انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: بهینه سازی kde3 و kde4  (دفعات بازدید: 2437 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین بهزادubuntu

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 471
بهینه سازی kde3 و kde4
« : 16 بهمن 1387، 06:36 ق‌ظ »
سلام من مدتی بود توی گوگل دنبال راهی برای سبک کردن دسکتاپ kde4 میگشتم چون نتونستم ولش کنم و چون عادت دارم از سیستم بار زیاد بکشم
میخواستم یه پست بزنم و از دلفین و کانکرر شکایت کنم که بار خیلی زیادی دارن و نسبت به kde3 خیلی کند هستند! البته این رو هم یکجا دیدم که ظاهرا میگه kde4 سریع تر از kde3 شده  ???

البته درست نمیدونم چی میگه  ;D
حالا این تاپیک رو باز کردم که دوستان لطف کنند اگر راهی برای سبک کردن این دسکتاپ میدونن در اختیار بقیه بذارن مثلا من یک فایل منیجر سبک (از جنس دلفین  :D ) و یک سرویس اینترنت و گرافیک خوب و مولتی مدیا با چند نرم افزار که گاهی باشون کار میکنم چیز دیگه یی احتیاج ندارم ولی فکر کنم kde سرویس هایی در پس زمینه داره که کاربری مثل من بهش احتیاج نداره مثل ساختن log و سرویس هایی که من نمیدونم  ;D
خلاصه اگه بشه این سرویس هارو غیر فعال کرد خیلی بهتر میشه
من از دستور
ps -lAاستفاده کردم و دوسه تا برنامه هارو کشتم ولی پنلم غیب شد و دسکتاپ هم تغریبا مرد!  ;D
ولی یکم دیگه که سرچ کردم یه نرم افزار پیدا کردم به اسم kde4-kiosktool  و  kiosktool که اولی مال kde4 هست و دومی kde3 که من kde4 ش رو یکم که بهش ور رفتم نتیجه این شد که محیط دسکتاپ شد kde3 و پنل با تم kde4  و خیلی سبک و تمیز شد و افکت های kwin هم بخوبی کار کرد
البته خیلی دنگ و فنگ داره که سعی میکنم بمرور یاد بگیرم اینم لینک که نرم افزارو توش دیدم
اینم عکس دسکتاپم که پس زمینش شده kde3 + نرم افزار kde4 ولی نمیدونم از نظر فنی چطوره  :)
http://i43.tinypic.com/295dfh3
البته من در سوزه نصب کردم و اوبونتو نداشتم تست کنم ولی فکر کنم این بسته با همین نام در اوبونتو وجود داره   :)
« آخرین ویرایش: 16 بهمن 1387، 05:53 ب‌ظ توسط بهزادubuntu »
کتيبه سازمان ملل کوروش کبير
خداوند کشور را از دشمن خشکسالی و دروغ محفوظ دارد

برنامه حسابداری

آفلاین sudotux

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2269
پاسخ به: بهینه سازی kde3 و kde4
« پاسخ #1 : 16 بهمن 1387، 06:06 ب‌ظ »
به احتمال خیلی زیاد مشکل شما مربوط میشه به نصب نبودن کارت گرافیک و این خبر ...

کدوم نسخه ی KDE4 رو استفاده می کنید ؟ KDE 4.2 ؟

من مشکلی از نظر سرعت توی KDE 4.2 ندارم و اتفاقا خیلی هم سریع هست. فکر می کنم اگر شما هم آخرین نسخه ی Nvidia رو ( 180.27 ) نصب کنید , مشکلتون حل میشه !