انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نصب کارت گرافیک Mobile Intel® 915GM/GMS, 910GML Express Chipset Family در 12.10  (دفعات بازدید: 2947 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین mori.jacobi

• Newbie
  • *
  • ارسال: 6
سلام من اصلاً بلد نیستم ابونتو  ;D الان نصب کردم روی یک لب تاپ سونی صداش درسته ولی مشکل اینه نه گرافیک کارت رو میشناسه !! نه وب کم رو اصل کار هم گرافیک کارت هست که Mobile Intel® 915GM/GMS, 910GML Express Chipset Family هست
کسی می تونه کمک کنه بهم ورژن ابونتو هم 12.10 هست با تشکر

آفلاین محسن ح.

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 854
سلام من اصلاً بلد نیستم ابونتو  ;D الان نصب کردم روی یک لب تاپ سونی صداش درسته ولی مشکل اینه نه گرافیک کارت رو میشناسه !! نه وب کم رو اصل کار هم گرافیک کارت هست که Mobile Intel® 915GM/GMS, 910GML Express Chipset Family هست
کسی می تونه کمک کنه بهم ورژن ابونتو هم 12.10 هست با تشکر

سلام !
به قول بچه ها ، به دنیای آزاد خوش اومدی‌ !  :)
این موضوع رو اگه سرچ میکردی کلی مطلب راجع بهش بود فک کنم ،
احتمالا میشناسه ولی نمیتونه بگه که شناختم :دی
Ctrl+Alt+T رو بزن و این دستور رو توش بنویس :
sudo apt-get install mesa-utilsاینتر که بزنی باید پسورد رو بزنی (البته نشون نمیده ولی شما بزن!)
بعدش نصب میشه و ایشالا مشکلت حل میشه!

آفلاین mori.jacobi

• Newbie
  • *
زدم دوست عزیز یه کارایی کرد و بعد software update
اومد با حجم 263 مگابایت !
الان رستارت کنم ؟ یه بزنم آپدیت کنم ؟
دمت گرم خوشم اومده سبکه اگه همه چیش معرفی بشه عالیه  :P

آفلاین محسن ح.

• Hero Member
  • *
دادا منم تازه کارم !:دی
تا اونجا که من میدونم بعد از نصب لینوکس باید کلا بزنی آپدیتش کنی که یکم حجمش نسبت به آپدیت های بعدی بیشتره واسه من ۲۵۰ مگ شد فک کنم ، بعدش همه ی چیزایی که واسه سیستمت نیازه و روش نیست یا جدیدش اومده رو واست  میگیره و نصب میکنه ، ری استارت که واسه من خیلی جاها بعد از نصب جواب داده :دی
بالای صفحه سمت چپ About this computer رو بزن ببین اسم کارت گرافیکتو نوشته ؟
« آخرین ویرایش: 02 بهمن 1391، 07:04 ب‌ظ توسط mohsenelf »

آفلاین mori.jacobi

• Newbie
  • *
مرسی درست شد ولی من ویندوز 8 ریختم روی این لب تاپ و گرافیک کارتش معرفی نشد ولی سرعتش خیلی بهتر از اینه با اینکه مثلاً معرفی هم شده !!! کند کار می کنه و زیادی لود می کنه !!! آدم شک می کنه گرافیکش معرفی شده باشه !!!! چیز دیگه ای نباید نصب کنم برای روان تر شدنش !!! خیلی بده اینجوری که  ;D

آفلاین محسن ح.

• Hero Member
  • *
مرسی درست شد ولی من ویندوز 8 ریختم روی این لب تاپ و گرافیک کارتش معرفی نشد ولی سرعتش خیلی بهتر از اینه با اینکه مثلاً معرفی هم شده !!! کند کار می کنه و زیادی لود می کنه !!! آدم شک می کنه گرافیکش معرفی شده باشه !!!! چیز دیگه ای نباید نصب کنم برای روان تر شدنش !!! خیلی بده اینجوری که  ;D

خواهش میشود ... :oops:
اتفاقا واسه منم ویندوز ۸ هنوز نصبه کنارش ولی سرعت لینوکسم واقعا عالیه !
از اینجا به بعدشو دیگه من نمیدونم :دی
بقیه ی بچه ها میان جواب میدن  :)

آفلاین mori.jacobi

• Newbie
  • *
من ورژن قدیمی شو از سایت سی دی شو درخواست کردم 10 تا برام تو پکیج فرستاد دم در خونه  ;D اون موقع ریختم خیلی نرم و رون کار میکرد ولی مثل این نبود که برنامه خاصی براش باشه الان اسکایپ جدید ریختم مثل ویندوز تقریباً و خیلی برنامه های دیگه ولی مثل اون موقع نرم و هلو کار نمیکنه !!! برعکس ویندوز که از ویستا به بعد سبک شد این هی سنگین شده !! نمیدونم امیدوارم درست شه زدم آپدیت شه بلکه فرجی شه
بازم تشکر آقا