انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل اعداد در اوبونتو  (دفعات بازدید: 1445 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین theMaster

• Full Member
  • *
  • ارسال: 156
مشکل اعداد در اوبونتو
« : 28 تیر 1391، 02:15 ب‌ظ »
سلام دوستان
من اوبونتو ۱۲.۴ دارم . ولی یه مشلی داره وقتی اعداد به صورت فارسیه با وقتی که اعداد به صورت انگلیسیه متفاوته چرا اینجوریه؟ مشکل کجاست
مثلا وقتی من می خوام عددی رو بنویسیم مثلا رمز عبور اگه صفحه کلید رو فارسی باشه میگه رمزت اشتباهه. ولی روقتی صفحه کلید رو انگلیسی می ذارم درست میشه. عدد عدده دیگه چرا باید تفاوت کنه؟؟ ](*,)

آفلاین Amir (شفقی)

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1734
پاسخ : مشکل اعداد در اوبونتو
« پاسخ #1 : 28 تیر 1391، 02:26 ب‌ظ »
این مشکل نیست بلکه به نظر خودم این امر موجب افزایش امنیت میشه تا عین عبارت رو وارد نکنی اجازه ورود نداری.

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
« پاسخ #2 : 28 تیر 1391، 02:55 ب‌ظ »
نگاه کن عزیزم این مبحث برمیگرده به یکی از بنیادی‌ترین مبحث‌های علوم کامپیوتر (computer science).
کامپیوتر (ماشین تورینگ) برای نشون دادن هر چیزی از یک سری بیت‌ها استفاده می‌کنه. بیت از دو جزء تشکیل شده که به قرارداد اسمشو گذاشتیم ۰ و ۱ (میتونستیم بذاریم هویج و خیار!) اگه ۱ باشه یعنی جریان برقرار هست (ما فعلا از جریان برق استفاده می‌کنیم می‌تونستیم از جریان نفت یا روغن سوخته استفاده کنیم!) اگه ۰ باشه یعنی جریان برقرار نیست. برای اینکه همه از یک سری از صفر و یک‌ها (بیت‌ها) برای نشون دادن هرچیزی استفاده کنن، استانداردها معرفی شدن مثلا استاندارد اسکی ASCII. تو این استاندارد برای نشون دادن حرف A بزرگ از 1000001 و برای نشون دادن B بزرگ از 1000010 استفاده می‌شه. پس به هیچ عنوان دو حرف یا علامت یا عدد یا ... نمی‌تونن یکی باشن. چون با هم اشتباه گرفته می‌شن. عددها هم تو زبون فارسی با انگلیسی با هم فرق می‌کنن پس باید توسط یک سری بیت‌های (صفر و یک‌های) متفاوت نشون داده بشن.
پس برای کامپیوتر این دو کاراکتر کاملا متفاوت هستند

آفلاین 不眠症

• Full Member
  • *
  • ارسال: 191
    • lazygeek
« پاسخ #3 : 28 تیر 1391، 03:15 ب‌ظ »
نقل‌قول
مثلا وقتی من می خوام عددی رو بنویسیم مثلا رمز عبور اگه صفحه کلید رو فارسی باشه میگه رمزت اشتباهه. ولی روقتی صفحه کلید رو انگلیسی می ذارم درست میشه.
احتمالا از حروف به غیر از عدد هم استفاده کرده اید ، چون به عدد تنها اشکال نمیگیره!(حداقل برای بنده که اینطور هست)
نقل‌قول
پس به هیچ عنوان دو حرف یا علامت یا عدد یا ... نمی‌تونن یکی باشن. چون با هم اشتباه گرفته می‌شن. عددها هم تو زبون فارسی با انگلیسی با هم فرق می‌کنن پس باید توسط یک سری بیت‌های (صفر و یک‌های) متفاوت نشون داده بشن.
فکر نمی‌‌کنم عددهای فارسی کد متفاوتی داشته باشند چون شما داری همون کلیدی رو فشار میدی که در حالت انگلیسی میزنی پس کد اسکی یکی است فقط ظاهر برای کاربر متفاوت میشه.

آفلاین mehrnaz

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 29
« پاسخ #4 : 28 تیر 1391، 03:26 ب‌ظ »
فکر نمی‌‌کنم عددهای فارسی کد متفاوتی داشته باشند چون شما داری همون کلیدی رو فشار میدی که در حالت انگلیسی میزنی پس کد اسکی یکی است فقط ظاهر برای کاربر متفاوت میشه.
وقتی که نمایش شون متفاوته پس باید کدهاشونم متفاوت باشه وگرنه کامپیوتر از کجا بفهمه که شما الان نمایش عدد فارسی می خوای یا انگلیسی. وقتی که alt+ shift می گیریم کد اسکی ها با حالت قبلش متفاوت می شن.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19706
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #5 : 28 تیر 1391، 03:40 ب‌ظ »
وقتی که نمایش شون متفاوته پس باید کدهاشونم متفاوت باشه وگرنه کامپیوتر از کجا بفهمه که شما الان نمایش عدد فارسی می خوای یا انگلیسی. وقتی که alt+ shift می گیریم کد اسکی ها با حالت قبلش متفاوت می شن.

نه‌تنها اعداد فارسی و انگلیسی با هم تفاوت دارن، اعداد فارسی و عربی هم کدهای یونی‌کد متفاوتی دارن
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین theMaster

• Full Member
  • *
  • ارسال: 156
« پاسخ #6 : 28 تیر 1391، 08:10 ب‌ظ »
پس چرا تو ویندوز این مشکلو نداشتیم؟  :o

آفلاین سید مسعود امامیان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 951
« پاسخ #7 : 28 تیر 1391، 08:13 ب‌ظ »
پس چرا تو ویندوز این مشکلو نداشتیم؟  :o

چون ویندوزه .

به عمل کار برآید     به سخندانی نیست . . .

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19706
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #8 : 29 تیر 1391، 12:03 ق‌ظ »
سوالت غلطه، باید بپرسی «پس چرا تو ویندوز این  مشکل رو داشتیم؟» که جوابش اینه که مایکروسافت وجدان کاری نداره و کار بزن دررویی تحویل ملّت می‌ده. البته شنیدم تو ویندوز ۸ درستش کردن این مشکل رو
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن