انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: solved: ... حرفه‌ای https://live.gnome.org/Orca/DownloadInstall#Installing_the_L  (دفعات بازدید: 1021 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1028
  • إن أحسنتم أحسنتم لأنفسكم وإن أسأتم فلها
سلام
ب کمک ی نفر نیاز دارم تا:
 https://live.gnome.org/Orca/DownloadInstall#Installing_the_Latest_AT-SPI_Infrastructure_.28atk_and_at-spi.29را ببینه و ترجمه کنه
با توجه ب اون ی دستور گام ب گام بده ک من برای فعال کردن orca magnifier در اوبونتو12.04.01dvd چکار کنم؟
من ی تازه کارم و خواهشا دستوراتا پله پله بنویسید (البته همشا بنویسید. ن اینکه فقط دستور اولا و صبرکنید) تا من ی نتیجه درست بگیرم. ممنون
« آخرین ویرایش: 16 بهمن 1391، 10:55 ق‌ظ توسط iambehnam »
:) :)

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
این توضیحش قدیمی هست برای گنوم ۲ هست. برای چی می‌خواید؟ می‌خواید orca نصب کنید؟

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
اگه می‌خواید که با magnifier و دیگر موارد کمکی کار کنید، من پیشنهادم اینه که شما به جای یونیتی با گنوم شل کار کنید. چون اونجوری خیلی راحت‌تر هستید و همه‌ی موارد کمکی توی یه منو دم دست هستند.

اول از همه به اینترنت وصل شید و دستور زیر رو توی ترمینال بزنید تا اوبونتو متوجه بشه که آخرین ویرایش orca و gnome shell چی هست.
sudo apt-get update
و بعدش دستور زیر رو توی ترمینال بزنید، تا آخرین نسخه‌ی orca رو براتون دانلود و نصب کنه.
sudo apt-get install gnome-orca
و بعدش دستور زیر رو توی ترمینال بزنید، تا گنوم‌شل رو براتون دانلود و نصب کنه.
sudo apt-get install gnome-shell
حالا کامپیوتر خودتون رو خاموش روشن کنید، و وقتی که به مرحله‌‌ای رسیدین که باید رمز کاربریتون رو وارد کنید، بالای نام‌کاربریتون یه دایره هست روش کلیک کنید و سپس GNOME رو انتخاب کنید و سپس ok کنید، حالا با وارد کردن رمز حسابتون وارد بشید.

الآن به جای یونیتی وارد گنوم شدید. اون‌بالا کنار ساعت یه آدمک می‌بینید که دستشو باز کرده روش کلیک کنید تا منو باز بشه. عکسش این هست:

حالا اگه مثلا روی دکمه‌ی Zoom کلیک کنید، این شکلی میشه. (این کل صفحه‌ی مانیتور من هست)

بقیه‌ی گزینه‌هاش هم برای خوندن مطالب هست، یا متن‌ها بزرگ بشن یا  ...

موفق باشید.
« آخرین ویرایش: 14 بهمن 1391، 01:25 ق‌ظ توسط سلمان م. »

آفلاین MADMAN

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 804
  • We are not users we are friends.
سلام
ب کمک ی نفر نیاز دارم تا:
 https://live.gnome.org/Orca/DownloadInstall#Installing_the_Latest_AT-SPI_Infrastructure_.28atk_and_at-spi.29را ببینه و ترجمه کنه
با توجه ب اون ی دستور گام ب گام بده ک من برای فعال کردن orca magnifier در اوبونتو12.04.01dvd چکار کنم؟
من ی تازه کارم و خواهشا دستوراتا پله پله بنویسید (البته همشا بنویسید. ن اینکه فقط دستور اولا و صبرکنید) تا من ی نتیجه درست بگیرم. ممنون
شما دوست عزیز که حال ندارید کامل و درست تایپ کنید چه طوری از بقیه انتضار دارید حال داشته باشن بهت کمک کنن حداقل واضح بنویس بشه خوندش البته من تونستم بخونم ولی کمکی نمی‌تونم بکنم متاسفانه.
سلامتی پنگوئن که یه ذره قد داره، اما بازم لاتی راه میره ....

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
اگه می‌خواید که با magnifier و دیگر موارد کمکی کار کنید، من پیشنهادم اینه که شما به جای یونیتی با گنوم شل کار کنید. چون اونجوری خیلی راحت‌تر هستید و همه‌ی موارد کمکی توی یه منو دم دست هستند.

اول از همه به اینترنت وصل شید و دستور زیر رو توی ترمینال بزنید تا اوبونتو متوجه بشه که آخرین ویرایش orca و gnome shell چی هست.
sudo apt-get update
و بعدش دستور زیر رو توی ترمینال بزنید، تا آخرین نسخه‌ی orca رو براتون دانلود و نصب کنه.
sudo apt-get install gnome-orca
و بعدش دستور زیر رو توی ترمینال بزنید، تا گنوم‌شل رو براتون دانلود و نصب کنه.
sudo apt-get install gnome-shell
حالا کامپیوتر خودتون رو خاموش روشن کنید، و وقتی که به مرحله‌‌ای رسیدین که باید رمز کاربریتون رو وارد کنید، بالای نام‌کاربریتون یه دایره هست روش کلیک کنید و سپس GNOME رو انتخاب کنید و سپس ok کنید، حالا با وارد کردن رمز حسابتون وارد بشید.

الآن به جای یونیتی وارد گنوم شدید. اون‌بالا کنار ساعت یه آدمک می‌بینید که دستشو باز کرده روش کلیک کنید تا منو باز بشه. عکسش این هست:

حالا اگه مثلا روی دکمه‌ی Zoom کلیک کنید، این شکلی میشه. (این کل صفحه‌ی مانیتور من هست)

بقیه‌ی گزینه‌هاش هم برای خوندن مطالب هست، یا متن‌ها بزرگ بشن یا  ...

موفق باشید.
خیلی ممنونم. هاردم بد سکتور گرفته و نتیجه‌ی دستوراتتون را شاید تا هفته آینده بفرستم ک ب احتمال زیاد مثل خودتون درست کار می‌کنه. ب هر حال ممنون.

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
خواهش می‌کنم. میخواید از همه‌ی حالت‌هاش براتون عکس بذارم؟

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
خواهش می‌کنم. میخواید از همه‌ی حالت‌هاش براتون عکس بذارم؟
ن٬ اگه مشکلی بود می‌گم.

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
من تونستم گنوم شل را تست کنم و درست بود اما سه سؤال مربوط دیگه:
1. چرا نمی‌تونم زوم را بیشتر و کمتر کنم؟ (میانبر براش تعریف کردم)
2. آیا invert color وجود نداره؟
3. در orca ک من در vinux دیدم سربرگ magnifier مثل توی سایتش وجود داشت ک خیلی هم پر امکانات بود ولی اینجا ن. چرا و آیا نمی‌شه اضافه کرد و استفاده کرد؟

آفلاین کیان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2338
کنتراست رو می تونی با تغییر تم تغییر بدی:‌ مثلا کاملا سیاه-سفید