انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: (حل) کانفیگ مودم سخته؟  (دفعات بازدید: 3678 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین کیان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2338
(حل) کانفیگ مودم سخته؟
« : 08 آذر 1391، 09:34 ق‌ظ »
2 سالی میشه که اوبونتو رو روی virtualbox تو ویندوز داشتم و حالا که دارم adsl دار میشم نصب کردم کنار ویندوز. اینترنت یک ماهه  مخابرات میخوام بخرم که 10500 تومان هم پول نصب کشیده روی نرخ شده:
12000 ت یک ماهه با دو گیگ همراه (طررح عادی)
4 گیگ اضافه هر گیگ 2500
هزینه نصب 10500
جمعا: 32هزار و پانصد تومان

10500 رو مخابرات برای چی میخواد بگیره؟

سوال بعدی: هنوز مودم نخریدم. تک-پورت وایرلس میخوام بگیرم. هر مارکی که بگیرم اوبونتو راحت میشناسه دیگه؟
« آخرین ویرایش: 17 آذر 1391، 03:11 ب‌ظ توسط کیان »

آفلاین hamed.asl

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 534
والا من یه بار خودم کانفیگ کردم کار سختی نبود (قبلش خودشون راه اندازی کرده بودن اما میخواستم یه غییر بدم مجبور شدم از اول کانفیگ کنم)...اما یه سری اطلاعات رو باید از شون بگیری و بقیه اش هم توی اموزش راه اندازی مودمی که خریدی توضیح داده شده...ولی بعیده اطلاعات رو بدن بهت بدون گرفتن هزینه!! حالا شما یه زنگ بزن ازشون درخواست کن....

توی اوبونتو هم مشکلی نبود برای من هم با سیم هم بدون سیم اینترنتم کار میکنه بدون مشل نصب درایور و این حرفا هم لازم نداشت....

آفلاین shahramlp

• Full Member
  • *
  • ارسال: 110
سلام.به قدری راحته که باورتون نمیشه شما فقط نیاز دارین مقدار vci و vpi رو ازشون بگیری بعد با وارد کردن یه آی پی توی مرورگرتون که اون ip معمولاً 192.168.1.1 هست(البته ممکنه فرق کنه دفترچه‌ی مودم رو نگاه کنید)وارد تنظیمات مودم میشید که همونجا از شما user و pass میخواد که معمولاً هر دوش admin هست(به دفترچه رجوع شود) و بعد هم بسته به مارک مودمتون با یه صفحه واسه تنظیمات روبرو میشید بعد قسمت مورد نظر رو که پیدا کردین اون vci و vpi رو وارد میکنید و بسته به اینکه میخواید در حالت bridge یا pppoe کانفیگ کنید(توصیه میکنم در حالت bridge باشه) با تنظیمات یه کم متفاوت روبرو میشید اگر در حالت pppoe کانفیگ کنید همونجا userو pass رو وارد میکنید بعدش دیگه فقط next آخرش هم save رو میزنید.اگه در حالت bridge کانفیگ کنید دیگه نیازی به وارد کردن  userو pass رو ندارین و بعد از save تنظیمات باید از توی سیستم عامل یه کانکشن بسازید.به همین سادگی.موفق باشید

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19701
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
راحت‌ترین کار دنیا پیکر بندی اتّصال در مودمه. به کسی هم پول نده براش. از روی دفترچه اقدام کن تا تابلوی مدیریت مودم توی فایرفاکس باز شه و بعد زنگ بزن پشتیبانی جایی که ازش اینترنت گرفتی و بگو برات مراحل پیکربندی اتّصال PPPoE روی مودم رو بگه و همون‌جا انجامش بده ;)
اگه بیش‌تر از یک دستگاه قراره از این مودم استفاده کنن (مثلا دوتا کامپیوتر یا کامپیوتر و گوشی موبایل) به هیچ‌وجه سمت bridge نرو. در کل از همه‌چیز ساده‌تر و سریع‌تر و بی‌دردسرتر همون PPPoE است
« آخرین ویرایش: 08 آذر 1391، 05:16 ب‌ظ توسط دانیال بهزادی »
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Plugin

• Full Member
  • *
  • ارسال: 139
  • applet سابق
سلام. همین طور که دوستان فرمودند این کار بسیار ساده است.
سلام.به قدری راحته که باورتون نمیشه شما فقط نیاز دارین مقدار vci و vpi رو ازشون بگیری
براي سرويس هاي مخابرات VPI=0 , VCI=35 می باشد.
البته توضیحات کامل درباره تنظیم مودم در اینجا ارائه شده است.
« آخرین ویرایش: 08 آذر 1391، 05:34 ب‌ظ توسط Plugin »
شیرینى پیروزى، تلخى صبر را از میان مى‏ برد.

آفلاین کیان

• High Hero Member
  • *
پاسخ:
« پاسخ #5 : 12 آذر 1391، 10:20 ب‌ظ »
من فکر نمی کردم مودم اینقدر گرون باشه  ](*,)
‌4 پورت وایرلس مارک زاکسل: 135000ت (دی-لینک هم هینقدر). مقایسه اش کنین با قیمت مودم وایمکس رومیزی! نزدیک به همه!!!
تک پورت غیر وایرلس راکسل: ‌60 ت (که من اینو نمی خوام چون باید وایرلس باشه و اینترنت رو روی گوشیم بهم بده)

شما کدوم رو پیشنهاد میکنید:
1. مودم adsl وایرلس 135هزاری +
پهنای باند 1مگ دریافت (و 512 ارسال) - یکساله - ماهی 6 گیگ (12 ماه: 72 گیگ) - 176 هزار ت (قسطی روی قبض)
جمعا = 311 هزار تومان

2. وایمکس یکساله با مودم رایگان رومیزی و 25 گیگ ترافیک کل
حمعا: 290 هزار تومان

adsl بگیرم یا وایمکس؟

توضیح: لپ تاپ ندارم و فعلن هم قصد لپ تاپ دار شدن ندارم!
« آخرین ویرایش: 12 آذر 1391، 10:55 ب‌ظ توسط کیان »

آفلاین hamed.asl

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 534
من دی لینک مدل dsl-2640U رو گرفتم 61 3 ماه پیش الان نمیدونم قیمت رو...وایر لسه و 5 تا پورت کابل داره ...

به نظرم من ببین کدوم دانلود رایگان شبانه داره (وایمکس ایرانسل رو میدونم نداره مبین نت داره فکر میکنم) که بتونی شبها دانلودهای حجیمت رو انجام بدی...

این برای من خیلی مهمه...شما رو نمیدونم...چون 6 گیگ توی ماه توی 2 روز تموم میشه اگر بخوای راهت دانلود کنیو استفاده کنی...

آفلاین Matrix.1372

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1966
  • Ma3x
    • Ma3x
مودم‌های TP-Link هم مودم‌های خوبی هستن! مودم من اینه: TD-W8901G
چهار پورت + وایرلس. قیمتشم فک کنم حول و حوش ۹۰ باشه.
الان پنج ساله ۲۴ ساعت روشنه هیچ مشکلی هم نداره!

آفلاین کیان

• High Hero Member
  • *
حل - کانفیگ مودم سخته؟
« پاسخ #8 : 17 آذر 1391، 03:15 ب‌ظ »
من دی لینک مدل dsl-2640U رو گرفتم 61 3 ماه پیش الان نمیدونم قیمت رو...وایر لسه و 5 تا پورت کابل داره ...
:o :o
dsl-2520U یک بورت اترنت یک بورت یو اس بی و بدون وایرلس: 60 ت خریدم.

مودم‌های TP-Link هم مودم‌های خوبی هستن! مودم من اینه: TD-W8901G
چهار پورت + وایرلس. قیمتشم فک کنم حول و حوش ۹۰ باشه.
الان پنج ساله ۲۴ ساعت روشنه هیچ مشکلی هم نداره!
دی-لینک گرفتم بدون وایرلس. مجبور شدم بدون وایرلس بگیرم. بعدا یک access point میگیرم ???
TP بنجاه تومن بود و دی لینک 60 تومن: هر دو یک port کابل و یک بورت usb بدون وایرلس.
TP وایرلس دار سری N بالا 100 تومن بود.

راحت‌ترین کار دنیا پیکر بندی اتّصال در مودمه. به کسی هم پول نده براش. از روی دفترچه اقدام کن تا تابلوی مدیریت مودم توی فایرفاکس باز شه و بعد زنگ بزن پشتیبانی جایی که ازش اینترنت گرفتی و بگو برات مراحل پیکربندی اتّصال PPPoE روی مودم رو بگه و همون‌جا انجامش بده ;)
یک ساله گرفتم که کانفیگ مودم رایگان بود برای این سرویس.

ممنون دوستان
« آخرین ویرایش: 17 آذر 1391، 03:21 ب‌ظ توسط کیان »