انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: کمک در استفاده از لن  (دفعات بازدید: 2143 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین mr.hami

• Newbie
  • *
  • ارسال: 2
کمک در استفاده از لن
« : 09 اردیبهشت 1387، 10:30 ق‌ظ »
سلام. من دیروز یرای اولین بار اوبونتو رو نصب و شروع به استفاده کردم و نوزاد نوزادم!  :oops:
من  تو سایت دانشکدمون رو یه کامپیوتر اوبونتو ریختم (در کنار ویندوز) برای استفاده از اینترنت به مشکل برخوردم. اوبونتو شبکه داخلی رو می شناسه و میشه واردش شد و... ولی وقتی می خوام از فایر فاکس استفاده کنم پراکسی ها رو پیدا نمی کنه. (ip و proxy ها رو تنظیم کردم.) از بابت راهنمایی هاتون از همین الان ممنونم.

آفلاین علیرضا طالقانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2373
  • القدس لنا، والنصر لنا!
    • Take it easy
پاسخ به: کمک در استفاده از لن
« پاسخ #1 : 09 اردیبهشت 1387، 12:26 ب‌ظ »
DNS هات رو ست کردی؟
.ShayneIsTheOneWhoIsAlwaysAlone
terminal@world-server:~$ sudo aptitude remove --purge Israel

آفلاین علیرضا طالقانی

• High Hero Member
  • *
  • القدس لنا، والنصر لنا!
    • Take it easy
« پاسخ #2 : 09 اردیبهشت 1387، 12:34 ب‌ظ »
http://forum.ubuntu.ir/index.php?topic=4343.msg30648#msg30648
این پست رو ببینید!  در مورد اضافه کردن DNSserver هستش! فکر می کنم مشکل اتون رو حل کنه!‌

آفلاین mr.hami

• Newbie
  • *
  • ارسال: 2
« پاسخ #3 : 09 اردیبهشت 1387، 01:51 ب‌ظ »
ممنون. یه چیزی که یادم رفته بود اینه که وقتی میخوام DNS رو اضافه کنم وقتی add رو میزنم DNS سیو نمیشه. در ضمن این دستور ها که توی اون تاپیک هس رو چجوری اضافه کنم)jتو همون قسمت اد کردن DNS یا از ترمینال؟ خوب اینجا چطوری؟lol )؟!
در ضمن الان هم(بعد از یه ریستارت و استفاده از ویستا) اوبونتو دیگه شبکه داخلی رو نمی شناسه.
« آخرین ویرایش: 09 اردیبهشت 1387، 02:27 ب‌ظ توسط mr.hami »

آفلاین علیرضا طالقانی

• High Hero Member
  • *
  • القدس لنا، والنصر لنا!
    • Take it easy
« پاسخ #4 : 09 اردیبهشت 1387، 03:52 ب‌ظ »
:) بله ی مشکل خیلی کوچیک در لینوکس رو منم هم دیدم که گاهی دو سه مرتبه لازم هستش تا DNS ها تنظیم بشوند.!  اون دستورات که قاعدتا در ترمینال استفاده میشه .اگه از محیط  GUI داری استفاده می کنی ! بعد از add کردن DNS هایی که داد شده - 207.68.222.222 و 207.68.220.220 - حتما پروفایل شبکه رو ی اسم بده و ذخیره اش کن!
اما اینکه می فرمایید بعد از ریست الان دیگه شبکه رو نمی شناسه! مگر دفعه قبل تنظیم خاطی انجام داده بودید؟ چون به نظر گفته بودید در سایت دانشگاه استفاده می کنیم از سیستم اتون و بایستی اونجا یک DHCPserver حتما باشه و شمانیازی به کار خاصی برای اتصال ندارید !‌مگر DNS ها.

بی زحمت این دوتا کار رو انجام بدید و نتیجه رو هم به من بگید که چ شده::
$sudo /etc/init.d/networking restartالبته در ترمینال هستش دیگه! و بعد از اینتر کردن ازتون رمز عبور اتون رو می خواد که همان رمز Login ای هستش که برای نام کاربری تون تنظیم نموده اید.
.بعد اش هم ی ping & trace ساده انجام بدید
$ping www.yahoo.com$tracepath www.yahoo.comخروجی هاشون رو هم بی زحمت بالاگذاری کنید.
مرسی