انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: برتری های گنو نسبت به گنو/لینوکس و بهترین توزیع  (دفعات بازدید: 7730 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین MHA152

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2745
  • من عاشق یونیکسی ها هستم
سلام از همگی ممنونم
و بابت اینکه شما را به زحمت انداختم بسیار معذرت می خواهم
بهتون پیشنهاد می کنم به دنیای بزرگ شبه−یونیکس وارد بشید و از پیشرفت لذت ببرید
جیمیلم

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3117
  • Your Future is our Past!
اگر وقت کردی این ها رو در ویکیپدیا (ترجیحا انگلیسی ) سرچ کن تا بیشتر مطلب روشن بشه :

GNU Hurd

Microkernel

Kernel

و تفاوت سه نوع ساختار کرنل رو ببین (مثلا یکپارچه که لینوکس و عموما BSD ها به این شکل هستند ، Hybrid یا پیوندی که ویندوز و مک به این شکل هستند و Microkernel یا ریز هسته که هسته های مینیکس ، هرد ، ماخ و چند هسته دیگر ناشناخته تر به این شکل هستند) . خب الان گنو با هسته FreeBSD هم توسط Debian GNU/kFreeBSD و Gentoo/*FreeBSD ارائه میشه. البته هسته هایی که غیر از لینوکس هستند در حوزه دسکتاپ خیلی ضعیفند (هسته NT رو فاکتور بگیر ، هسته مک هم فقط برای یک سری دیوایس خاص عالیه برای بقیه بدردنخور)  . مثلا BSD ها روی دسکتاپ خیلی ضعیفند در صورتی که در زمینه Server , Firewall  و مباحث مربوطه حرفهای زیادی برای گفتن دارند.
اگر هم قصد تست کردن هرد رو داری باید تحت سیستم عامل گنو/لینوکس و با مجازی ساز QEMU KVM و طبق راهنمای بنیاد گنو پیش بری :

http://gnu.org/software/hurd
قاضی : تو السالوادور چه کار میکردی؟
چه‌گوارا : آفتاب میگرفتم
قاضی : پس چرا ساختمان دادگستری رو منفجر کردی؟
چه‌گوارا : جلوی آفتاب رو گرفته بود

آفلاین MHA152

• High Hero Member
  • *
ببخشید مصارف انواع توزیع ها وتفاوتشان چیست؟
جیمیلم

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
ببخشید مصارف انواع توزیع ها وتفاوتشان چیست؟
ببین این کمکت می‌کنه. http://forum.ubuntu.ir/index.php?topic=36512.0

آفلاین MHA152

• High Hero Member
  • *
ببخشید من الآن می خوام بدونم کدام توزیع برایم بهتر است
خوب باید بشینم همه را یکی یکی دانلود کنم و نصب کنم که با وضعیت اینترنت ایران کار غیر ممکنی است
خوب ولی می شد یک توزیع باشه با تمام قابلیت ها که در هنگام نصب انتخاب کنیم که بدلیل داشتن کتابخنه های مشترک مثل نرم افزار ها حجم خیلی پایین میامد و خیلی به صرفه تر بود
خوب چرا اینجوری نیست و کلی توزیع داریم که خیلی با هم شباهت دارند
جیمیلم

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
چون کلّی دیدگاه مختلف به سیستم‌عامل وجود داره. هرکسی باید بنا به نیازش توزیعش رو انتخاب کنه. ولی این وسط یه سری توزیع‌های عمومی هستن که برای استفاده‌ی کاربری روزانه ازشون استفاده می‌شه. مثل اوبونتو یا فدورا. بین این‌ها هم کلّی زیر توزیع هست که می‌شه انتخابشون کرد، مثلا برای اوبونتو اگه اینترنتت کنده توصیه می‌شه آریوس رو انتخاب کنی، چون نرم‌افزارهای پیش‌فرض بیش‌تری رو داره، یا اگه به آزاد بودن اهمّیت می‌دی تریسکوئل (توزیع مورد علاقه‌ی جدید من) رو انتخاب کنی، چون از هسته‌ی لینوکس-لیبره استفاده می‌کنه و مخازنش فقط نرم‌افزارهای آزاد رو بهت پیش‌نهاد می‌دن
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین امیرمسعود مهرابیان

• Full Member
  • *
  • ارسال: 245
    • http://ammir.ir
چون کلّی دیدگاه مختلف به سیستم‌عامل وجود داره. هرکسی باید بنا به نیازش توزیعش رو انتخاب کنه. ولی این وسط یه سری توزیع‌های عمومی هستن که برای استفاده‌ی کاربری روزانه ازشون استفاده می‌شه. مثل اوبونتو یا فدورا. بین این‌ها هم کلّی زیر توزیع هست که می‌شه انتخابشون کرد، مثلا برای اوبونتو اگه اینترنتت کنده توصیه می‌شه آریوس رو انتخاب کنی، چون نرم‌افزارهای پیش‌فرض بیش‌تری رو داره، یا اگه به آزاد بودن اهمّیت می‌دی تریسکوئل (توزیع مورد علاقه‌ی جدید من) رو انتخاب کنی، چون از هسته‌ی لینوکس-لیبره استفاده می‌کنه و مخازنش فقط نرم‌افزارهای آزاد رو بهت پیش‌نهاد می‌دن
دیشب دانلود و امروز نصبش کردم. نظرم به کلی راجع به توزیع های کاملا آزاد عوض شد. فوق العاده روان داره کار میکنه، عاشقش شدم ;)
Freedom and community are important

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
دوستان عزیز اگه خواستید که تریسکل رو دانلود کنید، نسخه‌ی ۶ اون رو هم می‌تونید که دانلود کنید، خیلی وقت هست که تو مرحله‌ی آزمایشی هست.
https://trisquel.info/en/wiki/documentation

آفلاین majidkamali1370

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 928
توی ویکیپدیا نوشته ۱۵ فوریه یعنی ۴ ۵ روز دیگه نسخه ۶ میاد. درسته؟
در موردش دو تا سوال داشتم.
۱. پایداریش نسبت به اوبونتو چطوره؟
۲. مخازنش از اوبونتو بروزتره؟
Ubuntu 14.04 LTS 64-bit - unity

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
۰. هیچی معلوم نیست. ایشالا میاد.
۱. نسخه‌ی ۵٫۵ که عالی هست و بسیار بسیار پایدار.
۲. خیر. زورکی داره خودشو سر پا نگه می‌داره، روبن (رهبر توزیع تریسکل) قبلا صد در صد وقتش رو می‌ذاشت ولی دیگه نه. با این حال از میان توزیع‌های صد در صد آزاد، به روزترین هست. ویرایش ۵٫۵ اگه اشتباه نکنم، گنوم ۳٫۲ داره و ویرایش ۶ گنوم ۳٫۴٫۲.
« آخرین ویرایش: 22 بهمن 1391، 11:36 ب‌ظ توسط سلمان م. »