انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: مشکل تو رو خدا کمک کنید لپتاپم داره میسوزه :((  (دفعات بازدید: 2405 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین busy.man

• Newbie
  • *
  • ارسال: 7
سلام به همه متخصصا من یه برنامه نویس PHP ام چند روزیه اوبونتو 13.04 نصب کردم سوال اولم:

نمیدونم چرا ولی لینوکس و کلا سیستم های ۶۴ بیتی (البته غیر ویندوز کوفتی ) سازگاری نداره.مدل CPU من intel core I 5 هست و درایور هایی که برای لپتاپ HP ProBook  4540s ثبت شده برای لینوکس ها ۶۴ بیتی است اگه میشه در این ضمینه بگین که چکار کنم درایور ها نصب شه.

مشکل دوم که اگه رفع نشه لپتاپم آتیش میگیره :((
بابا این اوبونتو یا خره یا خودشو میزنه به خریت.گرافیک اول لپ تاپ من intel HD 4000 هست اما وقتی تو setting / software and update / additional option میرم فقط کارت گرافیک دوم رو میاره AMD readon 7650M 2G برا همین کیفیت توپه ولی خیلی داغ میکنه :(( اما وقتی با ویندوز باز میکنم درسته

حرفه ای ها کمک کنن :((

آفلاین 不眠症

• Full Member
  • *
  • ارسال: 191
    • lazygeek
پاسخ : مشکل تو رو خدا کمک کنید لپتاپم داره میسوزه :((
« پاسخ #1 : 12 فروردین 1393، 11:58 ب‌ظ »
در انجمن بگردید خیلی بحث شده.
 راه حل موقتی از تو بایوس کارت گرافیک دوم رو غیر فعال کنید.

آفلاین M!lad

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1757
« پاسخ #2 : 13 فروردین 1393، 12:10 ق‌ظ »
این لینک میتونه مفید باشه.
..I feel no fault for the fault I feel..

آفلاین busy.man

• Newbie
  • *
« پاسخ #3 : 13 فروردین 1393، 10:46 ق‌ظ »
بابا من نمی خوام کارت گرافیکو قطع کنم. X( کارت گرافیک اول INTEL HD 4000 است من نمی خوام کارت گرافیک ATI رو قطع کنم چون تو ویندوز بش نیاز دارم.چیکار کنم که کارت گرافیک اول رو توی لینوکس استفاده کنه.:D

راستی مدل دقیق CPU من :intel Core I5-3230M CPU @2.60GHz x 4

در قسمت system detail کارت گرافیک رو intel میزنه اما الان swich graphic رو OFF کردم :(( الان اگه ON کنم AMD رو میدونه الان دما خوبه اما اگه AMD فعال بشه X( X( X( فک کنم میره رو 40 درجه :O

آقا مشکل اصلی من درایور هاست چون تو خود سایت HP درایور هایی که برای Linux زدن همه .rpm هستند و وقتی میخوام برای alien اونا رو به deb تبدیل کنم این ارور رو میده و تبدیل نمیشه:
compat-wireless-kmp-default-3.6_3.0.42_0.7-0.5.1.x86_64.rpm is for architecture amd64 ; the package cannot be built on this system
بعضیاش هم که تبدیل میشه وقتی می خوام نصب کنم این ارور رو میده :
وقتی تبدیل کرد :
Warning: Skipping conversion of scripts in package mdc-modem: postinst prerm
Warning: Use the --scripts parameter to include the scripts.
warning: mdc-modem-1024-18.1.i586.rpm: Header V3 DSA/SHA1 Signature, key ID 8a7c64f9: NOKEY
mdc-modem_1024-19.1_i386.deb generated
وقتی با gdebi باز میکنم وقتی دکمه install package رو میزنم نصب میشه اما مشکل اصلی اینه غیر از اینا بقیه نصب نمیشن
« آخرین ویرایش: 13 فروردین 1393، 11:03 ق‌ظ توسط busy.man »

آفلاین Milandini

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 329
« پاسخ #4 : 13 فروردین 1393، 11:06 ق‌ظ »
توزیع ترسیکل رو هم یه تست بزن...با لپ تاپ ها خوب جور درمیاد
یادداشت های یک روسونری
http://r-rajai.blog.ir/

آفلاین DebianGod

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 461
  • Ruby
« پاسخ #5 : 13 فروردین 1393، 12:40 ب‌ظ »
من لبتاب 4540s رو دارم و از ابونتو هم استفاده نکینم از ارچ و تریسکل استفاده میکنم توی یوتیوب هم همینجوره فیلماش ریخته
بدلیل متنفر بودن از ابونتو دیگه این فروم نمیام

آفلاین busy.man

• Newbie
  • *
« پاسخ #6 : 14 فروردین 1393، 03:01 ب‌ظ »
ببا من همین اوبونتو رو میخوام استفاده کنم و فقط سوالم اینه که چرا این درایور ها با alien تبدیل نمیشن ؟؟؟؟

آفلاین mojtabazn

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 260
  • Arch + Lxqt +compiz
« پاسخ #7 : 14 فروردین 1393، 03:58 ب‌ظ »
سلام

این کار تبدیل پکیج ها کثیف کاری هست ...........

خب شما که ویندوز کنارش دارید پس برای کارهای گیمینگ میرید ویندوز و کارهایی که نیاز به قابلیت گرافیکی زیاد داره

پیش نهاد من اینه که درایور ازاد ATi  نصب کنید و با کرنل 3.12 به بعد میتونید مدیریت توان دینامیک داشته باشید پیشنهادم اینه که این قسمت ویکی ارچ بخونید و معادل های ابونتویی انجام بدین :)
https://wiki.archlinux.org/index.php/Hybrid_graphics#ATI_Dynamic_Switchable_Graphics

آفلاین busy.man

• Newbie
  • *
« پاسخ #8 : 14 فروردین 1393، 06:04 ب‌ظ »
ببخشید من خیلی مبتدیم منطور از کرنل چیه و میشه کلا همه چیو دقیق توضیح بدین ؟

آفلاین mojtabazn

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 260
  • Arch + Lxqt +compiz
« پاسخ #9 : 14 فروردین 1393، 08:43 ب‌ظ »
سیستم عاملی که ما داریم الان استفاده میکنم گنو-لینوکس هست که لینوکس همون هسته یا کرنل سیستم عامل ما هست و اینطوری باب شده که کلا میگن لینوکس در واقع گنو لینوکس

من الان از سایت distowatch  چک کردم کرنل سیستم عامل (ابونتو ) سما ورژنش 3.8  هست   و  13.10 هم 3.11 هست که به صورت ازمایشی قرار داده بودن و دستی بایستی فعالش کنید اما از کرنل 3.12 به صورت اتوماتیک فعال هست  بهترین  پیشنهاد من اینه دوست عزیز که شما چند روزی صبر کنید ورژن 14.04 که LTS هم هست منتشر شه و اونو نصب کنید که کرنلش حداقل 3.13 هست شایدم بردنش رو 3.14  که دو سه روزیه منتشر شده بعد اونجا کافیه  درایور ازاد Ati  نصب کنید

یا 13.10 نصب کنید و کارهای این صفحه رو انجام بدین
https://help.ubuntu.com/community/RadeonDriver