انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: کارت گرافیک ati hd 3200 - دمای بالا - unity سه بعدی - مشکلات پس از نصب درایور...  (دفعات بازدید: 1934 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین سینوکس

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 49
درووود بر همگی  :)

دمای لپتاپ بنده روی ۸۰ تا ۸۵ میچرخه! اگه پردازنده هم ۱۰۰٪ کار کنه میره نزدیک ۹۰ و... هنگ میکنه!
رفتم جستجو کردم دیدم درایور پیش فرض گرافیکم توی مدیریت مصرف انرژی به اندازه درایور خود سایت ATI توانا نیست... دانلودش کردم و نصبش کردم و... اصلا پایدار نبودش. دما رو خیلی خوب آورد پایین ولی هنگ زیاد میکرد - مخصوصا موقع بوت کردن! یکی در میان به صفحه لاگین میرسید... اگرم لاگین رو رد میکرد قاطی میکرد و فقط هم با restart دوباره روبراه میشدش!  :'(

پاکش کردم و رفتم از additional drivers نسخه پایدار رو نصب کردم... به صفحه لاگین نمیرسیدم!!!  :'(
اون رو هم پاک کردم.  :( (روش پاک کردنش رو از روی دستور سایت های معتبر انجام دادم!)

(توضیح: روش نصب هردو درایوری که بالا گفتم رو به تمام روشهایی که توی جستجوها پیدا کردم، امتحان کردم)  ](*,)

الان دوباره با درایور پیش فرض کار میکنم. (یک بارم هنگ نکرده انصافا)  8)
سوال بنده:
۱.چه کنم بشه درایور ATI رو استفاده کنم هنگ نکنه...! (هرچند عاشق unity هستم ولی اگه مشکل ساز اینه... بیخیالش میشم!)
۲.پوسته و محیط چقده توی این جریان تاثیر دارن؟ KDE با GNOME خیلی فرق داره توی مشکلات گرافیکی؟؟؟  ???
۳.اگه با ابونتو نمیشه... چه توضیعی استفاده کنم که بشه روش درایور سایت ATI رو استفاده کرد؟

لطفا هم نگید از همین درایور استفاده کنم! اندازه یه بخاری گرما تولید میکنه! کول پد آلمینیومی هم چاره ساز نشده!  ](*,)

با سپاس...

لپتاپ من: hp tx2 touch smart
کارت گرافیکش: rs780 یا HD 3200 onboard که روی چیپست amd 785 قرار داره! (اگه اشتباه نکنم!)
درایورش؟ Gallium 0.4 on AMD RS780

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19708
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
شبیه برای منه پس! بهترین نتیجه‌ای که بعد از دو سه سال بهش رسیدم ساختن با همین دما بود. واقعا این سری ATI مسخره هستن
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین سینوکس

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 49
دانیال جان ممنونم از پاسخ شما  ;)

من قبل از ۱۲.۰۴ یا حتی ۱۱.۱۰ فکر کنم یه بار additional drivers یا ati رو نصب کرده بودم و جواب داده بوده...
الانم که پرسیدم واقعا نیاز دارم... یه کلیپ کوچولو بخوام ویرایش کنم هنگ میکنه. warzone فقط تو unity 2D هنگ نمیکنه.
بقیه مشکلاتم هم بماند. واقعا راه حلی نیست؟ حتی arch و mint و غیره؟  ](*,)

با سپاس