انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: رفع مشکلات احتمالی اوبونتو ۱۲.۰۴  (دفعات بازدید: 1230 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین alibagheri

• Full Member
  • *
  • ارسال: 234
  • لینوکس فلسفه زندگی آزاد است
    • سیستم عامل لینوکس
رفع مشکلات احتمالی اوبونتو ۱۲.۰۴
« : 12 اردیبهشت 1391، 06:52 ق‌ظ »
درود دوستان
بعد از چند ماهی یا بهتر بگم یک سال انتظار اوبونتو ۱۲.۰۴ منتشر شد. نسخه dvd دانلود کردم و نصب کردم. بعدش با مشکلات عجیب غریبی برخورد کردم. اینقده ازش ناامید شدم که اوبونتو ۱۱.۱۰ نصب کردم. ولی دوباره ۱۲.۰۴ نصب کردم و فعلاْ مشکل قابل توجهی نداره.
قابل توجه بعضی از دوستان که مثل من مشکل داشتند
۱- برای نصب اوبونتو جدید حتی الامکان نسخه قدیمی رو فرمت کنین
۲- بعد از نصب از آپدیت recordment ها خودداری کنین ( چون کرنل اوبونتو رو آپدیت می کنه و در بعضی از لب تاب ها مثل لب تاب من باعث باگ کاهش سرعت سیستم و عدم اجرای برخی برنامه میشه)
۳- در صورتی که مصرانه می خواهید تمام آپدیت های اوبونتو رو داشته باشین از آپدیت گزینه های که مربوط به reportbug میشه صرف نظر کنین
فعلا که مشکلی ندارم و اگه نکته جدیدی بود میگم.........
کلبه لینوکسی من
www.linuxos.mihanblog.com

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1330
پاسخ : رفع مشکلات احتمالی اوبونتو ۱۲.۰۴
« پاسخ #1 : 12 اردیبهشت 1391، 07:12 ق‌ظ »
اگه میخوایید مشکل نداشته باشید :
نسخه سی دی رو دانلود کنید ترجیحا
موقع نصب به اینترنت متصل نباشید (تجربه شخصی )
از آپدیت حین نصب و نصب ام پی تری و ... اینا در ابتدای نصب اکیدا خوداری کنید که بعدا دردسر زیاد میکشید :)
بعد از نصب به اینترنت متصل بشید و آپدیت کنید (نسخه های pre-release رو غیر فعال بزارید باقی بمونه
بعد در صورتی که درایو ati دارین از طریق additional Drivers نسخه جدید (اون که پست ریلیز هست رو نه!‌:)‌) رو بگیرید
بعد ریستارت کنید
بعد از اون برا کارایی بهتر از خود سایت amd نسخه آخر درایو رو که ۱۲-۴ هست رو بگیرید و نصب کنید
بعد دوباره ریستارت کنید
بعد اکسترا پکیج رو نصب کنید
بعد آپدیت کنید
ریستارت :)
بعد بیاین و گزینه pre-release رو هم فعال و آپدیت کنید و ریستارت
مطمپن باشید که دیگه مشکلی پیش نمیاد و لذت اوبونتو ۱۲.۰۴ رو خواهید چشید
درسته این مراحل که گفتم منطقی به نظر نمیاد ولی نسخه ۱۲.۰۴ یجورایی عجیبه باور نمیکنید امتحان کنید :)
صدای پلیس : هاپ هاپ

آفلاین رضا حبیبی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 301
  • شیفته‌ی‌ دانش‌آزاد
« پاسخ #2 : 12 اردیبهشت 1391، 08:02 ق‌ظ »
اگه میخوایید مشکل نداشته باشید :
نسخه سی دی رو دانلود کنید ترجیحا
موقع نصب به اینترنت متصل نباشید (تجربه شخصی )
از آپدیت حین نصب و نصب ام پی تری و ... اینا در ابتدای نصب اکیدا خوداری کنید که بعدا دردسر زیاد میکشید :)
بعد از نصب به اینترنت متصل بشید و آپدیت کنید (نسخه های pre-release رو غیر فعال بزارید باقی بمونه
بعد در صورتی که درایو ati دارین از طریق additional Drivers نسخه جدید (اون که پست ریلیز هست رو نه!‌:)‌) رو بگیرید
بعد ریستارت کنید
بعد از اون برا کارایی بهتر از خود سایت amd نسخه آخر درایو رو که ۱۲-۴ هست رو بگیرید و نصب کنید
بعد دوباره ریستارت کنید
بعد اکسترا پکیج رو نصب کنید
بعد آپدیت کنید
ریستارت :)
بعد بیاین و گزینه pre-release رو هم فعال و آپدیت کنید و ریستارت
مطمپن باشید که دیگه مشکلی پیش نمیاد و لذت اوبونتو ۱۲.۰۴ رو خواهید چشید
درسته این مراحل که گفتم منطقی به نظر نمیاد ولی نسخه ۱۲.۰۴ یجورایی عجیبه باور نمیکنید امتحان کنید :)

خیلی عالی بود

البته من یه سری از چیزایی که گفتید رو عمل نکردم ولی به هیچ مشکلی نخوردما ! البته بعضی کارا ربط به مدل سیستم و سخت‌افزار هم داره!  :D
بیایید از جریان انحرافی(اوپن سورس)فاصله بگیریم
فلسفه گنو یعنی آزادی دانش نرم‌افزار!
به دلیل مشغله‌های زیاد درسی و زندگی! فعلا تا 9 ماه آینده زیاد نمی‌تونم اینجا بیام، کاری داشتید ایمیل بزنید

آفلاین yasergol

• Full Member
  • *
  • ارسال: 117
« پاسخ #3 : 14 خرداد 1391، 09:58 ب‌ظ »
من موندم چرا هر نسخه ای که ریلیز میشه یکی از دکمه های کیبورد من دیگه توسط این توضیع محبوب شناخته نمیشه  ](*,) ;D
ولی فعلا چیزی که داره عذابم میده استفاده ۲۰٪ از CPU توسط کامپیز هستش... نمیدونم چیکارش کنم :(