انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: github  (دفعات بازدید: 1251 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین theMaster

• Full Member
  • *
  • ارسال: 156
github
« : 04 امرداد 1391، 09:09 ب‌ظ »
سلام دوستان
این github چیه؟ مثلا وقتی میگن  آپدیت رو توی github گذاشتم یعنی چی؟ چطور باید ازش استفاده کرد؟

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
پاسخ : github
« پاسخ #1 : 04 امرداد 1391، 10:02 ب‌ظ »
دوست عزیز مشکل شما با گوگل چیه؟ یه سرچ بکنید جواب تمام سوالاتتون رو میگیرید:
http://fa.wikipedia.org/wiki/%DA%AF%DB%8C%D8%AA_%28%D9%86%D8%B1%D9%85%E2%80%8C%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1%29
http://fa.wikipedia.org/wiki/%DA%AF%DB%8C%D8%AA%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%D8%A8
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین theMaster

• Full Member
  • *
  • ارسال: 156
« پاسخ #2 : 04 امرداد 1391، 11:28 ب‌ظ »
با سلام
دوس عزیز من مشکلی با گوگل ندارم. مطمئن باشید قبل از انجام سوالم جستجو کردم و چون با جستجو قادر به درک موضوع نبودم این رو تو انجمن مطرح کردم.
اگه شما می تونی مسئله رو به زبان ساده بیان کنی بفرما.! همیشه وقتی یه نفر که درگیر یک مسئله میتونه اونو به زبان ساده بیان کنه..

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
« پاسخ #3 : 04 امرداد 1391، 11:43 ب‌ظ »
عزیزم
تو پروژه‌های بزرگ برای مدیریت کدهاشون باید از یک سری نرم‌افزارها که بهشون می‌کن برنامه‌های «کنترل نسخه» استفاده کنن. این برنامه‌ها دقیقا ضبط می‌کنن که هرکی چه کدی رو commit کرده و این کد commit شده چه تفاوتی (diff) با کدهای قبلی دارن و ... یکی از این نرم‌افزارها اسمش «گیت» هست که توسط لینوس توروالدز برای مدیریت هسته‌ی لینوکس ایجاد شد. شما حتی خودتم می‌تونی از گیت روی کامپیوتر خودت استفاده کنی. فرض کن که داری یه کتاب می‌نویسی. می‌تونی هر سری اون کتاب‌ رو یه چیزی بهش اضافه کنی و بعد commit کنی. اینجوری بعد شش ماه مثلا می‌تونی در بیاری که ۵ ماه قبل دقیقا چی به متن نوشته‌ات اضافه کردی و تفاوتش با قبلیش چی بوده و ... البته کارهای زیادی می‌شه باهاش کرد این که گفتم فقط مثال بود.
گیت‌هاب یه و‌ب‌گاه هست که مردم می‌تونن کدهای برنامه‌هاشونو اونجا بذارن و بقیه بوسیله‌ی «گیت» کدهاشونو اعمال کنن. برای هر پروژه‌ای هم می‌تونین وب‌گاه و ویکی و ... داشته باشیم یه چیزی مثل «سورس فورج» لعنتی هست.
« آخرین ویرایش: 04 امرداد 1391، 11:45 ب‌ظ توسط سلمان العلما شیرازی! »