انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: آیا امکان نصب گنو/لینوکس در گنو/لینوکس بر روی کامپیوتر ممکن است؟  (دفعات بازدید: 794 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ﴿ AliReaza ﴾

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 321
    • سیستم مدیریت محتوا گیلان ( بزودی )
سلام دوستان

اول یه توضیح بدم که منظورم از سوالم چیه

ببینید همان طور که می دانید امکان نصب توزیعات لینوکس در گوشی به شکلهای زیر وجود دارد:

1- حذف سیستم عامل موجود گوشی و نصب سیستم عامل مورد نیاز ( که احتمال روشن نشدن گوشی زیاد است )

2- نصب توزیع مورد نظر در کنار سیستم عامل گوشی ( همچون کامپیوتر در زمان بوت که می تونید سیستم عامل خودتون رو انتخاب کنید )

3- نصب توزیع مورد نظر بر روی سیستم عامل گوشی ( بیشتر در اینترنت از این مورد صحبت شده و شما سیستم عامل خودتون رو به صورت یک برنامه در گوشی استفاده می کنید. )

حالا ریشه سوال من با ارتباط به موارد بالا

1- در کامپیوتر بسیار راحت می توان با فرمت کردن هارد سیستم عامل جدید را نصب کرد ( حتی احتمال روشن نشدن کامپیوتر وجود ندارد )

2- نصب چند سیستم عامل در کنار هم که بسیار ساده است. ( در زمان بوت می توانید سیستم عامل خودتون رو انتخاب کنید )

3- در سیستم عامل برای استفاده از یک یا چند سیستم عامل در کنار هم باید برنامه هایی که مخصوص این کار هستند را نصب کنیم همچون VirtualBox

حالا سوال من از گزینه 3 است

چگونه می توان بدونه استفاده از برنامه هایی همچون VirtualBox سیستم عامل مورد نظر را در سیستم عامل کنونی نصب کرد؟//////////

با مثال می پرسم:

من رو سیستمم دبیان نصب دارم. می خوام بدونه استفاده از برنامه هایی مثل VirtualBox توزیع اوبونتو را هم در درون دبیان نصب کنم.

آیا این کار شدنی است؟

اگه بله چطور؟

و اگه نه چرا؟

باتشکر

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19703
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
این با قضیه‌ی گوشی فرق داره. اون‌ها که تو گوشی‌ها هست سیستم‌عامل واقعی نیستن. یه برنامه هستن که محیط اون رو شبیه‌سازی می‌کنن
ولی در مورد سوالت از دبیان و اوبونتو از اون‌جا که جفتشون از یه هسته استفاده می‌کنن از نظر تئوری باید بشه چنین کاری کرد، همون‌جوری که اوبونتو و اندروید می‌تونن هم‌زمان روی یه دستگاه کار بکنن (Ubuntu for Android)
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین ﴿ AliReaza ﴾

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 321
    • سیستم مدیریت محتوا گیلان ( بزودی )
این با قضیه‌ی گوشی فرق داره. اون‌ها که تو گوشی‌ها هست سیستم‌عامل واقعی نیستن. یه برنامه هستن که محیط اون رو شبیه‌سازی می‌کنن

پس در اصل یک شبیه ساز سیستم عامل هستن تا یک سیستم عامل درسته؟

ولی در مورد سوالت از دبیان و اوبونتو از اون‌جا که جفتشون از یه هسته استفاده می‌کنن از نظر تئوری باید بشه چنین کاری کرد، همون‌جوری که اوبونتو و اندروید می‌تونن هم‌زمان روی یه دستگاه کار بکنن (Ubuntu for Android)

آیا منبعی برای چگونه انجام دادن این کار هست؟

چون من چیزی پیدا نکردم

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19703
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
آره. شبیه‌ساز هستن اون‌ها

در مورد قضیه ی دوم هم که گفتم فعلا تئوریه فقط. کنونیکال داره تلاش می‌کنه عملیش کنه، باید ببینیم می‌تونه یا نه
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن