انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل اتصال به اینترنت از طرییق cronjob  (دفعات بازدید: 1663 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین vahidreza

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 88
    • شرکت مهندسی یاقوت
مشکل اتصال به اینترنت از طرییق cronjob
« : 14 فروردین 1392، 01:16 ق‌ظ »
سلام

من با دستور زیر میتونم به connection مربوط به adsl که با network-manager ساختم وصل بشم :

nmcli con up uuid <uuid>
مشکل اینجالست که وقتی توی cron job این دستور را میزنم وصل نمیشه ! کسی میدونه دلیلش چیه یا کجا میشه log خطایی اگه تولید میشه را دید ؟
حرمت اعتبار خود را هرگز در میدان مقایسه با دیگران مشکن. پیروزمندان نیز از شکست می ترسند اما عنان خویش به وحشت نمی سپارند

آفلاین ali.abry

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1224
پاسخ : مشکل اتصال به اینترنت از طرییق cronjob
« پاسخ #1 : 14 فروردین 1392، 12:55 ب‌ظ »
معمولا لوگ میره تو
var/log/syslog/

خود cron هم مطمعن شین که اصلا تو اون زمانی که شما تعیین کردین اجرا میشه یا نه . اگر اجرا بشه تو همون ادرس لوگی که بالا گذاشتم مینویسه

آفلاین محمد اعتماددار

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 96
« پاسخ #2 : 14 فروردین 1392، 02:07 ب‌ظ »

nmcli con up uuid <uuid>
کسی میدونه دلیلش چیه یا کجا میشه log خطایی اگه تولید میشه را دید ؟

دستور رو به صورت زیر تغییر بدید:
nmcli con up uuid <uuid> >> connection_logکد هر وقت اجرا بشه خروجی ثبت می‌شه.
--~~~~

آفلاین vahidreza

• Jr. Member
  • *
    • شرکت مهندسی یاقوت
« پاسخ #3 : 16 فروردین 1392، 04:52 ب‌ظ »
بله مطمئن هستم که اجرا میشه توی var/sys/log هم اینو مینویسه :

Apr  5 16:47:01 vahid-Aspire-5738 CRON[6249]: (vahid) CMD (nmcli con up uuid 16a93ecc-2d63-4343-9618-feb3eb782439 >> connection_log)
همونطور که میبینید خروجی را هم گذاشتم روی یک فایل اما هیچی خروجی نمیده ، خطایی هم گزارش نمیکنه !
خیلی عجیبه ؟! دوستان میتونند چک کنند یا اگه قبلا این مشکل را داشتند توضیح بدهند ؟
حرمت اعتبار خود را هرگز در میدان مقایسه با دیگران مشکن. پیروزمندان نیز از شکست می ترسند اما عنان خویش به وحشت نمی سپارند

آفلاین vahidreza

• Jr. Member
  • *
    • شرکت مهندسی یاقوت
« پاسخ #4 : 17 فروردین 1392، 04:44 ب‌ظ »
خوب باز هم وقت کردم کمی در موردش جستجو کنم و این را پیدا کردم ، من معنیش را کامل میفهمم اما نمیدونم چی میگه ، مثل اینکه یکی توی php بگه کد شما کار نمیکنه چون curl کار نمیکنه چون شما اصلا extension را نصب نکردی. اما من نه بدونم curl چیه و نه ...

حالا جواب این دوستمون اینه :

The reason while nmcli does not through cron is because the details (username, password) reside in the account details of the user in the keyring. And nmcli requires DBus to retrieve the information.

That is, if you want to configure your system so that nmcli works, you need to get nmcli to work with the environment that CRON offers to the scripts.

خوب حالا چی کار کنم ؟ چطور دسترسیش را به dbus برقرار کنم اصلا dbus چیه ؟

آفلاین vahidreza

• Jr. Member
  • *
    • شرکت مهندسی یاقوت
« پاسخ #5 : 24 فروردین 1392، 10:55 ب‌ظ »
خوب مثل همیشه ما میخواستیم خلاف جهت شنا کنیم ، حدس میزنم دوستان یا دانلود شبانه ندارند یا از pppoeconf استفاده میکنند ! ولی خوب وقتی network-manager خوب کار میکنه دلیلی به استفاده از چیز دیگه ای نیست. با cron نشد ! و با نهایت تعجب و تعلم با at شد ! اتفاقا هم بهتره چون همیشه لازم به این کار نیست مگه اینکه زود تر از ۲ کله پا بشیم !
« آخرین ویرایش: 24 فروردین 1392، 10:57 ب‌ظ توسط vahidreza »

آفلاین ali.abry

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1224
« پاسخ #6 : 24 فروردین 1392، 11:43 ب‌ظ »
خوب مثل همیشه ما میخواستیم خلاف جهت شنا کنیم ، حدس میزنم دوستان یا دانلود شبانه ندارند یا از pppoeconf استفاده میکنند ! ولی خوب وقتی network-manager خوب کار میکنه دلیلی به استفاده از چیز دیگه ای نیست. با cron نشد ! و با نهایت تعجب و تعلم با at شد ! اتفاقا هم بهتره چون همیشه لازم به این کار نیست مگه اینکه زود تر از ۲ کله پا بشیم !

خوب پس دستور اجرایه at رو بزار تو کرون  ;D میشه همونی که میخای