاپ هاپ

آفلاین (|33@5

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 530
« پاسخ #3 : 19 اردیبهشت 1391، 09:55 ق‌ظ »
لطفا به عنوان تاپیک (حل شد) رو اضافه کنید تا احیانا اگر کاربران مشکل مشابهی داشتن بتونن به محتوای این تاپیک استناد کنن...
اگر عقیده مخالف، شما را عصبانی می کند، نشانه آن است که شما ناخودآگاه می دانید که دلیل مناسبی برای آنچه فکر می کنید، ندارید.