انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: تغییر سایز ویرچوال باکس (حل شد )  (دفعات بازدید: 10257 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین رضا منصوری

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 81
  • kali linux
    • اموزش تخصصی هک
تغییر سایز ویرچوال باکس (حل شد )
« : 18 تیر 1391، 12:50 ب‌ظ »
سلام دوستان سایز ویرچوال باکس خیلی کوچیکه که نمیشه با بعضی برنامه ها که ویندوزی هست کار کنم راه حل چیه ایا میشه صفحه نمایشش را برزگتر کرد ؟
« آخرین ویرایش: 27 تیر 1391، 05:15 ب‌ظ توسط linux1212 »

آفلاین Matrix.1372

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1966
  • Ma3x
    • Ma3x
پاسخ : تغییر سایز ویرچوال باکس
« پاسخ #1 : 18 تیر 1391، 01:01 ب‌ظ »
سلام دوستان سایز ویرچوال باکس خیلی کوچیکه که نمیشه با بعضی برنامه ها که ویندوزی هست کار کنم راه حل چیه ایا میشه صفحه نمایشش را برزگتر کرد ؟
اگه منظورت رزولشن بالای سیستم میهمانه که باعث اسکرول صفحه میشه خب باید فول اسکرین کنی. (right ctrl+f)

آفلاین Mostafa Jalilianfar

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1085
« پاسخ #2 : 18 تیر 1391، 06:35 ب‌ظ »

اگه منظورت اندازه فضایی هست که بهش اختصاص دادی که فکر می‌کنم تنها راه اضافه کردن یک هارد مجازی دیگش و فکر نمی کنم امکان تغییر اندازه هارد مجازی وجود داشته باشه
به دلیل ترک انجمن لطفا با این ایمیل MustafaJF[at]Aol[dot]com تماس برقرار کنید و از پیام خصوصی استفاده نکنید

آفلاین Matrix.1372

• High Hero Member
  • *
  • Ma3x
    • Ma3x
« پاسخ #3 : 18 تیر 1391، 06:45 ب‌ظ »

اگه منظورت اندازه فضایی هست که بهش اختصاص دادی که فکر می‌کنم تنها راه اضافه کردن یک هارد مجازی دیگش و فکر نمی کنم امکان تغییر اندازه هارد مجازی وجود داشته باشه
اگه توجه میکردین نوشتن که:
آیا میشه صفحه نمایش را بزرگتر کرد؟
و مطمئنا صفحه نمایش باید یه چیزی غیر از هارد باشه! :-X

آفلاین Mostafa Jalilianfar

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1085
« پاسخ #4 : 18 تیر 1391، 07:06 ب‌ظ »

درسته من توجه نکردم ببخشید
به دلیل ترک انجمن لطفا با این ایمیل MustafaJF[at]Aol[dot]com تماس برقرار کنید و از پیام خصوصی استفاده نکنید

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4866
  • masoft قدیم
« پاسخ #5 : 18 تیر 1391، 07:28 ب‌ظ »
از Full Screen بزرگتر؟

آفلاین Matrix.1372

• High Hero Member
  • *
  • Ma3x
    • Ma3x
« پاسخ #6 : 18 تیر 1391، 07:37 ب‌ظ »
از Full Screen بزرگتر؟
از فول اسکرین بزرگتر عقلا محاله!
ولی فک کنم وقتی رزولشن سیستم مهمان رو توی فول اسکرین بالا ببری صفحه اسکرول نخوره.
ممکنه نیاز به نصب بسته مخصوص ویرچوال باکس روی سیستم مهمان پیدا کنی.

آفلاین Matrix.1372

• High Hero Member
  • *
  • Ma3x
    • Ma3x
« پاسخ #7 : 18 تیر 1391، 07:38 ب‌ظ »

درسته من توجه نکردم ببخشید
خواهش میکنم. سالاریـــــــــــــــ…
 ;)

آفلاین رضا منصوری

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 81
  • kali linux
    • اموزش تخصصی هک
« پاسخ #8 : 25 تیر 1391، 11:36 ق‌ظ »
ممنون از تمام دوستان که سوال من را بررسی کردند
پس تحقیق کردن به جواب رسیدم و گفتم بگذارم تا اگر برای کسه دیگه ای پیش امد بدونه

Guest Additions در VirtualBox

Guest Addition*ها شامل چندین درایور و برنامه است كه باعث بهبود كارآیی سيستم*عامل مهمان مي*شود. Guest Addition *بايد روی سيستم*عامل مهمان نصب شود. برخی امكاناتی كه بعد از نصب Guest Additions برای شما فراهم مي*شود در طی این 2 مقاله به آن اشاره شد اما مطمئنا این امكانات بیشتر از این است.

نصب Guest Additions

Guest Addition برنامه VirtulaBox به صورت یك فایل ISO* با نام VBoxGuestAdditions.iso در داخل پوشه اصلی برنامه VirtualBox قرار دارد. شما برای استفاده از آن باید فایل ISO* مورد نظر را با دیسكران مجازی در داخل سيستم*عامل مهمان اجرا كنید.

برای این كار باید ماشین مجازی مورد نظر را راه*اندازي كنید. سپس در پنجره ماشین مجازی از منوی Devices* ابتدا گزینه Mount CD/DVD-ROM و سپس گزینه CD/DVD-ROM Image را انتخاب كنید. پنجره Virtual Disk Manager باز خواهد شد. در این پنجره روی گزینه Add* كلیك كنید. حالا وارد پوشه نصب برنامه VirtualBox شوید و فایل VBoxGuestAdditions.is را انتخاب كنید. به پنجره Virtual Disk Manager بر مي*گردید. فایل ISO* را انتخاب كرده و روی دكمه Select كلیك كنید. حالا این فایل به عنوان یك CD در داخل CD-ROM مجازی سيستم*عامل مهمان موجود است. اگر Autorun فعال باشد، برنامه نصاب Guest Additions اجرا مي*شود. در غیر اینصورت به داخل دیسكران مجازی بروید و متناسب با نوع سيستم*عامل مهمان فایل نصب آن را اجرا كرده و Guest Additions را نصب كنید. برای مثال اگر سيستم*عامل مهمان ویندوز است، باید فایل VBoxWindowsAdditions.exe را اجرا كنید.

اگر در آینده نسخه جدیدی از Guest Additions ارائه شد، مي*توانید با اجرای نصب آن، نسخه جدید را روی نسخه قدیمي*نصب كنید و آنرا به روز كنید.

لینکش هم اگر کسی خواست اپلود میکنم بهش میدم چون به علت تحریم دسترسی نداریم اما خوب اگر ساکس داشته باشید ...

باز هم ممنون از همه دوستان ... :oops:

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
« پاسخ #9 : 25 تیر 1391، 12:02 ب‌ظ »
قربونت برم عزیزم بابت این توضیح کاملت. guest additions تو مخازن هست و می‌شه راحت نصبش کرد. دیگه هیچ تنظیمی هم نمی‌خواد. برای نصبش خودش به عنوان یک گزینه تو ویرچوال باکس هست. Devices > Install Guest Additions

ap-get install virtualbox-guest-additions-iso
« آخرین ویرایش: 25 تیر 1391، 12:06 ب‌ظ توسط سلمان العلما شیرازی! »

آفلاین Matrix.1372

• High Hero Member
  • *
  • Ma3x
    • Ma3x
« پاسخ #10 : 25 تیر 1391، 04:14 ب‌ظ »
ممنون از تمام دوستان که سوال من را بررسی کردند
پس تحقیق کردن به جواب رسیدم و گفتم بگذارم تا اگر برای کسه دیگه ای پیش امد بدونه

Guest Additions در VirtualBox

Guest Addition*ها شامل چندین درایور و برنامه است كه باعث بهبود كارآیی سيستم*عامل مهمان مي*شود. Guest Addition *بايد روی سيستم*عامل مهمان نصب شود. برخی امكاناتی كه بعد از نصب Guest Additions برای شما فراهم مي*شود در طی این 2 مقاله به آن اشاره شد اما مطمئنا این امكانات بیشتر از این است.

نصب Guest Additions

Guest Addition برنامه VirtulaBox به صورت یك فایل ISO* با نام VBoxGuestAdditions.iso در داخل پوشه اصلی برنامه VirtualBox قرار دارد. شما برای استفاده از آن باید فایل ISO* مورد نظر را با دیسكران مجازی در داخل سيستم*عامل مهمان اجرا كنید.

برای این كار باید ماشین مجازی مورد نظر را راه*اندازي كنید. سپس در پنجره ماشین مجازی از منوی Devices* ابتدا گزینه Mount CD/DVD-ROM و سپس گزینه CD/DVD-ROM Image را انتخاب كنید. پنجره Virtual Disk Manager باز خواهد شد. در این پنجره روی گزینه Add* كلیك كنید. حالا وارد پوشه نصب برنامه VirtualBox شوید و فایل VBoxGuestAdditions.is را انتخاب كنید. به پنجره Virtual Disk Manager بر مي*گردید. فایل ISO* را انتخاب كرده و روی دكمه Select كلیك كنید. حالا این فایل به عنوان یك CD در داخل CD-ROM مجازی سيستم*عامل مهمان موجود است. اگر Autorun فعال باشد، برنامه نصاب Guest Additions اجرا مي*شود. در غیر اینصورت به داخل دیسكران مجازی بروید و متناسب با نوع سيستم*عامل مهمان فایل نصب آن را اجرا كرده و Guest Additions را نصب كنید. برای مثال اگر سيستم*عامل مهمان ویندوز است، باید فایل VBoxWindowsAdditions.exe را اجرا كنید.

اگر در آینده نسخه جدیدی از Guest Additions ارائه شد، مي*توانید با اجرای نصب آن، نسخه جدید را روی نسخه قدیمي*نصب كنید و آنرا به روز كنید.

لینکش هم اگر کسی خواست اپلود میکنم بهش میدم چون به علت تحریم دسترسی نداریم اما خوب اگر ساکس داشته باشید ...

باز هم ممنون از همه دوستان ... :oops:
عزیزم منم گفتم که باید نصب کنی!