انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نصب کارت گرافیک [حل شد]  (دفعات بازدید: 5028 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ساسان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 991
پاسخ : نصب کارت گرافیک
« پاسخ #15 : 10 اسفند 1392، 12:05 ق‌ظ »
نقل‌قول
این اسکرین شات از برنامه ی xserver
الآن گرافیک من کاملا نصبه؟؟
این‌که Nvidia Settings بدون دادن خطا اجرا شده یعنی درایورت به احتمال زیاد درست نصب شده.
حالا برای اطمینان خروجی دستور زیر رو برام بزار:
glxinfo | grep OpenGL
نقل‌قول
اینم دمای کارت گرافیک
55 درجه زیاده یا مناسبه؟؟ تب که نداره؟؟ آخه من تو کار سخت افزار نیستم اصن.  ;D
۵۵ درجه برای GPU ها یخبندان حساب میشه. مشکلی نیست :)
نقل‌قول
اگه گرافیک نصبه پس چرا اینقدر اوبونتو کنده رو سیستمم؟؟ رم رو خیلی کم اشغال کرده ( دور و بر 400 مگ از 1.5 گیگ ) سی پی یو هم همیشه مثل آدم کار می کنه. ولی یونیتی خیلی کنده. توی دش که اصلا نمی تونم برم اگه برم نیم ساعت طول میکشه بخوام بیام بیرون. فیلم هم بالای 360p لگ میزنه.
چیزی که توصیف میکنی قطعا یه مشکله. من با Geforce 6100 هم یونیتی رو رون اجرا کردم.
نقل‌قول
دوستان سلام
من هم دقیقا همین مشکل رو دارم
منظورم برای نصب بود نه دیدن فیلم ( رم کامپیوترم 6 و گرافیکش nvidia geforce 630M / 2GB هست . اگه دیگه فیلم پخش نمیکرد خودمو میکشتم)
با هر روشی نصب میکنم ( از ترمینال گرفته تا روش بالا ) فایده نداره
البته خیلی وقتا هم وسط کار ارور میداده ( حدودا 50 درصد مواقع )
خلاصه که تا الان فکر کنم چیزی حدود دو گیگ ترافیک براش مصرف کردم و مشکل هنوز سر جاشه ( برای هر گیگ هشت هزار تومان باید بدیم و شامل سبد کالا هم میشیم )  ;D
درضمن از اوبونتوی 12.04 استفاده میکنم
سلام.
خروجی دستور زیر رو برام بزار:
lspci | egrep 'VGA|3D'
« آخرین ویرایش: 10 اسفند 1392، 12:07 ق‌ظ توسط ساسان »
برای تماس با من: hello [at] sasan.me

آفلاین abedzadeh

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1597
  • aliila
« پاسخ #16 : 10 اسفند 1392، 12:20 ق‌ظ »
دوست عزیز اگه با سیستمت کار کرافیکی نداری یه راه حل ساده پیدا کردم
تور انجمن چرخ میزدم (درباره ی همین موضوع) که آقای "سلمان م." (از ناظران انجمن) یه روش خیلی خوب گفتن به شرح زیر :
نقل‌قول
من صورت مساله رو پاک کردم و از توی بایوس کارت گرافیک radeon رو خاموش کردم.
توی بایوس یه جایی هست نوشته discrete graphics card یا همچین‌چیزی
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,87082.0.htmlبرای من کار داد و دما ده درجه پایین اومد (الان روی 50 هست و فن صدا نمیکنه )
به گروه کاربران اوبونتوی ایرانی در جامعه ی استیم بپیوندید
http://steamcommunity.com/groups/Ubuntu-Iran
بازی های تحت پوشش : Dota2

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3502
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
« پاسخ #17 : 10 اسفند 1392، 11:33 ق‌ظ »
نقل‌قول
این‌که Nvidia Settings بدون دادن خطا اجرا شده یعنی درایورت به احتمال زیاد درست نصب شده.
حالا برای اطمینان خروجی دستور زیر رو برام بزار:

OpenGL vendor string: NVIDIA Corporation
OpenGL renderer string: GeForce 6200 TurboCache(TM)/PCIe/SSE2/3DNOW!
OpenGL version string: 2.1.2 NVIDIA 304.60
OpenGL shading language version string: 1.20 NVIDIA via Cg compiler
OpenGL extensions:

بعد از دستور صفحه ی additional باز شد که همون چارتا درایو هستن ( عکس اولی تاپیک ). البته درایو اولی روشنه. ولی من گرافیک رو دستی نصب کردم ( یعنی دومی )

نقل‌قول
چیزی که توصیف میکنی قطعا یه مشکله. من با Geforce 6100 هم یونیتی رو رون اجرا کردم.
منم حرفم همینه. احتمالا از تمام توان کارت گرافیک استفاده نمیشه.

راستی! پست اول رو ویرایش کردم. ممکنه به راه حل کمک کنه.
« آخرین ویرایش: 10 اسفند 1392، 12:20 ب‌ظ توسط Rasubuntu »
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین ساسان

• Hero Member
  • *
« پاسخ #18 : 10 اسفند 1392، 02:55 ب‌ظ »
نقل‌قول
منم حرفم همینه. احتمالا از تمام توان کارت گرافیک استفاده نمیشه.
حرفم رو پس میگیرم. اون کارتی که باش unity رو تست کردم ۳۱۰ یه همچین چیزی بود، کارت تو مال ده سال پیشه! به زور از OpenGL 2.1 پشتیبانی می‌کنه، معلومه با این نمی‌تونی unity رو اجرا کنی.
پیشنهاد می‌کنم از یه توزیع سبک تر مثل lubuntu استفاده کنی یا یه کارت میان رده سری ۵۰۰۰ یا ۶۰۰۰ از AMD بخری. تو بازار با قیمت مناسب پیدا میشه.

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #19 : 10 اسفند 1392، 02:58 ب‌ظ »
پست اول رو خوندی؟؟
اگه 64 بیتی نصب کنم تاثیری داره یا نه؟؟
ببین من الآن روی LXDE‌ هم سیستم کنده. فول اچ دی هم لگ میزنه باز. باید یه جوری کارت گرافیک نصب بشه کامل تا درست بشه. نه؟؟؟
« آخرین ویرایش: 10 اسفند 1392، 03:00 ب‌ظ توسط Rasubuntu »
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین ساسان

• Hero Member
  • *
« پاسخ #20 : 10 اسفند 1392، 03:12 ب‌ظ »
نقل‌قول
پست اول رو خوندی؟؟
اگه 64 بیتی نصب کنم تاثیری داره یا نه؟؟
آره خوندم. فکر نمی‌کنم با ۶۴ بیت فرق زیادی بکنه.
نقل‌قول
ببین من الآن روی LXDE‌ هم سیستم کنده. فول اچ دی هم لگ میزنه باز. باید یه جوری کارت گرافیک نصب بشه کامل تا درست بشه. نه؟؟؟
کندی رو توصیف کن. مثلا سیستم کنده و پنجره‌ها کند باز میشه یا مثلا کشیدن پنجره‌ها و بالا پایین کردن صفحه‌ها تو مرورگر کنده؟ گرافیکت با توجه خروجی که برام گذاشتی نصبه.
خروجی دستور زیر رو برام بزار:
vdpauinfo

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #21 : 10 اسفند 1392، 03:16 ب‌ظ »
توی یونیتی سه بعدی افکت ها با تاخیر میان و کشش میدن. توی دش هم که تا بخوام برم و بیام یه چند ثانیه ای الافم. سرعت اجرای برنامه ها هم کنده. مثلا اگه روی فایل منیجر کلیک کنم خیلی طول میکشه تا لود بشه.
فیلم رو هم که گفتم.
توی lxde میزکار خب مسلمه که سبک تره ولی باز فیلم ها لگ میزنن. سرعت باز شدن برنامه ها هم پایینه.
این دستوری هم که دادی عمل نکرد. ( command not found )
ترمینال گفت با دستور apt نصبش کنم که وقتی زدم ارور داد. فکر کنم باید ppaش اضافه بشه. چیزیه اصن؟؟
« آخرین ویرایش: 10 اسفند 1392، 03:22 ب‌ظ توسط Rasubuntu »

آفلاین ساسان

• Hero Member
  • *
« پاسخ #22 : 10 اسفند 1392، 03:44 ب‌ظ »
نقل‌قول
توی یونیتی سه بعدی افکت ها با تاخیر میان و کشش میدن. توی دش هم که تا بخوام برم و بیام یه چند ثانیه ای الافم. سرعت اجرای برنامه ها هم کنده. مثلا اگه روی فایل منیجر کلیک کنم خیلی طول میکشه تا لود بشه.
فیلم رو هم که گفتم.
چیزهایی که توصیف می‌کنی طبیعی هست. Unity یه میزکار مدرنه و برای اجرا به یه گرافیک به نسبت جدید نیاز داره.
نقل‌قول
توی lxde میزکار خب مسلمه که سبک تره ولی باز فیلم ها لگ میزنن. سرعت باز شدن برنامه ها هم پایینه.
از یه میزکار سبک استفاده می‌کنی ولی اجرای ویدئوهای HD کار سبکی از نظر گرافیکی نیست. برای اجرای این ویدئوها روی GPU به شتاب‌دهنده گرافیکی نیاز داری که کارت تو متاسفانه نداره.
حالا شتاب دهنده تصاویر به چه دردی می‌خورد؟ در ادامه توضیح میدهم.

در دنیای دیجیتال، فایل‌های چند رسانه‌ای، جریانی از صوت و تصویر هستند که فشرده‌سازی و در فالب فایلی کنار هم قرار گرفته‌اند. برای پخش این فایل‌ها لازم است فایل از حالت کد شده خارج شده و به جریان اولیه صوت و تصویر تبدیل شود. ماهیت این عمل که Decode نامیده میشود طوری است که برای ساختار CPU مناسب نیست و بهتر است توسط پردازنده گرافیکی یا GPU پردازش شود.
نقل‌قول
این دستوری هم که دادی عمل نکرد. ( command not found )
ترمینال گفت با دستور apt نصبش کنم که وقتی زدم ارور داد. فکر کنم باید ppaش اضافه بشه. چیزیه اصن؟؟
VDPAU در واقع API ای هست که شتابدهنده گرافیکی nvidia رو در اختیار برنامه‌ها قرار میده. الان که چک کردم فقط Nvidia GeForce 8 و بالاتر از اون پشتیبانی میکنه.
اگر کارتت از VDPAU پشتیبانی میکرد کافی بودی بری توی تنظیمات پخش کننده‌ات و خروجی روی اون قرار بدی. اونوقت ویدئو کاملا رون اجرا میشد. پیوست رو ببین.

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #23 : 10 اسفند 1392، 03:49 ب‌ظ »
خب پس با این اوصاف منظورت اینه که گرافیکی که م دارم بهتر از این نمیشه. درسته؟؟؟
حالا مشکلی نیست. چون سیستمی که فعلا دارم همیشگی نیس. تا چند وقت دیگه قراره یه سیستم قوی بگیرم برای خودم ( این دیگه از سال 2006 پدرش در اومده بدبخت )
پس من بیخیال گرافیکش بشم. آره؟؟ فوقش باید بشینم از اول هرچی کلیپ تو این چندسال گرفتم دوباره با کیفیت پایین تر بگیرم. خخخ
« آخرین ویرایش: 10 اسفند 1392، 04:00 ب‌ظ توسط Rasubuntu »