انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: ایجاد یک پارتیشن logical (حل شد)  (دفعات بازدید: 2149 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین MADMAN

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 804
  • We are not users we are friends.
ایجاد یک پارتیشن logical (حل شد)
« : 05 تیر 1391، 11:28 ب‌ظ »
سلام دوستان
یک فضای خالی و تعریف نشده توی هارد دیسکم دارم حدود چهارصدو چهل پنجاه گیگ هر چی میزنم که اون رو به یک پارتیشن جدا تبدیلش کنم تا بشه ازش استفاده کرد نمی شه این ارور رو می ده:
این ارور رو هم با برنامه KDE partition manager توی چاکرا میداد.
نقل‌قول
There are already 4 primary partitions on this device. This is the maximum number its partition table type can handle.
خب چی کارش کنم؟
راستی نکته مهم اینه که اصلا نمی خواهم بوتم که متعلقه به اوبونتوی عزیز خراب بشه.
« آخرین ویرایش: 11 تیر 1391، 02:55 ب‌ظ توسط MADMAN »
سلامتی پنگوئن که یه ذره قد داره، اما بازم لاتی راه میره ....

آفلاین آیدین

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 733
  • Die it such FRIENDLY word for me
پاسخ : ایجاد یک پارتیشن اکسترنال.
« پاسخ #1 : 05 تیر 1391، 11:48 ب‌ظ »
خوب عزیزم هر هاردی فقط 4تا پارتیشن primary میتونه بسازه ، بهتره یه extended بسازی با هر چندتا پارتیشن logical
من از سرزمین آه آمده ام! سرزمین اندوه های بسیار! از جایی که هیچگاه نخندیده ام!!
من زاده ی‌ سرزمین آه هستم. من از سرزمین شرم آمدم،
از سرزمین حیا‌های بی‌ خاصیت، سرزمین قایم شدن‌های پر قیمت،
من از سرزمین حصار‌های بی‌ منفعت آمده ام !! من از سرزمین پنهان شدن آمده ام
من به رسم آهیان ، همچنان می‌‌آیم!!

آفلاین MADMAN

• Hero Member
  • *
« پاسخ #2 : 06 تیر 1391، 01:15 ب‌ظ »
خوب عزیزم هر هاردی فقط 4تا پارتیشن primary میتونه بسازه ، بهتره یه extended بسازی با هر چندتا پارتیشن logical
آها خب دقیقا همینو چه طوری بسازم بعد از اینکه من New رو می زنم دقیقا همین ارور رو می ده من هیچ گزینه ای ندارم.
البته قبلا وقتی بعد از اینکه درایو های لینوکسم رو ساختم با ویندوز هر گونه تغییری ئر پارتیشن باعث شده بوتم بپره. چی کار کنم چه طوری از اون قسمت پارتیشن بندی نشده استفاده کنم؟

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19711
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #3 : 11 تیر 1391، 12:09 ق‌ظ »
الآن دیگه نمی‌تونی کاریش کنی، مگر این‌که جدول پارتیشن جدید بسازی که موجب پاک شدن همه‌ی اطلاعاتت می‌شه
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین sasizubuntu

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 39
« پاسخ #4 : 11 تیر 1391، 01:06 ق‌ظ »
سلام دوستان
یک فضای خالی و تعریف نشده توی هارد دیسکم دارم حدود چهارصدو چهل پنجاه گیگ هر چی میزنم که اون رو به یک پارتیشن جدا تبدیلش کنم تا بشه ازش استفاده کرد نمی شه این ارور رو می ده:
این ارور رو هم با برنامه KDE partition manager توی چاکرا میداد.
نقل‌قول
There are already 4 primary partitions on this device. This is the maximum number its partition table type can handle.
خب چی کارش کنم؟
راستی نکته مهم اینه که اصلا نمی خواهم بوتم که متعلقه به اوبونتوی عزیز خراب بشه.
عزیزم شما میتوانید ضمن  داشتن اعتماد بنفس یک سیدی  (cd)  ویندوز که بوتیبل هم هست تو رام درایو  بزاری اونوق با اون بوت میکنی و تو قسمت نصب ویندوز پارتیشن هات رو اصلاح میکنی .تذکر (فایل های داخل داکیومنت شما ممکن است حذف شود)---کافیست  شما روی اون فضا اینتر بزنی - همچنین .....(آدم هزار راه می یابد دوست من )
« آخرین ویرایش: 11 تیر 1391، 01:17 ق‌ظ توسط sasizubuntu »
مدیریت چیز عجیبی نیست .!!!!!!!!!!ما گاهی مغرور و خشک میشویم .کار های اشتباه خودمان را نمی بینیم .کسی هست که تا به حال در عمرش فحش نداده باشد؟؟؟؟به من پخ بده.
Let's be kind
I want to go from here
world will change soon ...
لبخند تنها دلیل زندگی من است .........باور کن

آفلاین sasizubuntu

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 39
« پاسخ #5 : 11 تیر 1391، 01:16 ق‌ظ »
الآن دیگه نمی‌تونی کاریش کنی، مگر این‌که جدول پارتیشن جدید بسازی که موجب پاک شدن همه‌ی اطلاعاتت می‌شه
داداش مگه میشه مشکل وجود داشته باشه راه حل نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مدیریت چیز عجیبی نیست .!!!!!!!!!!ما گاهی مغرور و خشک میشویم .کار های اشتباه خودمان را نمی بینیم .کسی هست که تا به حال در عمرش فحش نداده باشد؟؟؟؟به من پخ بده.
Let's be kind
I want to go from here
world will change soon ...
لبخند تنها دلیل زندگی من است .........باور کن

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19711
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #6 : 11 تیر 1391، 01:51 ق‌ظ »
خب روی این هارد نمی‌تونه پارتیشن حدید بسازه. پس باید حداقل یه پارتیشن رو فرمت کنه
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین MADMAN

• Hero Member
  • *
« پاسخ #7 : 11 تیر 1391، 02:54 ب‌ظ »
حلش کردم شرمنده ام یادم رفت بیام و اینجا بگذارم شاید به درد یکی دیگه هم خورد.
یه سی دی آرچ داشتم پارتیشن منیجر خیلی خیلی محشری داشت از امکاناتش این بود که بعد از زدن New بهت حق انتخاب می داد نوع پارتیشنت چی باشه؟ خب منم یه انتخاب بیشتر نداشتم پارتیشن رو اونجا ساختم اومدم توی اوبونتو و با نرم افزار GParted که توی مخازن هم هستش اون رو به ntfs فرمت کردم دلیل ntfs بودنش هم این بود که می خواستم بین هر چهار سیستم عامل دیده بشه در غیر این صورت قطعا ext4 می بود.

عزیزم شما میتوانید ضمن  داشتن اعتماد بنفس یک سیدی  (cd)  ویندوز که بوتیبل هم هست تو رام درایو  بزاری اونوق با اون بوت میکنی و تو قسمت نصب ویندوز پارتیشن هات رو اصلاح میکنی .تذکر (فایل های داخل داکیومنت شما ممکن است حذف شود)---کافیست  شما روی اون فضا اینتر بزنی - همچنین .....(آدم هزار راه می یابد دوست من )
والله راسیتش از این پیشنهادت اصلا خوشم نیومد + اینکه کوچکترین دستکاری هارد با ویندوز باعث شده بوت لینوکسم خراب بشه سری قبل هم که همچون کاری کردم هنوز لینوکسم رو نزده بودم که خود وین هم بالا نیومد. ولی از این جمله ات واقعا خوشم اومد.
نقل‌قول
آدم هزار راه می یابد دوست من