انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل در نصب ویندوز ۸ روی VirtualBox اوبونتو ۱۲.۱۰  (دفعات بازدید: 879 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین محسن ح.

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 854
برم سر اصل مطلب !

ویرچوال رو از توی سافتوار سنتر خود اوبونتو سرچ و نصبیدم ، تمام مراحل رو هم واسه ساختن یه ماشین مجازی از این آدرس انجام دادم :
http://barsam.ir/archive/%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%DA%AF%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B5%D8%AD%DB%8C%D8%AD-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%86%D8%B5%D8%A8-%D9%88%DB%8C%D9%86%D8%AF%D9%88%D8%B2-8-%D8%AF/

اما اون قسمت آخر که استارت رو میزنم که ویندوزو نصب بنمایم (!) ۲تا ارور میده بدین شرح !‌:
Kernel driver not installed (rc=-1908)

The VirtualBox Linux kernel driver (vboxdrv) is either not loaded or there is a permission problem with /dev/vboxdrv. Please reinstall the kernel module by executing

'/etc/init.d/vboxdrv setup'

as root. If it is available in your distribution, you should install the DKMS package first. This package keeps track of Linux kernel changes and recompiles the vboxdrv kernel module if necessary.

ارور دومی هم :
Failed to open a session for the virtual machine 8.
The virtual machine '8' has terminated unexpectedly during startup with exit code 1.

Result Code:
NS_ERROR_FAILURE (0x80004005)
Component:
Machine
Interface:
IMachine {5eaa9319-62fc-4b0a-843c-0cb1940f8a91}

چندتا تاپیک شبیه این بود اونا رو انجام دادم اما نشد (حذفش کردم ، توی home رفتم و توی فایل های مخفی شده ، ۲تا که به اسم virtualbox بود رو پاک کردم و دوباره نصبیدم ، اما همچنان همین ارور رو میده !)

مرسی کُم الله‌ !!!

آفلاین کیان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2338
ارور اولی با مجوز دسترسی به /dev/vboxdrv مشکل داره. باید سطح دسترسی گروه vbox رو ارتقا بدی! من تنظیمات گروه رو از سیستم-ستینگ پیدا نکردم. باید اینو نصب کنی:
sudo apt-get install gnome-system-tools

آفلاین محسن ح.

• Hero Member
  • *
ارور اولی با مجوز دسترسی به /dev/vboxdrv مشکل داره. باید سطح دسترسی گروه vbox رو ارتقا بدی! من تنظیمات گروه رو از سیستم-ستینگ پیدا نکردم. باید اینو نصب کنی:
sudo apt-get install gnome-system-tools

نصب کردم ولی بازم هیچ تغییری رخ نداد !

آفلاین محسن ح.

• Hero Member
  • *
یه سوالی !
این کد sudi apt-get install
چیو نصب میکنه ؟ یعنی توی پوشه ی خاصی هرچی باشه نصب میکنه ؟!  :-k
جان من یه راهنمای کلی واسه این کدهای لینوکس معرفی کنین‌!
دوس دارم یادبگیرم !
تشکر!
« آخرین ویرایش: 29 دی 1391، 06:36 ب‌ظ توسط mohsenelf »