انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نصب بریمایز بر روی لینوکس  (دفعات بازدید: 1103 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین saeedzex

• Newbie
  • *
  • ارسال: 3
نصب بریمایز بر روی لینوکس
« : 03 آذر 1391، 11:00 ق‌ظ »
با سلام
من آشنایی زیادی با لینوکس ندارم . برای نصب یک نرم افزار تخصصی رشته ی تحصیلی خودم  بر روی لینوکس به مشکل خوردم . اگر اساتید محترم لطف کنند با زبان ساده ای کمکم کنند ممنون میشم . راهنمای نصب که شرکت سازنده ارایه داده به صورت زیر است:

اگر کمکم کنید ممنون میشم . با تشکر
« آخرین ویرایش: 04 آذر 1391، 10:02 ق‌ظ توسط saeedzex »

آفلاین امیرمسعود

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 373
پاسخ : درخواست کمک
« پاسخ #1 : 03 آذر 1391، 12:03 ب‌ظ »
خب شما باید یک پنجرهٔ ترمینال باز کنی (در منوها دنبال برنامه‌ای به نام Terminal بگرد یا این که Ctrl+Alt+T رو فشار بده) و فرمان‌هایی رو که در راهنما اومده به ترتیب در ترمینال وارد کنی. یعنی به ترتیب:
sudo apt-get install python-wxgtk2.8 pyro mercurialو کلید اینتر را بزنی. و بعد خط دوم و همین طور تا آخر.
پس از اجرای هر فرمان، یک خروجی‌هایی در صفحه پدیدار می‌شود.  اگر در آن‌ها واژهٔ Error یا واژه‌های مشابه دیدی، یعنی آن فرمان با موفقیت اجرا نشده است. وگرنه، می‌توانی به مرحلهٔ بعد بروی.

به غیر از نخستین سطر، یعنی
# Ubuntu/Debian
همهٔ چیزهای دیگری که درون مستطیل‌ها نوشته شده را باید عیناً در ترمینال وارد کنی.

آفلاین امیرمسعود

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #2 : 03 آذر 1391، 12:06 ب‌ظ »
در ضمن، نامی که برای این موضوع در تالار ایجاد کرده‌ای («درخواست کمک») اصلاً نام مناسبی نیست، زیرا اطلاعاتی به کاربران نمی‌دهد. پیشنهاد می‌کنم نام موضوع را عوض کنی و به جایش مثلاً بنویسی: «راهنمایی برای نصب نرم‌افزار تخصصی Beremiz در اوبونتو». این جوری وقتی کاربران دیگر در فهرست موضوعات تالار عنوان این موضوع را می‌بینند، بیشتر ترغیب می‌شوند که پاسخ بدهند :)

آفلاین saeedzex

• Newbie
  • *
« پاسخ #3 : 04 آذر 1391، 09:59 ق‌ظ »
ممنون از پاسختون

آفلاین saeedzex

• Newbie
  • *
پاسخ : نصب بریمایز بر روی لینوکس
« پاسخ #4 : 08 آذر 1391، 09:26 ب‌ظ »
آقا من این دستورات رو توی ترمینال وارد کردم ولی نمی شناختش(البته تو فدورا نه اوبنتو)
مثلا دستور apy-get یا hg میگفت این دستورات پیدا نمی شود
اگر میشه یکی آنالیز دقیق بکنه و به زبان ساده به من راهنمایی کنه چکار کنم
توی فدورا باشه بهتره
ممنون میشم کسی کمک کنه
« آخرین ویرایش: 08 آذر 1391، 09:29 ب‌ظ توسط saeedzex »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19687
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #5 : 08 آذر 1391، 10:25 ب‌ظ »
apt مدیر بسته‌ی دبیانه. باید معادلش رو توی فدورا (RPM) پیدا کنی و ببینی اون‌جا چه‌طور بسته‌ها رو نصب می‌کنن. hg هم با نصب بسته‌ی mercurial به فهرست دستوراتت اضافه می‌شه
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین امیرمسعود

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #6 : 09 آذر 1391، 12:30 ب‌ظ »
apt مدیر بسته‌ی دبیانه. باید معادلش رو توی فدورا (RPM) پیدا کنی و ببینی اون‌جا چه‌طور بسته‌ها رو نصب می‌کنن. hg هم با نصب بسته‌ی mercurial به فهرست دستوراتت اضافه می‌شه
حتی اگه همهٔ فرمان‌های معادل رو هم جایگزین کنی، باز هم ممکنه نرم‌افزارت نصب نشه یا کار نکنه. به‌ویژه اگر در لینوکس تازه‌کاری، بهتره توی همون اوبونتو نصب کنی. یا این که بگردی ببینی شاید راهنمای نصب برای فدورا (یا ردهت یا سنت‌اواس یا سایر توزیع‌های مشابه) هم موجود باشه.