انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: APT_on_CD  (دفعات بازدید: 2932 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین H2010n

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 451
APT_on_CD
« : 08 خرداد 1390، 12:31 ب‌ظ »
هنگامی که یکی از توزیع های عادی لینوکس رو نصب می کنید به برنامه های مختلفی احتیاج پیدا می کنید که مجبور هستید آن ها را دانلود کنید و یا از روی مخازن آفلاین (offline repository)  مثل CD ها و DVD ها نصب کنید. اما تصور کنید که می خواهید لینوکس را دوباره بر روی کامپیوترتان نصب کنید و یا روی کامپیوتر دیگری لینوکس بریزید…  آیا دوباره باید وقت زیادی را صرف کنید و برنامه ها را دانلود و نصب کنید؟ خیر!

با APTonCD می توانید از برنامه هایی که دانلود کردید یک پشتیبان تهیه کنید و در CD ، DVD ، flash و … ذخیره کنید.  بعد از این می توانید به راحتی هر چند بار که بخواهید  و روی هر کامپیوتری این برنامه ها را بدون نیاز به وصل شدن  به اینترنت نصب کنید.  حتی افراد دیگر هم می توانند برنامه ایی را که شما دانلود کردید را روی کامپیوتر خودشان نصب کنند.aptoncd-screenshot-1

نرم افزار های لینوکسی به دلیل مجانی بودن(اکثراً) به راحتی از اینترنت قابل دانلود و استفاده هستند و معمولا کاربران لینوکس  آخرین ورژن برنامه ها را دانلود می کنند . بعضی از نرم افزار ها هم به دلیل این که خود لینوکس کاملا مجانی عرضه می شود به طور پیش فرض روی لینوکس وجود ندارند.( مثل پشتیبانی از mp3 در Ubuntu که به دلیل حق انحصاری mp3 روی Ubuntu نصب نیست ). به همین دلیل هنگام کار با لینوکس نیاز به دانلود و نصب برنامه های مختلفی پیدا می کنید.  در واقع عدم رضایت بعضی کاربران از لینوکس هم به همین دلیل است. APTonCD این مشکل را حل می کند و استفاده از لینوکس را برای  کاربران متوسط آسان تر می کند.
شما می توانید این نرم افزار را از
ubuntu software center
خود دریافت و نصب کنید
منبع : http://potatozone.com/2009/09/repository-offline-backup-aptoncd/

آفلاین abbasalim

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 642
  • http://esfandune.ir/
    • اسفندونه
پاسخ : APT_on_CD
« پاسخ #1 : 06 اردیبهشت 1392، 12:27 ق‌ظ »
سلام
خوب و عالی بکاپ گرفت ولی الان میخوام ریستور کنم رو load که میزنم ایمیج رو بهش بدم
ارور میده  و ازش خارج میشه
پاک کردم دوباره نصبیدم هنوز هم همینجوره :'(

آفلاین MHA152

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2745
  • من عاشق یونیکسی ها هستم
پاسخ : APT_on_CD
« پاسخ #2 : 06 اردیبهشت 1392، 08:23 ق‌ظ »
بله این یکی از مشکلات این نرم افزار هست که خودش به صورت اتوماتیک میره سراغ cd برای همینه که من همیشه با relinux از سیستمم و نرم افزار هاش یک فایل قابل نصب میگیرم و هرجایی که خواستم ازش استفاده می کنم
بهتون پیشنهاد می کنم به دنیای بزرگ شبه−یونیکس وارد بشید و از پیشرفت لذت ببرید
جیمیلم